Myšlienky takého obyčajného človeka |3|: Najdokonalejší únik z reality AKA Festival fantazie 2019


myšlienky takého obyčajného človeka / utorok, 16 júla, 2019

Na prelome júna a júla sa v českom Choteboři konal 24. ročník Festivalu fantazie. Po rokoch, kedy sa ma Michelle snažila prehovoriť, aby som sa aj ja zúčastnila a po odstránení prekážok, som sa tohto najväčšieho festivalu popkultúry v Čechách KONEČNE zúčastnila aj ja.

(c) Michelle

Odkedy sme sa s babami dohodli, že ideme, teda ony samozrejme mali v pláne ísť a ja som sa kamarátsky pridružila, som sa festivalu nevedela dočkať. Týmto sa chcem poďakovať MichelleNeliss, že mi ukázali čaro FF a ďakujem im aj za skvelú spoločnosť, vďaka ktorej bol festival ešte lepší ako som čakala. Nech je to prvý rok z mnohých, teda aspoň pre mňa.

Poznáte to, na niečo sa tešíte, a keď to príde ste ešte nadšenejší. Presne tak som sa cítila v pondelok, keď som sa chystala na cestu do Choteboři. Cesta prebehla hladko a spoločne s Michelle sme festival zahájili filmom Shazam, ktorý bol mega vtipný a naozaj som si ho užila.

V utorok sa k nám pridala Neliss a spoločne sme zamierili na film MIB: International s Chrisom Hemsworthom a Tessou Thompson. Film bol super, nepotrebujete vidieť predchádzajúce filmy, aby ste si mohli pozrieť tento. Je jasné, že sa nebude páčiť všetkým, ale ja som si ho užila.

Osobne mi ten týždeň ubehol tak neskutočne rýchlo, že sa mi zlievajú dni, kedy bola aká prednáška. Ako čerstvý nováčik som sa cítila ako dieťa, ktoré dostane svoj vysnívaný darček, k tomu keď pridáte skvelých ľudí, tak okamihy na nezaplatenie sú na svete.

Prvý dni sme trávili na ThroneCone, kde sme sa dozvedeli aká (ne)vydarená bola ôsma séria Game of Thrones, čo nás po seriály čaká, čo pozerať po konci GoT, a tiež ako sa darí Západozemi po seriály. Prednášky boli naozaj super, často prešli do búrlivých diskusií. Ak by aj na výške naši prednášajúci viedli prednášky takýmto smerom určite by boli záživnejšie.

Ďalšou líniou, kde sme strávili väčšinu času bol ComicsCon. Ako vám už názov napovedá, týkala sa komiksov, MCU, DC a tiež sme si mohli vyskúšať znalosti v kvíze hláškach z MCU filmov. V mojom prípade to boli skôr neznalosti, čo ma presvedčilo o tom, že by som si mala osviežiť pamäť. Keďže moje vedomosti v oblasti komiksov sú minimálne, hltala som každé slovo. Dozvedeli sme sa napr. aké filmy môžeme v najbližšej budúcnosti očakávať od Marvelu, či aké sú najhoršie superhrdinovské filmy. Navyše sme navštívili Párty v superhrdinském doupěti, kde sme dostali aj škrabošky, jupí 😀

Okrem týchto línií sme zavítali aj na Potterfan, či BroadwayCon a mnoho ďalších. Vypočuli sme si (s)hity z Glee aj piesne z High school musical. Pre mňa úplnou novinkou je College of Wizardy, ktorá sa nachádza v Poľsku. Je to larp na HP, čo vám isto bolo zjavné už z názvu. Znie to naozaj skvelo a môžete sa tam dostať aj ako pomocník, čo by mohlo byť tiež skvelé.  Inak si zaplatíte poriadnu sumu, a to 550€ za víkend.

Návštevu kina sme zavŕšili filmom Spiderman: Ďaleko od domova. Do dnešného dňa som film videla už dvakrát a neľutujem to. Bolo skvelé vidieť film, ktorý sa konečne neodohráva v Amerike, ale v Paríži, Venice či v Prahe. Celkovo sa mi film veľmi páčil. Zasmiala som sa, aj slzy mi vyhŕkli, dôvod je mega spoiler z posledných Avengerov, tak tí, čo ste ich videli asi viete, ale je pravdou, že  niektoré scény boli na poriadny facepalm, ale nie v tom zlom zmysle. Skôr to bolo o tom, že prečo to robíííííííííííííííííš, nerob to :D. Nebudem nič konkretizovať, pretože vám nechcem pokaziť film, ak by ste sa rozhodli ho vidieť, ale majte na pamäti, že hlavní hrdinovia sú tínedžeri. 😀

Vo štvrtok sa k nám pridala Lucia – Michellina sestra. Vrcholom festivalu bola pre mňa Glee párty. Zostala som prekvapená koľko textov som si pamätala. Do sýtosti sme sa vytancovali aj vyspievali. Vidieť Ironmana a Spidermana tancovať na pesničky z Glee to zažijete jedine na festivale fantázie :D.

Keď sme mali medzi prednáškami čas, trávili sme ho v herni, kde nám Michelle v Mortal Combat parádne nakopávala zadky.  Spoločníkov nám robili aj stolové hry ako Telepatia, Tipni si! alebo Kočičí klub.

Čo sa týka ubytovania bola som nanajvýš spokojná. Boli sme ubytované vo väčšej sále, kde sme izbu zdieľali s ôsmymi ďalšími ľuďmi. Čas sme tu trávili minimálne, keďže program trval až do neskorých nočných hodín. Nie som vyberavá, a aj preto som nemala problém ani s jedlom. Zjem všetko, čo nezje mňa :D. Či už to boli sladké alebo slané raňajky, toasty alebo šaláty, každý si tam príde na svoje.

V nedeľu som odchádzala so širokánskym úsmevom a totálnou pohodou. Mne ten týždeň naozaj nejako prirýchlo ubehol. Ani som sa nenazdala a už bol koniec.

Pre mňa Festival fantázie bol najdokonalejším únikom z reality s úžasnými ľuďmi a skvelým programom. Už teraz sa neviem dočkať budúceho roku. V duchu sa preklínam, že som svoju prvú skúsenosť s FFkom odkladala.

Ak vás niečo ešte zaujíma, pokojne mi napíšte do komentárov.

4 Replies to “Myšlienky takého obyčajného človeka |3|: Najdokonalejší únik z reality AKA Festival fantazie 2019”

  1. Som fakt rada, že sa ti na FF páčilo. 🙂 Bolo ozaj super a už sa teším na ďalší ročník. 😀 Inak jup, tá zmena prostredie v Spideym je skvelá a vysokoškolské prednášky sa od tých conových majú čo učiť. 😀

    1. ja nemám jedno zlé slovo na FFko 🙂 aj ja sa teším 🙂 ono to je fest relax nič nemusíš robiť, len si užívaš tie chvíle 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.