Jozef Karika – Čierny rok: Vojna mafie (krst+beseda)


besedy, IKAR, Jozef Karika, krst knihy / štvrtok, 26 októbra, 2017

Nie je žiadnym tajomstvom, že rada chodím na besedy autorov, či už našich alebo zahraničných, a tak ma moje kroky zaviedli do bratislavského Martinusu na Obchodnej ulici. Keďže viem, že Jozef Karika je obľúbený autor, rozhodla som sa prísť trochu skôr – to trochu znamená, že som ešte hodnú chvíľu čakala :D.Bol poriadny nátresk, ktorý som očakávala. S napätím som očakávala začiatok. Moderátorka Lucia Lackovičová bola skvelá. Zažila som besedy, kedy moderátor alebo moderátorka neboli dostatočne pripravení, stále museli čítať z papiera a dokonca nevedeli o autorovi/autorke nič. Toto nebol jej prípad. Z celej besedy som mala veľmi dobrý pocit. Špeciálnymi hosťami boli pán Milan Kňažko a pán Marián Leško. K slovu sa dostala aj riaditeľka vydavateľstva IKAR pani Valéria Malíková. Pán Kňažko prečítal aj úryvok z knihy, ktorý si môžete pozrieť vo videách nižšie. Po všetkom nasledoval samotný krst knihy Čierny rok: vojna mafie, ktorá je voľným pokračovaním knihy Čierna hra: vláda mafie. Krstilo sa čiernym popolom. Nebol to môj prvý krst autorových kníh, takže som vedela, že bude výnimočný takým Karikovským spôsobom.

Už teraz sa teším, keď si knihu prečítam. Čierny rok: vojna mafie je najväčší slovenský román za posledných 50 rokov. Má úctyhodných 664 strán. Ako poznám štýl písania pána Kariku, knihu zhltnem za krátky čas a potom si budem nadávať, prečo som nečítala pomalšie.

Ak ste z akýchkoľvek dôvodov nemohli prísť na tento krst, môžete si pozrieť moje videá. Vopred sa ospravedlňujem za prebiehajúcich pánov fotografov 🙂 jednoducho, inak sa nedalo, ale aj napriek tomu dúfam, že sa vám budú páčiť.

Niekoľko fotiek na záver:

 

 

 

 

 

 

pre zväčšenie, kliknite na fotku

2 Replies to “Jozef Karika – Čierny rok: Vojna mafie (krst+beseda)”

  1. Moderátorka bola trápna a nie skvelá. Pekne ju tam dali dole, aj samotný Karika, aj riaditeľka Ikaru (viď 16. a 30. minúta videa). Nátreskom by som to tiež nenazvala, zažila som aj viacej ľudí v Martinuse, čo je však škoda, keďže je to vynikajúci autor. A najúbohejšie bolo, keď namiesto toho, aby sa ľudia postavili hneď do radu na podpisy, sa vrhli ako nenažraní psi na občerstvenie. Hlavne niektorí dôchodcovia mali kopcom naložené taniere… Typické. Nuž čo, však keď je zadarmo, tak prečo nie.

    1. s tým občerstvením s vami absolútne súhlasím … čakala som na podpis a počula som ako jedna pani hovorí svojmu spoločníkovi, že ako to že už nie je víno, tiež to bola staršia pani, a to práve dopila a hneď chcela ďalší pohár …… ľudia sa na to vrhli ako supi …. bolo to od tých ľudí úbohé, pretože to bola autorova dobrá vôla, je to milé gesto čo ľudia ani poriadne neocenili len sa na to vrhli …. osobne som zažila aj horších moderátorov/mderátorky, tak preto som napísala, že bola skvelá …. a čo sa týka nátresku, áno zažila som tiež viac ľudí v martinuse a pán Karika si to rozhodne zaslúži, ale stále tam bolo dosť ľudí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.