Všetko sa deje z nejakého dôvodu | Baja Dolce, Michaela Zamari – Nasleduj ma


5 hviezdičiek, Baja Dolce, Michaela Zamari, Recenzie, slovenskí autori / pondelok, 16 mája, 2022

Prvé myšlienky po dočítaní: tento príbeh je pohladením na duši a vrúcnym objavím v jednom

Dve skvelé spisovateľky, Baja Dolce a Michaela Zamari, sa spojili, aby napísali spoločné dielo plné nádherných myšlienok, krásnych okamihov a postáv, ktoré čitateľov nenechajú chladnými. Je to prvá spisovateľská spolupráca týchto dvoch autoriek a podarila sa na výbornú.

Lucia si náhodou vypočuje pracovnú ponuku, ktorá ju hneď zaujme. Neotáľa, prejde nezvyčajným prijímacím konaním, stane sa správkyňou sociálnych sietí úspešného podnikateľa Jasona Greena. Jason spočiatku vôbec nie je nadšený, že jeho nová zamestnankyňa je žena, avšak postupom času sa ľady roztopia a on sa cez prvotné negatívne emócie prenesie. Čitateľa čaká liečivý príbeh plný skvelých momentov, myšlienok a scén, ktoré čitateľa budú hriať pri srdce.

Domov nemusí znamenať strecha nad hlavou a adresa trvalého bydliska. Domov môže byť emócia alebo človek, ktorý ju vyvolá.

Skvelý štýl písania oboch autoriek umocňuje zážitok z čítania. Je ľahký, svieži a príjemne čitateľný. Výborne sa dopĺňajú a zároveň je z knihy cítiť ich osobitosť. Od príbehu sa veľmi ťažko odtŕha, ale zároveň máte pocit, že si ho potrebujete postupne vychutnať a vstrebať všetky pocity, ktoré vo vás vyvoláva. Právu toto bola moja najväčšia dilema. Prečítať knihu na jedno posedenie alebo si ju dávkovať po kúskoch? Napokon som ju neprečítala za jeden deň, ale odkladala som ju s veľkou nevôľou. Príbeh má od začiatku čitateľovi čo ponúknuť. Už po niekoľkých stránkach ma bolela bránica.

Lucia je silná hrdinka, ktorá nemala na ružiach ustlané, no so svojím osudom sa popasovala naozaj dobre. Odkedy opustila vody sociálnych sietí po tom, čo zažila šikanu, kyberšikanu a iné útoky na svoju osobu, žije slobodný život. Práca po Jasonovom boku jej odhaľuje úplne nový pohľad na svet a na to, čo je naozaj v živote cenné – okamihy, ktoré zažívame každodenne. Je to ten typ hrdinky, ktorá je schopná postaviť sa za seba a nedovolí, aby s ňou niekto mával. Vie, čo chce a ide si za tým. A ak sa v jej živote objaví niečo dobré navyše, berie to ako príjemný bonus.

Občas svoje cennosti skrývame pred svetom za hustou hmlou, aby sme ich ochránili. Potom však vyjde slnko a svojimi lúčmi nás trpezlivo láska, kým sa mu nepodvolíme a nepripustíme si ho až k samotnému srdcu.

Jason je klenot príbehu. Často som sa pristihla, že sa úplne rozplývam nad jeho správaním.  To, ako sa choval k Lucke, bolo neskutočne krásne… Až na jeden moment, ale psst. Má presne stanovený cieľ, ku ktorého dosiahnutiu vedie dlhá, avšak poučná a napĺňajúca cesta. Zastáva správne hodnoty. Je skromný, starostlivý, príjemný a cieľavedomý. Ťažko sa mi opisujú pocity, ktoré vo mne jeho činy vyvolávali. Príbeh si jednoducho budete musieť prečítať, aby ste pochopili, o čom píšem.

Spoznávanie krajín očami Lucky a Jasona je magické. Sama by som nemala toľko odvahy vyskúšať to, čo oni (zoskok z lietadla by ma vyslovene desil), preto obdivujem ich pohľad na svet a užívanie si každého okamihu, pretože nikdy nevieme, ktorý bude náš posledný. Vďaka opisom autoriek som si miesta, ktorými chodili, vedela dokonale predstaviť.

Nehovorí sa pre nič za nič,  že zázraky sa udejú práve vtedy, keď ich očakávame najmenej.

Oceňujem slow-burn vzťah Lucie a Jasona. Postupne sa spoznávali, zažili si spoločne toho mnoho a nakoniec medzi nimi vzplanula láska. Sledovať postupný vývoj ich náklonnosti bolo ako jemné pohladenie po líci. Príjemné a vítané. Často som sa prichytila, ako zasnene hľadím na knihu a vnútrom sa mi rozlieval hrejivý pocit, pretože som im obom priala len to najlepšie.

Kniha nezaujme iba skvelým príbehom, ale aj obálkou, ktorá je pastvou pre oči. Pastelové farby vzbudzujú v čiteteľovi príjemný pocit. Osobne, ak by som nevedela, o čom kniha je, zaujala by ma v prvom rade jej vizualizácia a až potom by som si prečítala anotáciu. Veď každý z nás si už raz vybral kniha na základe obálky, no nie?

Nasleduj ma je krásny príbeh o životných hodnotách, o užívaní si ponúknutých okamihov aj o nezištnej pomoci slabším. Tiež tu nájdete vtipné momenty a scény, ktoré vám roztopia srdce. Knihu by som odporučila všetkým, ktorý majú radi zmysluplné príbehy, neohrdnú dávkou romantiky a tiež sú otvorení intrigám.

Moje hodnotenie:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.