Ktoré tri veci by si autori vzali na opustený ostrov? – Blogtour 2017 aneb Spověď autorů


Blog tour / utorok, 19 septembra, 2017

Zbožňujem blog tour a ešte viac zbožňujem čítať odpovede autorov. Tak som sa rozhodla zapojiť do projektu, ktorý vytvorili Ellen, Melinda a Ivcca. Úlohou bolo osloviť autorov, či už domácich alebo zahraničných, s otázkou. Mohlo sa to týkať čohokoľvek. Ja som veľmi rada, že sa mi aspoň niekto ozval. Chcete sa dozvedieť, ktoré tri veci by si vzala na opustený ostrov Elle Kennedy, Wendy Higgins alebo Dan Wells? Čítajte ďalej.

Otázka: Ak by si si mohol/mohla vziať so sebou na opustený ostrov iba tri veci – obľúbenú osobu, jednu knihu a jednu obľúbenú vec – čo by to bolo a prečo?

Nina Bocci
Vzala by som svojho syna, nôž a knihu Robinson Crusoe 🙂

 

Wendy Higgins

Vzala by som svojho manžela, pretože je môj najlepší priateľ a je vynaliezavý. Vzala by som si Bibliu, pretože moja viera je pre mňa dôležitá. A hm… myslím, že by som si musela vziať moju kefu na vlasy, pretože moje vlasy sa ľahko zamotajú a boli by s nimi hrozné patálie, ak by som si ich denne nečesala, haha 🙂

Kata Čuić

Ak by som si mohla vziať iba tri veci na opustený ostrov, boli by to:

  1. obľúbená osoba – môj syn
  2. obľúbená kniha – Návrh od Elle Kennedy
  3. môj telový vankúš

Layne Harper

Obľúbená osoba: Hmmm… toto je ťažké. Zbožňujem svojho manžela, ale veľmi by mi chýbali deti. Myslím si, že by som ho musela nechať doma, aby som si bola istá, že o deti bude postarané. Je naozaj skvelý otec. Tak … by som si vzala moju kamarátku Helenu. To dievča je ako ženská verzia Macgyvera. Zostrojila by nám skvelé prístrešie a žili by sme vo veľkom.

Obľúbená kniha: Toto je jednoduché. Každý rok čítam Svědectví od Stephena Kinga. Musí to byť úplná a neskrátená verzia. Je to moja najobľúbenejšia kniha vôbec.

Obľúbená vec: Moje polarizované slnečné okuliare od Prady. Sú to moje obľúbené slnečné okuliare a zbožňujem ich. Dám si ich vždy, keď vychádzam z domu. Mám ich štyri roky. Môj manžel hovorí, že je to jediná luxusná značková veci, ktorá má takú cenu, akú sme za ňu zaplatili. Je to pravda. Mám ich vždy na sebe.

Cambria Hebert

Moje tri veci sú:

1) obľúbená osoba: môj manžel

2) jedna kniha: #Junkie

3) obľúbená vec – káva (samozrejme, nie je to vec, ale je nevyhnutná! lol)

Dan Wells

Jedna obľúbená osoba: moja manželka. Prepáč zlatko, ale ak jeden z nás stroskotá na opustenou ostrove, budeme to obaja.

Jedna obľúbená kniha: Duna od Franka Herberta. Prečítal som ju už milión krát, čo je pár miliónov viac?

Jedna obľúbená vec: Môj milovaný, spoľahlivý satelitný telefón so zabudovaným solárnym generátorom. Žiadny dôvod.

Peternelle van Arsdale

Budem bezočivá voči otázke o opustenom ostrove, pretože to nie je situácia, kedy máte čas na hru na obľúbencov. Je to o nevyhnutnosti. Tak by som nevzala žiadneho z mojich obľúbených reálnych ľudí – napríklad, bolo by hrozné dať môjho syna na opustený ostrov. Tak som si zvolila fiktívnu postavu ako spoločníka: Carol z Walking Dead. Nie je nič, čo by tá žena nedokázala (loviť, upiecť koláč z hromady žaludí, vybudovať plť), a nesťažovala by sa na životné podmienky. Vec, ktorý by som vzala so sebou? Myslím si, že naozaj veľkú deku. Zdá sa to praktická a užitočná. A kniha, ktorú by som si vzala je v skutočnosti trilógia. Vidíte, som taká podvodníčka. Nikto by nikdy so mnou nemal hrať hry. Vzala by som si trilógiu HIS DARK MATERIALS od Philipa Pullmana. Tie knihy sú bohaté, úžasné a nekonečne uspokojujúce v každom ohľade – nádherne napísané, komplexné postavy a napínavé presvedčivé rozprávanie príbehu.

Caragh M. O’brien

Na môj výlet na opustený ostrov, by som si vzala svojho manžela, knihu o prežití ako SAS Sprievodca prežitím a sekeru. Úplne by som sa sústredila na prežitie a mám sa toho veľa, čo učiť.

Shey Stahl

Toto sú ťažké otázky. Ak by som si mohla vziať obľúbenú osobu, bol by to môj manžel. Chlap si potrebuje oddýchnuť od roboty a mám ho rada. Kniha. Vzala by som Paperwings od April Green. Je inšpiratívna a zároveň liečivá. Vec. Zápisník, aby som si mohla zapisovať myšlienky. Vždy mám denník so sebou. Moja myseľ stále pracuje a musím si vždy zapisovať, inak by som sa zbláznila.

Lauren Layne

Obľúbená osoba: Môj manžel – vie ma rozosmiať ako nikto iní

Jedna kniha: It happened one autumn od Lisy Kleypasovej – prečítala som ju už snáď tucet krát a nikdy sa mi nezunovala!

Obľúbená vec: Môj notebook IBA ak by bola možnosť nabiť ho 😉 inak zápisníky, aby som mohla písať!

Lauren Oliver

Aby som odpovedala na tvoje otázky, vzala by som svojho manžela, svojich psov a mačky ako obľúbené veci a neviem si predstaviť vybrať iba jednu knihu ako moju obľúbenú – je to príliš ťažké!

Cindi Madsen

Jedna osoba: môj manžel

Jedna kniha: The witch of Blackbird Pond (je to kniha, ktorú som prečítala najčastejšie, tak ju môžem prečítať zas)
Jedna obľúbená vec: môj počítať, aby som mohla si zapísať všetky moje príbehy.

Tammara Weber

Chcela by som svojho manžela a najlepšieho priateľa, Paula, knihu o prežití na opustenom ostrove (haha) a nejaký spôsob, ako by som púšťala hudbu pomocou solárnej energie! Alebo hrebeň?? Haha.

Jennifer Estep

Vzala by som svoju mamu, pretože je jednou z mojich najlepších priateľov. Ale nevedela by som si vybrať iba jednu knihu. Chcela by som si vziať tablet/počítač plný elektronických kníh. Ako vec by som si vzala krém na opaľovanie alebo možno loďku, aby som sa mohla plaviť späť domov.

Penelope Douglas

Vzala by som si svoju dcéru, Aydan, Nočný cirkus a možno knihu od Johanny Lindsey ako obľúbenú vec.

Elle Kennedy

Osoba: Môj pes – pokladám ho za osobu! A určite by mi pomohol na ostrove uloviť jedlo

Kniha: Wanderlust od Danielle Steelovej, pretože je to moja obľúbená kniha a beriem si ju so sebou vždy, keď cestujem.

Vec: zápisník a ceruzku, aby som písať príbehy, keď som tu!

Maggie Hall

Ak by som si mohla vziať tri veci…

Osoba: môj manžel!

Kniha: kniha o prežití, ktoré mi povie ako nezomrieť – ktoré rastliny sú jedlé a ktoré sú jedovaté a podobne

Vec: Ak by to malo byť praktické ako kniha o prežití, pravdepodobne by to bol satelitný telefón, aby som mohla niekoho zavolať, aby ma zachránil alebo nejaké náradie, ktoré mi pomôže prežiť. Ak by to nemalo byť praktické …možno zápisník a pero. Nechcela by som sa začať nudiť! 🙂

V linkovači si môžete postupne pozrieť príspevky ostatných zúčastnených 🙂

 

2 Replies to “Ktoré tri veci by si autori vzali na opustený ostrov? – Blogtour 2017 aneb Spověď autorů”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.