Knižné prírastky – august 2015


Knižné prírastky / pondelok, 31 augusta, 2015

kprirastky

Je až neuveriteľné, ako tie mesiace utekajú. Za chvíľu tu máme Vianoce a Nový rok, teda ešte istý čas nám zostáva, ale pri tomto uponáhlanom tempe, tu budú čo nevidieť. Opäť nastal čas pridať knižné prírastky, tak hurá na to. Keďže som mala tento mesiac aj meniny, tak ich bude opäť trošku viac.

P1080690Tieto dve krásky som dostala od Mimi na meniny. Tajomstvá od Catherine Mckenzieovej ma hneď zaujali a chcela som si ich veľmi prečítať. Druhou knihou je Vôňa parfumov od talianskej autorky Cristiny Caboniovej. TÁ OBÁLKA!!!!! Uznajte, nie je nádherná? Dúfam, že aj príbeh bude rovnako super. Rozpráva príbeh Eleny, ktorá vyrastala bez matky, zanevrela na lásku a zatiaľ, sa ju márne snaží nájsť. Odchádza do Paríža, kde dúfa, že nájde spriaznenú dušu a podarí sa jej vytvoriť parfum, ktorý jej prinesie šťastie. Mne to znie veľmi zaujímavo.

P1080691Toto je už štvrtá kniha, ktorú vlastním od Sarah J. Maas, ale zatiaľ som sa k žiadnej tak úplne nedostala. A Court of Thorns and Roses sa mi pozdával nielen kvôli dobrým ohlasom, ale aj téme príbehu. Prerozprávanie krásky a zvieraťa v modernom duchu môže byť naozaj skvelé. Tak dúfam, že sa k tejto knihe fakt skoro dostanem, pretože keď sa pozriem do svojej knihovníčky a všetky tie knihy, čo ešte čakajú na to, kedy ich prečítam, tak mi je z toho smutno, že nemám na ne viac času. Nuž, nevadí, raz sa do nich musím pustiť, aby nezapadali prachom, ako to bolo doteraz. Každopádne ACOTAR je jednou z tých kníh, ktoré si dávam v rebríčku to-read kníh na popredné miesta.

P1080692Riadim sa podľa hesla: anglických kníh nie je nikdy dosť. Takže mi do mojej zbierky kníh od autorky Samanthy Young pribudli prvá a piata časť série On Dublin Street. On Dublin Street som čítala ešte v čase, keď som bola zásadne proti čítačkám a vlastne to bolo moja úplne prvá new adult kniha. Echoes of Scotland Street je z tejto série mojou srdcovkou, pretože príbeh je naozaj skvelý a má obrovské plus v úlohe hlavného hrdinu Colea.  Hneď tesne za EoSS je Before Jamaica Lane. Jednoducho celá séria sa mi dostala pod kožu, zamilovala som si postavy a neviem sa dočkať kedy si prečítam záverečnú časť.

P1080695V podstate už ani len netuším o čom je kniha Jablečný koláč náděje do Sarah Moore Fitzgeraldovej, no už ten názov ma zaujal a tak som knihu jednoducho musela mať. Avšak časť anotácie hovorí toto: Báječná kniha o dospívání, nejistotách, přátelství a kouzelných jablečných koláčích, které znamenají naději. Protože jakmile si do jednoho kousnete, budete se už navždycky na svět dívat jinak a všechno bude tak, jak má. Takže to môže byť naozaj zaujímavé čítanie. Je to  útla knižočka, ktorej obálka zaujme na prvý pohľad, teda aspoň mňa. Tá farebná kombinácia hneď pritiahla moju pozornosť.
P1080696
Ôsmeho augusta sa konal v Bratislave knižný zraz, ktorý usporiadal Filip z blogu Fantasy knihy. Tam som sa stretla s mnohými blogermi a medzi nimi boli aj Christine a Maťa Wolf. S Christine sme si vymenili niektoré knihy a tak si do zbierky pribudla kniha Tajomný gén Atlantídy od A. G. Riddleho. Z knihy som pár strán prečítala a je zaujímavá, takže ak bude viac času, tak sa k nej určite chcem dostať, čo najskôr. K tomu som P1080694dostala krásnu záložku aj s venovaním. Ako ja hovorím, niekto zbiera známky ja zbieram záložky *smiech*. Soul screamers: Volume one od Rachel Vincent som si kúpila od Mati za naozaj dobrú cenu a navyše som k nej dostala ešte podpiskartu od Kerstin Gier. Tí, ktorí ste o sérii Soul Screamers nepočuli, hlavná hrdinka predvída smrť. Ak v jej okolí má niekto zomrieť vie to prvá. Obáva sa čím je, no postupom času na to príde. Volume one obsahuje prequel, prvú a druhú časť. Popravde som zatiaľ čítala len prequel a bol skvelý, tak som zvedavá na sériu.

P1080698Všetci, ktorí sledujú môj blog isto vedia, že som bola z prvej časti série Splintered viac ako nadšená. Síce som ju čítala v češtine, ale Simi originálne vydanie tak veľmi ospevovala, že som si jednoducho pokračovanie musela zadovážiť v angličtine. Musela som sa skutočne veľmi premáhať, aby som sa okamžite na knihy nepustila. Unhinged od A. G. Howard má nádherné TMAVO FIALOVÉ písmo. O obálke ani rozprávať nebudem, pretože je taká nádherná, že by sa na ňu dali písať ódy. Knihu Listy do neba od Lisy Wingateovej som si vymenila s Mony z blogu Pieseň fantázie. Z knihu jej krásne ďakujem, počula som na ňu len samé dobré veci, tak som sa rozhodla, že ju musím mať.

P1080702Poslednou knihou, ktorá mi pribudla do mojej knihovníčky je I´ll give you the sun od Jandy Nelsonovej. Dostala som ju od Mimi, pretože ako ja hovorím, vždy radšej obdarúvaj ako prijímaj dary. Radosť z toho je neopísateľná. Ako isto viete kniha sa dočká aj slovenského prekladu, ale ja som sa tomuto príbehu dosť vyhýbala, pretože som mala niečo ukotvené v mysli. Až keď som si poriadne prečítala anotáciu – áno, niekedy to na prvýkrát nepochopím – tak ma dej oslovil a rozhodla som sa, že ju chcem mať na poličke a Mimi bol taká zlatá, že mi ju kúpila.

Ku knihám mi samozrejme pribudli aj záložky. To by som predsa nebola ja. Hrdinské záložky mám od Vojta z Knižního kukátka. Miracle záložky od Ninky Protušovej a Split a Togir od Mimi.

P1080697Aké knihy vám za tento mesiac pribudli? Z ktorej sa tešíte najviac?

One Reply to “Knižné prírastky – august 2015”

  1. Nad obálkou Vôňa parfumov som sa rozplývala aj ja 😀 Skutočne nádherná, no neviem, či by ma kniha bavila. A úžasné prírastky za tento mesiac. A som rada, že kniha dorazila v poriadku 🙂 Aj keď mňa na plnej čiare sklamala, hádam sa ti bude páčiť. Bol to môj prvý recenzný výtlačok a moja recenzia na ňu nebola veru pozitívna a na Martinuse jedine tá moja, mini recenzička, je negatívna…ale tak, 100 ľudí, 100 chutí 🙂
    Mne pribudli len tri knihy, no i to je pre mňa dosť a neviem, kedy sa k nim dostanem, pretože ma čaká toľko neprečítaných kníh…A opäť krásne záložky ti pribudli 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.