04.05.2016 – Kamila Kopsová, Petr Kops – Tiger robí uáá, uáá a Ako skrotiť tigra [beseda + krst]


Albatros Media, Kamila Kopsová, krst knihy, Petr Kops / štvrtok, 5 mája, 2016

Včera sa v bratislavskom Martinuse konala beseda spojená s krstom kníh Tiger robí uáá, uáá a Ako skrotiť tigra z pera manželov Kamily Kopsovej a Petra Kopsa. Beseda bola naozaj zaujímavá a poučná, keďže ide o tému hyperaktivity a to nielen u detí. Bolo naozaj poučné počuť autorov rozprávať práve o tejto problematike. Pokojne by mohla beseda byť aj dlhšia, prečože človek sa dozvedel zaujímavé veci.

Ale dosť bolo omáčky, pretože lepšie raz vidieť ako stokrát čítať, tak vás nebudem dlho napínať. Pozrite si celú besedu aj s krstom. A ešte podotknem. Krstnou mamou bola moderátorka Adela Banášová a krstilo sa šampanským.

Tiger robí uáá uáá - mala obalkaVitajte v detskom svete prváčika Jakuba, chlapca s hyperaktivitou, ktorý rozpráva čitateľovi príbeh o sebe a svojom tigrovi. Tiger tu reprezentuje časť vnútorného sveta dieťaťa, ktorú nemá vždy pod kontrolou a prejavuje sa hyperaktivitou a poruchami pozornosti. Jakub postupne spoznáva seba a svojho tigra, ktorého sa učí ovládať a trénovať, až napokon pochopí, že vlastne skrotil sám seba. Príbeh Jakuba je spojením niekoľkých skutočných príbehov detí s prejavmi ADHD – hyperaktivitou a poruchou pozornosti. Príbeh tigra a Jakuba Ako sa krotí tiger - mala obalkaje pre deti motivačný, v ktorom pochopia, že nechcú ubližovať rodičom a samy sa rozhodnú pre zmenu.

Spoznajte planétu, na ktorej vaše dieťa žije, takže budete môcť so svojím synom alebo dcérou komunikovať, začnete si rozumieť a postupne sa prestanete stále pýtať „Prečo?“. Knihy Tiger robí uáá, uááAko sa ktorí tiger vám pomôžu získať odpovede na vaše otázky.

BESEDA:

SAMOTNÝ KRST:

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.