M. S. Forceová – Cnosť (Quantum #1)


2 hviezdičky, IKAR, Quantum, Recenzie / pondelok, 8 augusta, 2016

large-cnostPrvá myšlienka bezprostredne po dočítaní: dosť som sa nudila

Cnosť je prvou knihou z trilógie Quantum z pera autorky M. S. Forceovej Anotácia ma celkom zaujala, tak som sa na tento príbeh vrhla. Neočakávala som nijaký dych berúci dej ani nič podobné, ale aj to, čo som dostala, ma sklamalo. Klišé je prepletené s ďalšími klišé a toto sa tiahlo každou stránkou.

Stretávame Natalie. Obyčajnú mladú ženu so zásadou – žiaden sex pred svadbou. Na tom by nebolo nič zlé, keby jej dôvod nebol taký nelogický. To, prečo sex odmieta, je niečo úplne iné, čo, podľa mňa, neprekoná ani svadba. Ale autorka to takto vymyslela a ja sa s tým musím zmieriť. Jej prvé stretnutie s Flynnom bolo zvláštne, vtipno-trápne. Väčšinu knihy som len túžobne očakávala, kedy sa dostanem k poslednej strane. Občas sa objavili aj príjemné scény, ale v nich spolu hlavní hrdinovia neboli.

Victorious-Teaser-1024x535Flynn, pre lásku božiu a všetko sväté, čo si, doriti, myslíš?

Láska medzi Flynnom a Natalie mi príde prvoplánová, neuveriteľná a jednoducho neexistujúca. Ani jednému som ich city neverila. Ledva sa poznali, už ju Flynn pozýval k sebe domov. Sníval o nej ako o žene svojho srdca. Všetko mi prišlo uponáhľané – ich vzťah sa nevyvíjal, iba sa tam objavil.

Svetlým bodom boli vedľajšie postavy, ktoré dej zachraňovali. Vnášali do príbehu iskru, ktorá mu chýbala, ak na scéne boli hlavné postavy. Pre mňa je kniha uponáhľaná, nudná, nezáživná. Sú knihy, v ktorých sa v podstate nič nedeje, ale autor alebo autorka príbeh napíšu tak skvelo, že si ho čitateľ užije a nenudí sa. To nebol tento prípad.

13592090Bol som s mnohými ženami. Možno až s primnohými. Bozkával som ich a preťahoval ich a robil s nimi veci, ktoré by si považovala prinajlepšom za nechutné, prinajhoršom za odporné. Ale nikdy, naozaj nikdy som nestretol ženu, ktorá by na mňa reagoval atak ako ty. A ja som ešte na nijakú nereagoval tak ako na teba. Ak mi povieš, že nasledujúci rok ťa môžem iba bozkávať a nič viac, beriem to. Beriem to radšej než to, že mi oznámiš koniec a naposledy vyjdeš z tých dvier.

Záver sa mi páčil, pretože sa tam konečne niečo začalo diať, no skôr, ako som sa z toho mohla tešiť, bol koniec. Celý dej ubiehal tak mimo mňa. Čakala som, kedy sa Flynnovo tajomstvo prevalí, avšak nestalo sa tak. Dúfala som, že autorka vzťah medzi nimi zamotá, vloží tam nejakú drámu, no ona nie. Bolo to príliš perfektné, aj napriek tomu, čo sa Natalie stalo. Možno som bola príliš zaslepená očakávaniami, a práve preto som si knihu neužila tak, ako by som mala.

quantum-trilogy-oldCnosť je kniha o nachádzaní samej seba, o tajomstvách, o tom, ako dokáže jedna udalosť zmeniť človeku celý život. Miestami som sa aj dobre zasmiala, no väčšinu času som len hromžila nad dejom.

Ďakujem vydavateľstvu IKAR za poskytnutie recenzného ebooku.
Internetové kníhkupectvo BUX.sk

Moje hodnotenie:

owls2

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.