Knižné prírastky – september 2015


Knižné prírastky / nedeľa, 4 októbra, 2015

kprirastkyAni nestíham sledovať, ako tie mesiace ubiehajú. Takýmto štýlom tu budú čoskoro Vianoce a Nový rok. Tento mesiac mám trošku pomenej kníh, ale naozaj iba trošku. Zostala som verná štýlu – aj tak si tú knihu kúpim, hoci nemám ani najmenšie tušenie, kedy ju budem čítať. Ja to raz napravím. *smiech*

P1080712Najskôr vám predstavím knihy, ktoré som si kúpila. Sú celkom tri. Prvou je štvrté pokračovanie série Throne of glass od Sarah J. Maas, Queen of shadows. Konečne som sa do série pustila a absolútne som si ju zamilovala. Je to ten typ série, na ktorú myslíte ešte dávno po prečítaní. Po dočítaní Crown of midnight som mala problém sa začítať do inej knihy, pretože som stále myslela na to, čo sa tam udialo a musela som použiť všetku vnútornú silu, čo mám, aby som sa nepustila do tretej knihy série. Suma sumárum, príbeh je skvelý, postavy sú úžasné, zvraty mi vyrážajú dych a tak sa nestíham čudovať, čo to tam autorka stvára. Jediné, čo ma štve je romantická línia, pri ktorej mám pocit, že autorka sama netuší s kým má hlavná hrdinka skončiť.

P1080716Colleen Hooverovú vám určite nemusím predstavovať. Čítala som od nej už nejednu knihu a všetky sa mi páčili. Na Confess som počula len tie najlepšie veci a preto som sa rozhodla si ju kúpiť. Verím, že bude rovnako dobrá, ako autorkine predošlé knihy. Poslednú knihu, ktorú som si kúpila som si vybrala iba námatkovo. P1080713Prečítala som si anotáciu a vedela som, že ju musím mať. Príbehy o hudobníkoch mám naozaj rada a preto mi kniha Mayhem od Jamie Shaw pribudla na poličke. Veľmi ma prekvapilo, keď som otvorila obálku, v ktorej mi kniha prišla a kniha bola malého formátu. Prišlo mi to ako knihy do kabelky od Ikaru. Vybuchla som do smiechu, ale potom som si uvedomila, že vlastne je jedno v akom formáte je kniha hlavne, aby bol príbeh super a verím, že bude.

P1080711Tento mesiac som nedostala žiadnu knihu, no o to viac mám recenzných výtlačkov, za ktoré sa chcem poďakovať spoločnosti Albatros Media a vydavateľstvu IKAR. Prvou je kniha od autorov Jamesa Pattersona a Maxime Paetrovej, Priznania podozrivej, ktorá je prvou knihou zo série Priznania. Je to krimi thriller pre tínedžerov so skvelými zvratmi a dych berúcimi okamihmi. Najskôr som sa do nej pustila bez akýchkoľvek očakávaní, ale potom, ako som sa začítala vedela som, že to je skvelá kniha, ktorá skutočne stojí za prečítanie. Ak chcete poznať môj názor na ňu P1080715na blogu je už recenzia. Autorku Cynthiu Handovú vám tiež určite nemusím predstavovať. Keď som sa dozvedela, že píše YA contemporary knihu bola som zvedavá, ako to vypáli. A veru, Príď sa so mnou rozlúčiť je skutočne skvelá kniha plná emócií, humoru, miernych zvratov a všetkého, čo super kniha má mať. Po prečítaní anotácie som najskôr bola voči príbehu skeptická, pretože som sa bála, že bude až príliš emotívny. Nebol. Bol tak akurát, ako sa pri tejto téme patrí. Občas som skutočne mala pri čítaní slzy na krajíčku, pretože prišli spomienky a bolo. Kniha je naozaj skvelá, tak ak vás, čo i len trošičku zaujala, neváhajte a pustite sa do nej. O P1080718nasledujúcej knihe som vedela iba toľko, že sa odohráva počas druhej svetovej vojny, a že sú na ňu skvelé ohlasy. Viac mi netrebalo a musela som ju mať. Krycí jméno Verity od Elizabeth Weinovej ma zaujala už dávno, lenže som sa k nej nedostala. Síce som iba na začiatku, ale podľa všetkých ohlasov verím, že to bude skvelý príbeh, ktorý chytí za srdce. Pravdou je, že som sa nevedela začítať, ale to nie je problém knihy, ale toho, že kniha, ktorú som predtým dočítala mi stále neschádza z mysli a očkom vždy pokukujem po pokračovaní, ale mám pevnú vôľu a nejdem ju čítať teraz, lebo Verity je isto super a tá má prednosť. Keď som sa dozvedela, že v large-jeden_plus_jedenpreklade vychádza ďalšia kniha od Jojo Moyesovej veľmi som sa tomu potešila, pretože autorku mám veľmi rada a knihy, ktoré som od nej, doposiaľ, čítala boli naozaj skvelé. Jeden plus jeden sľubuje príbeh matky, ktorá sama vychováva svoje deti, jej útrapy so životom, s nedostatkom peňazí a manželom, ktorý sa na nich zvysoka vykašlal a začal si žiť nový život. Zo začiatku som bola z knihy nadšená, hovorila som si, že ma autorka nesklamala a znovu som siahla po skvelej knihe z jej pera. Lenže prišla druhá polka knihy a ja som si mala chuť trhať vlasy, pretože akoby autorka poľavila a príbeh upadol do akéhosi stereotypu a prestal ma baviť. Ale aj napriek tomu je to fajn kniha. Síce, nie úžasná, ale stojí za prečítanie.

A čo ste tento mesiac dostali vy? Čítali ste niektorú z kníh, ktoré mi pribudli? 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.