Zápisky externého študenta |2|: Ako som sa prehupla do bakalárskeho ročníka


Zápisky externého študenta / sobota, 19 septembra, 2020

Rubriku Zápisky externého študenta som zakladala s úmyslom pravidelne do nej prispievať názormi, dojmami a postrehmi z môjho študentského života. Bohužiaľ, zostalo len pri úmysle. Od zverejnenia prvého článku ubehli viac ako dva roky a tiež sa zmenil môj študentský život.

V súčasnom akademickom roku 2020/2021 som sa úspešne prebojovala do štvrtého ročníka štúdia Masmediálnej komunikácie a tento rok ma čaká písanie bakalárky a aj štátnice. Ach jaj, už teraz ma oblieva studený pot z toho, či to zvládnem. Verím, že áno, hoci stať sa môže všetko.

Keď som začínala v prvom ročníku, celkom som sa obávala, či so štúdiom nebudem mať problémy. A teraz? Som v bakalárskom ročníku a koniec prvého stupňa vysokej školy je na dosah ruky. Je to skvelý pocit. Popravde som na seba hrdá. Nenamýšľam si, že som dokázala niečo veľké, pretože už mnoho ľudí spromovalo, ale pre mňa je to obrovský osobný úspech.

Niekedy som však mala pocit, že akokoľvek som sa snažila, nestačilo to. V konečnom dôsledku na tom ani nezáleží, pretože je jedno akú známku dostanete. Ak je to jedno písmenko od A po E, tak ste prešli. Povedala som si teda, že budem robiť všetko pre to, aby som dosiahla požadovaný výsledok. Niekedy to bolo ťažšie, inokedy som sa do úloh vrhla s enormným nasadením.

V letnom semestri sme dostali za úlohu vymyslieť si fiktívne periodikum. Doposiaľ to bola najkreatívnejšia úloha, akú sme kedy mali. Mohla som svoju fantáziu využiť naplno. Práca na tomto projekte nebola jednoduchá, ale na výsledok som veľmi hrdá. Nezáležalo mi na tom, akú známku zaň dostanem. Dôležitý bol výsledok, s ktorým som nad mieru spokojná.

Letný semester sa mi zdal nekonečný. Prednášky sme mali mať len päťkrát. Úprimne? Už pri pomyslení na to, ako sa pre koronu všetko skomplikovalo, mi privádza krv do varu. V škole sme boli naposledy vo februári. Z prezenčnej formy štúdia sa stala online forma. Niekto si síce môže myslieť, že to bolo lepšie, veď v podstate ste mohli zostať v pyžame, spraviť si raňajky alebo kávu. Lenže niekedy sa to nezaobišlo bez technických problémov. Všetky veci majú svoje pre a proti. V dôsledku upraveného režimu sme na väčšinu predmetov písali práce a mali sme minimum skúšok, ktoré taktiež prebiehali online. Nakoniec všetko dobre dopadlo a teraz už len (ne)trpezlivo čakám na rozvrh. Je pochopiteľné, že táto situácia nie je jednoduchá pre nikoho, takže musím iba vydržať :D.

Som zvedavá, ako bude prebiehať tento zimný semester. Písanie bakalárky ma úprimne desí, hoci mám naozaj skvelú tému. Je taká obšírna, že by som do nej pokojne vtesnala aj tú, ktorú som si pôvodne sama vymyslela, ale to závisí od môjho školiteľa. Všetko ukáže naša vzájomná dohoda.

Aj keď som do rubriky dlho neprispievala, sama neviem, čo by som sem mala napísať, pretože všetko sa mi tak akosi zlieva dokopy. Vo všeobecnosti mi tak neskutočne ubieha čas, že moje dni pozostávajú len z príchodu do práce, práce samotnej, príchodu domov a stále dookola, takže začiatok školy pre mňa bude celkom príjemnou zmenou.

Ako ste minulý školský rok skončili vy? Ako ste zvládali učenie z domu? Pokúsim sa častejšie písať novinky z mojich školských dní. Dovtedy vám všetkým prajem, aby ste boli zdraví a dávali si na seba pozor.

» Sue »

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.