The Fantasy Tropes Tag


The Fantasy Tropes Tag / sobota, 15 septembra, 2018

Ďakujem MichelleNeliss za označenie v tomto tagu. Už som ho videla u Lili z blogu Book addict’s kingdom, no doteraz som sa k jeho vyplneniu nedostala. Osobne neoznačím nikoho. Ak sa vám tag páči, vyplňte ho alebo mi napíšte do komentárov, ako by ste odpovedali.

„STRATENÁ PRINCEZNÁ“

Kniha/séria, o ktorú si počas čítania stratila záujem

Pre mňa je to jednoznačne Red queen, aj keď som prečítala tri knihy, do štvrtej sa nijako nehrniem. Jednotka bola fakt super, ale pokračovania boli hrozné. Už pri druhej knihe som si povedala, že nebudem ďalej pokračovať, ale moja zvedavosť vyhrala. Ale po pár kapitolách tretej knihy som zistila, že som ju mala radšej nechať tak. Preto štvrtú knihu obchádzam a budem obchádzať. Autorka umelo vytvorila drámu, aby mohla napísať záverečnú časť príbehu, ktorá podľa mňa bola úplne zbytočná.

 „RYTIER V ŽIARIVOM BRNENÍ“

Populárna („hyped“) kniha/séria, ktorej čítanie si si užila

Rozhodne To kill a kingdom od Alexandry Christo. Na túto knihu som narazila pomaly na každom zahraničnom instagrame a veru bola úžasná. Prerozprávanie malej morskej panny s neočakávaným zvratom? SEM S TÝM!

 „STARÝ MÚDRY ČARODEJNÍK“

Autor, ktorý ťa fascinuje svojím písaním

Neal Shusterman je jedným z autorov, od ktorého by som si prečítala čokoľvek. Jeho Scythe séria je úžasná v mnohých aspektoch a jedným z nich je aj autorov štýl písania. Nedá mi nespomenúť Leigh Bardugo a A. G. Howard. Obe autorky ma uchvátili nielen ich príbehmi, ale aj spôsobom ako skladajú slová.

 „SLEČINKA V TIESNI“

Nedocenená postava, ktorá by mala dostať väčší priestor

Aedion z Throne of glass. Mám pocit, že sa mu počas všetkých častí série autorka venuje najmenej a pritom je to zaujímavá postava. Vlastnej knihy sa asi nedočká, ale pevne verím, že v záverečnom diele série dostane viac priestoru ako tomu bolo predtým.

 „MAGICKÝ MEČ“

Magický/á predmet/schopnosť, ktoré by si chcela vidieť čo najmenej

Nie je to až tak schopnosť, ale postavy, ktoré dokážu všetko. Zrazu sa dozvie, že je výnimočná/ý a zachraňuje svet. Neexistuje vec, čo by nedokázala. Toto ma vie naozaj vytočiť.

 „HLÚPY PODLIAK“

Fráza, pri ktorej musíš prevracať očami

„Jeho oči boli ako studničky do jeho duše.“ Som romantička, veľká romantičke, ale pri tomto mám pocit, že dostanem cukrovku. Alebo, ako Lili spomínala vo svojej verzii tagu, „a vypustila dych, o ktorom ani nevedela, že ho zadržiava“, čo je, samozrejme, reálne nemožné. Zadržiavať dych bez toho, aby si to človek uvedomoval? Nie, ďakujem.

 „NESKROTENÝ DRAK“

Magická bytosť, ktorú by si chcela ako domáceho miláčika

Drak *insert heart emoji* Možno je to otrepané, ale tieto bytosti si ma získali a mám ich veľmi rada.

 „VYVOLENÝ“

Kniha/séria, ktorá ťa vždy bude baviť

Spomeniem tu sériu, ktorá, bohužiaľ, nevyšla v knižnej podobe, ale zbožňujem ju. Nemŕtvi z pera Michelle sú geniálni, prepracovaní a rozhodne je škoda, že neuzreli svetlo knižného sveta. Z tých vydaných je to určite Harry Potter, A court of thorns and roses a ďalšie. Mám veľa obľúbených sérii, na ktoré často myslím.

5 Replies to “The Fantasy Tropes Tag”

  1. Pri Červenej kráľovnej som na tom podobne, neviem či vôbec chcem ísť do štvorky. Aedion by si zaslúžil viac priestoru tu sa zhodneme a veľmi sa teším na novú knihu od Shustermana 🙂

  2. Teším sa, že si si tag vyplnil! ♥ To kill a kingdom nepoznám, ale možno by som sa mohla pozrieť aspoň na anotáciu 😀 A tým koncom si ma teda dorazila, no ale nebudem sa s tebou hádať 😀

    1. nedohádala by si sa 😛 ty vieš ako mám nemŕtvych rada a všetky tvoje postavy 🙂 TOAK sa ti podla mna bude páčiť, je to originálne dobre sa to číta a má to mega zvraty

    1. už som to chcela spraviť dlhšie, len som si akosi nenašla čas 🙂 to kill a kingdom sa ti podľa mňa bude veľmi páčiť 🙂 ten koniec je úžasný aj keď som videla názory, kde ho ľudia neznášajú, ale tak 100 ľudí 100 chutí

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.