Už je tu október? – Humbook tag


Humbook tag / sobota, 4 augusta, 2018

Prvú októbrovú sobotu sa bude v Prahe konať Humbook fest. Maggie z blogu Never trust a duck k tejto príležitosti vymyslela tag, ktorý ma zaujal a hneď som sa pustila do jeho vypĺňania. Všetci spomenutí autori budú na festivale a ja sa neskutočne teším.

Sara Raasch: Sníh nebo popel

Svet rozdelený podľa ročných období: V ktorom ročnom období si najradšej čítaš? Resp. ako vyzerá tvoje ideálne počasie na čítanie knihy? 

Osobne nemám ročné obdobie, v ktorom čítam radšej. Ale rada čítam, keď prší so šálkou čaju alebo kávou. Ako protipól k tomu je čítanie v prírode. Sadnúť si na lavičku, čítať si a byť na čerstvom vzduchu. Často doma čítavam aj na balkóne a nezáleží na tom, aké je ročné obdobie.

Sara Raasch: These Rebel Waves (CZ: koniec novembra)

Vojak, pirát, kacír: Najobľúbenejší typ postavy v knihách?  

Absolútne najradšej mám hrdinky, ktoré majú svoj rozum, nenechajú si skákať po hlave, ale keď potrebujú neboja sa požiadať o pomoc. K tomu hrdinov, ktorí sú úprimní, ochranársky (ale nie príliš) a navyše sa vedia postaviť za správnu vec. Celkovo mám rada reálne postavy, kedy si vedia priznať svoju chybu a to ich robí ešte ľudskejšími.

Claudia Gray: Tisíc kouskú tebe 

Medzidimenzionálne cestovanie: Ako vyzerá dimenzia, v ktorej si vieš predstaviť, že by si žil/a? 

Viem si živo prestaviť dimenziu, ktorá by zahŕňala kopu zelene, ľudí, ktorí by mali špeciálne schopnosti, hory a domy vo viktoriánskom štýle. Presúvali by sa pomocou myšlienky. A iné spôsoby transportu by už neexistovali. Každý by si bol rovní a nemala by táto dimenzia vládcu. Och, krásna to predstava. Aby som nezabudla, táto dimenzia by mala byť buď v Kanade alebo Fínsku.

Claudia Gray: Star Wars ~ Stracené Hvězdy 

Star Wars svet: Svet, z ktorého by ste privítali viac kníh. (nemusí ísť o knižný svet). 

Zbožňujem svet Grishe, ktorý vymyslela Leigh Bardugo. Tiež mám rada svety, ktoré vymyslela Sarah J. Maas. Zbožňujem úplne vymyslené svety, ktoré majú náznak reality. Pre mňa poskytujú únik z reality a vypnutie, ktoré človek občas potrebuje.

Petra Stehlíková: Naslouchač

Úžasný fantasy svet s vlastnými pravidlami a slovami: Kniha, z ktorej si vyslovene “padla na zadok” z toho, ako to má autor/ka všetko premyslené? 

Svet, ktorý vymyslel Neal Shusterman je úplne senzačný. Ľudia, ktorí sú nesmrteľní? Počítač, ktorý vie všetko, ale nemôže zasahovať do pravidiel „Koscov“? Nestíhala som sa čudovať, kam na to všetko autor chodí a spoločnosť „Koscov“ som si hneď obľúbila. Samozrejme nie všetkých, ale o tom nebudem písať, pretože nechcem nič prezradiť pre tých, ktorí knihy nečítali.

Pavel Bareš: Projekt Kronos 

Urban Sci-fi: Kniha, po ktorej si siahla, aj keď neznela ako niečo, čo by si si normálne prečítal/a? 

Boli to rôzne autobiografie, ktoré boli všelijaké. Niektoré boli naozaj skvelé aj vtipné napísané. Napr. Yes, please od Amy Poehler bolo naozaj super a možno sa k tej knihe aj niekedy vrátim. Robím si zálusk aj na autobiografiu Anny Kendrick alebo Ellen DeGeneres.

Petra Machová: Dračí město 

Humbook Start: Debut, ktorý si ťa získal. 

The conspiracy of us od Maggie Hall bol debut, ktorý naozaj stojí za to. Niektoré debuty sú nemastné neslané, ale tu si Maggie postavila pôdu a vyrozprávala naozaj zaujímavý príbeh, ktorý každou knihou bol lepší a lepší. Príbeh plný záhad a hľadania a tajomstiev. Pre mňa je to debut, na ktorý budem dlho spomínať.

copyright to Silketara

Dominika Gawliczková: Dominika na ceste Južnou Amerikou 

Sama na motorke cez celý kontinent: Kniha, v ktorej hrdina/hrdinka boli veľmi odvážni. 

To kill a kingdom od Alexandry Christo. Lira a Elian sú postavy, ktoré sa neboja postaviť sa aj rodine, ak veria v niečo iné. Dokázali sa postaviť neprávu a snažili sa napraviť to, čo iní pokazili.

Už sa neviem dočkať festivalu. Cítim, že to bude pecka. S kým sa tam vidím? 🙂

One Reply to “Už je tu október? – Humbook tag”

  1. Tag je výborný a súhlasím, kníh zo sveta od Leigh Bardugo alebo Sarah J. Maas by som privítila aj ja čo najviac (teda kvalitných samozrejme 😀 ) Tiež plánujem vyplniť tag, takaže som zvedavá aké knihy vyberiem a samozrejme na Humbooku idem, takže sa dúfam vidíme 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.