Azaelov pád – Baja Dolce, Ivica Ďuricová, Michaela Zamari, Vandy Kys, Vladimíra Šebová (beseda + krst)


besedy, slovenskí autori, Venupress / utorok, 10 augusta, 2021

Dátum, tretieho augusta, sa niesol v duchu besedovania a krstenia kníh. Začalo sa knihou Iba s tebou, o ktorej je predchádzajúci článok. Nasledovala kniha Azaelov pád, ktorá vzišla z pier piatich slovenských autoriek – Baja Dolce, Ivica Ďuricová, Michaela Zamari, Vanda Kys a Vladimíra Šebová. Bohužiaľ z dôvodu pretrvávajúcich opatrení sa besedy a krstu nemohla zúčastniť Vladimíra Šebová, ktorá žije v Prahe. Autorky nám porozprávali o tom, ako vznikol projekt Autorská štafeta, kto bol jej hlavným iniciátorom, a taktiež opísali, ako prebiehala ich vzájomná spolupráca. Dozvedeli sme sa, či si vedia takýto spisovateľský počit predstaviť aj v budúcnosti. Osobne musím všetkým autorkám poďakovať za tento príbeh, pri ktorom ma mrazilo, dychtivo som čítala, len aby som sa dozvedela, ako budú osudy postáv a dej pokračovať. Ospravedlňujem sa za mierne roztrasený obraz. Niekedy som sa pozabudla a zahľadela som sa na autorky a až neskoro som si uvedomila, že niečo nesedí.

Kniha sa krstila červenými pierkami a pyšným krstným otcom sa stal slovenský autor Franšiek Kozmon. Autor pôsobil veľmi sympaticky a rada, by som si od neho niečo prečítala, ale neviem odkiaľ začať. Nejaké odporúčanie? 🙂

Dúfam, že vás záznam z besedy a krstu potešil. Osobne sa k besedám, na ktorých som sa zúčastnila a natočila ich, rada vraciam. Rovnako sa časom vrátim aj k Azaelovmu pádu, aby som si pripomenula tú skvelú atmosféru, po tak dlhom čase nebesedovania.

Ak ste sa besedy zúčastnili, verím, že ste odchádzali so skvelým pocitom. Ak sa vám prísť nepodarilo, pozrite si besedu aspoň takto.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.