Wendy Higgins – Sweet evil (The Sweet trilogy #1)


4 hviezdičky, Recenzie, The Sweet trilogy, Wendy Higgins / sobota, 5 septembra, 2015

11808950Prvá myšlienka bezprostredne po dočítaní: milé, príjemné a hlavne anjelsko-démonské

Príbehy o anjeloch zbožňujem a práve preto som sa rozhodla prečítať si túto knihu. Trochu som sa obávala, či sa mi bude páčiť, predsa young adult knihy sú pre mladšie ročníky a ja som sa dlhšie tomuto žánru vyhýbala, pretože som mala nejakú nevysvetliteľnú utkvelú predstavu, že sa mi už nebudú páčiť. Nuž, mýlila som sa.  Kniha odo mňa dostala krásne štyri hviezdičky

Pleasure is the bait of sin.

1* – príbeh

Čítala som už veľa kníh o anjeloch. Sweet evil patrí medzi k tomu lepšiemu medzi YA knihami tohto žánru. Príbeh ma dokázal zaujať. Držal ma v napätí, a keď som si už myslela, že si budem trhať vlasy kvôli hlavnej hrdinke, autorka na mňa vytasila mytológiu, pri ktorej som otvárala ústa a fascinovala ma. Ako príbeh napredoval, autorka ho stále zamotávala a poviem vám, niekedy som sa nestíhala čudovať, čo si to pripravila. Niektoré názvy som si musela vyznačiť, aby som si ich zapamätala, no to mi nebránilo v tom, aby som si knihu vychutnala. Nápad kniežat smrteľných hriechov a ich potomkov bol skutočne originálny a doteraz som sa s ním ešte nestretla. Za mňa palec hore.

6addd6d08c0a92bd7cd0646ec844953b1* – Belial

Alebo ako som ho nazvala – Otecko roka. Na to, že je kniežaťom návykových látok, je to zlatíčko od kosti. Najskôr som netušila, čo si o ňom myslieť, predsa démon a otec, hmm, to asi nejde veľmi dokopy, ale ako príbeh napredoval, obľúbila som si ho čoraz viac a bol jedným z mnohých svetlých momentov v knihe, ktoré ma nútili čítať ďalej. Annu kládol pred nejednu skúšku, aby v nikom nevzbudila podozrenie, že je iná ako ostatní jej druhu.

I´ve not talked like this with anyone, not since I started working, not even to the only four people in the world who I call friends. You have Patti, and even that boyfriend of yours. So this has been a relief of sorts. Kind of … nice.

3d57a0dc12b396e226c50ea479caeb6d1* – doubleK AKA Kaiden a Kopano

Pri Kaidenovi som si skoro do polovice nebola istá, či ho mám rada alebo nie. Na prvý pohľad sa môže javiť ako arogantný fagan, ktorý si nedovidí na špičku nosa. Avšak získal si ma svojimi rozhodnutiami. Pretože v jeho vzťahu-nevzťahu s Annou bol on ten rozumný a nevrhal sa do všetkého po hlave, ako to robila ona. S jeho postavením a tým, koho má za otca, som sa jeho činom vôbec nečudovala. Je to typ hrdinu, ktorý nie je dokonalý, ale má svoje osobné čaro, ktoré čitateľa osloví. Navyše sú to tie maličkosti, ktoré nie sú pre príbeh podstatné, ako to, že je hudobníkom. Zas sa tu potvrdilo: pod tvrdou škrupinou hľadaj mäkké jadro. Kaiden je, kým je, a práve preto ho mám rada.

Kapitolou samou o sebe je Kopano. Hoci ho v príbehu nebolo až tak veľa, prirástol mi k srdcu. Je to ten typ bezstarostného hrdinu, ktorého chcete mať za najlepšieho kamaráta. Jeho pokoj autorka do príbehu vniesla vždy, keď sa tam objavil. Škerila som sa ako blbá, keď som čítala jeho scény. Stále je na prvom mieste Kai, ale Kope je v tesnom závese. Predsa nemal toľko priestoru.

Call me if you need me. I can´t guarantee I´ll answer, but if I don´t, and it´s an emergency, just text me A-nine-one-one. It means ´Anna emergency´.

14_3_5_11* – vedľajšie postavy, ktoré boli skvelou súčasťou

Ginger, Marna, Veronica, Jay, Patti, to je len zlomok postáv, ktoré ma zaujali. Dokonca viac ako hlavná hrdinka. Každá má svoj špecifický charakter, ktorý si aj po prečítaní zapamätáte. Niekedy som mala dojem, že práve tieto postavy tvoria príbeh, pretože Anna riešila úplné hlúposti, hlavne čo sa týkali Kaidena. Dvojičky – Ginger a Marna – nemohli byť odlišnejšie. Jedna je ako keď na chlieb natriete med a tá druhá, nuž tá je ako časovaná bomba, od ktorej ani len netušíte, čo môžete čakať. Celkovo, ak Anna neriešila Kaidena, tak to bolo aj skvelé čítanie. No potom zas upadla do depresie. Hlavné je, že bola absolútne neoprávnená, a ja som sa len ticho modlila, aby sa tam začalo už naozaj niečo diať. Dočkala som sa.

SweetEvilBookcover_AnimationAk by som mala hodnotiť knihu na základe Anninho charakteru, mala by veľmi nelichotivé hodnotenie, akože seriózne. Tá postava bola strašná. Naivná, slovo mníška je pre ňu ešte slabé. Mnohokrát som z nej mala komédiu, pretože jej reakcie neboli vhodné pre šestnásťročné dievča. Nečakala som, že tam bude skákať po chalanoch, ale to, ako sa správala, bolo už cez. Absolútne nebrala do úvahy to, čo Kai chce alebo o čom je presvedčený, bola zaslepená len svojimi citmi k nemu. Ona bola jediným kameňom úrazu tohto príbehu. Občas mala svoje svetlé stránky, ale to nesmela myslieť na pána K.

Some rise by sin, and some by virtue fall.

6434_607164659375039_3610740576467474192_nObrovským plusom je, že sa kniha číta veľmi rýchlo. Autorka má svieži štýl, chytľavý, ktorý vám nedovolí príbeh len tak odložiť. Keď som sa raz začítala, nemohla som sa odtrhnúť. Pri niektorých scénach som sa usmievala, pretože mi prišli jednoducho milé. Či to už bola nejaká poznámka alebo čin, mala som z toho dobrý pocit.

V konečnom dôsledku je Sweet evil veľmi príjemnou knihou, ktorá má aj svoje klady aj zápory. V žánri young adult pre mňa patrí medzi tie lepšie. Keď si príbeh premietnem spätne, mám chuť si niektoré pasáže znova prečítať. A záver bol skvelý. Niečo som čakala, ostatné nie, no nakoniec to bol naozaj príjemný záver. Autorka si spravila slušnú pôdu na pokračovanie, na ktoré som maximálne zvedavá.

Moje hodnotenie:

owls4

One Reply to “Wendy Higgins – Sweet evil (The Sweet trilogy #1)”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.