Knižné prírastky – júl 2015


Knižné prírastky / piatok, 31 júla, 2015

kprirastkyMám pocit, že som tu túto rubriku nemala už sto rokov. Rozhodla som sa to napraviť, pretože recenzií na blogu je neúrekom. Už to bude pomaly rok, čo som naposledy niečo napísala k tejto rubrike, takže nebudem všetky knihy opisovať, lebo by sme tu boli veľmi dlho. Začnem pekne od začiatku a tak si môžete pozrieť knihy, ktoré som si zadovážila, dostala som alebo som ich mala na recenziu. Tak sa pokojne usaďte, vezmite si pukance a môžete sa pustiť do čítania.

P1080660Tí, ktorí ma poznáte viete, že On Dublin Street patrí medzi moje obľúbené série. Keď mal vyjsť posledný diel tak som neváhala a za pomoci Michelle som si ho objednala z BookDepository (vlastne mi ju Chelle objednala, ale to je tak asi jedno :D). Doma nemám všetky časti, hoci ich mám prečítané. Moonlight on Nightingale Way od Samanthy Young som jednoducho musela hneď mať, pretože som neskutočne zvedavá na Loganov príbeh. Ale zatiaľ mi na poličke zapadá prachom a ja len dúfam, že sa k nej čoskoro dostanem. Zbožňujem anglické verzie obálok, nieže by americké neboli pekné, ale tieto sú podľa môjho gusta. Musím si čoskoro doplniť celú sériu, lebo diely preskakujem.

P1080661Na knihu od Katie Dale Someone else´s life som natrafila len náhodou v GoodReads odporúčaniach, odvtedy som si ju veľmi chcela prečítať a keď som ju zbadala v Martinuse, no nekúpte to. Kniha rozpráva príbeh Rosie, ktorá po smrti matky sa obáva, že zdedila jej chorobu. Avšak dozvedá sa, že Trudie nebola jej biologická matka a tak sa začína pátranie po  žene, ktorá jej dala život. Zisťuje, že nie všetko je také jednoduché. Vrhá sa do spleti lží a tajomstiev, na ktoré nemá odpovede. Neviem ako vy, ale mňa tento príbeh zaujal a som zvedavá, ako sa mi nakoniec bude páčiť. Nehovoriac o tom, akú nádhernú obálku kniha má.

P1080662Cítim sa trochu pozadu, keďže Easy od Tammary Webber už mnohí čítali. Ja som na knihu počula len samé dobré ohlasy a preto som sa rozhodla si ju zadovážiť. Zlaté dobré Panta Rhei. Niežeby tam nemali aj ostatné diely, ale moja peňaženka už bola zo mňa zúfalá a tak som skončila iba pri tejto knihe. Teda, ehm, nie len pri nej, ale pokračovania som si nechala na inokedy. Môj problém s knihami je ten, že často zabudnem o čom sú a potom to aj tak vyzerá. Viem len toľko, že hlavný hrdina zachráni hrdinku a tým to zhaslo. Možno sa aj mýlim. Len tá moja pamäť nesiaha tak ďaleko, aby som si pamätala každú anotáciu, ktorú prečítam. No na knihu sa teším a som maximálne zvedavá.

P1080663Dlho som otáľala, či si túto knihu prečítam alebo nie. Nebola som o tom presvedčená až do chvíle, kedy som ju držala v ruke. A tá obálka, ach tá obálka, áno, obálka je vždy druhým aspektom, prečo si knihu prečítam. A tak moja drahá kamarátka Mimi mi túto knihu od Jandy Nelson darovala. The Sky is Everywhere vyjde aj v preklade, ale mne sa tak dlho nechcelo čakať a preto som rada, že túto knihu mám. Ako sa mi bude páčiť to je ešte otázne. Pevne verím, že áno, len sa do nej pustiť a potvrdiť si moje tušenie. Možno ste videli slovenskú obálku, ako sa vám pozdáva? Podľa mňa je fajn, ale skôr by som typovala, že je na iný žáner, ale každému sa páči niečo iné, no nie?

P1080664Minulý víkend sme si s Mimi pozreli film Labyrint: Útek a keďže bol absolútne úžasný musela som si kúpiť aj pokračovania. Prvú knihu mám už doma a preto som musela mať doma aj tieto dve krásky. Na poličku mi pribudli od autora Jamesa Dashnera Spálenište: zkouška a Vražedná léčba. Skutočne neviem kedy sa do všetkých tých kníh pustím, ale po tom filme, ach, keby nemám iné rozčítané už by som ich mala za sebou. Kto ste ho videli, určite ste si všimli, že predstaviteľ Thomasa, Dylan O´Brien je skvelý herec a navyše sa na neho aj veľmi dobre pozerá. No nič, späť ku knihám 😛

P1080665Losing it sériu od Cory Carmack môžete poznať aj zo slovenského či českého prekladu. Keďže v poslednom čase častejšie čítam v angličtine, rozhodla som sa pre túto sériu práve v tomto jazyku. Každá kniha je o niečom inom, o inom páre a tak. Asi je nový trend New Adult kníh písať práve v takomto duchu, ale mne to absolútne neprekáža, pretože často som zvedavá, čo sa s tou, ktorou postavou stalo, a takto sa to často dozvedám. Keby len viete, ako krásne vyzerajú na poličke. Mala by som si knihy už upratať a spraviť kouzelnú knihovničku. Tak to bude asi najlepšie. O autorke som počula len dobré veci a tak dúfam, že ma táto jej séria nesklame a pustím sa aj do jej ďalších diel.

P1080666Moja zbierka kníh od Sarry Manning sa nebezpečne rozširuje, hoci som od nej čítala iba jedinú knihu a to Adorkable, ktorá bola skvelá a autorkin štýl som si okamžite zamilovala, preto som siahla aj po knihe Unsticky, ktorá ma zaujala nielen obálkou, ale aj anotáciou. Vyzerá to na príjemný a oddychový príbeh. Mám pocit, že v Martinuse nakupujem už iba anglické knihy a vždy tam nájdem, čo by som chcela. Radšej čítam v angličtine, predsa originál je originál a preklad nie vždy dobre vypáli. Tak a toto je ďalší prírastok, do ktorého ani len netuším, kedy sa pustím, hlavne, že ho mám na poličke.

P1080667Už dávno som si nekúpila žiadnu knihu od slovenského autora a tak som to tento mesiac chcela napraviť. Od Eriky Jarkovskej som si vždy chcela niečo prečítať, lebo zaoberá sa témou indiánov a to ma naozaj zaujalo. Preto som sa rozhodla kúpiť si jej knihu Osamelé vtáča, ktorá je presne o tejto téme a keď Erike vyšla túžila som ju mať na poličke. Skôr, ako som si ju kúpila, prečítala som si zopár strán, aby som P1080668vedela, či ma zaujme a zaujala. Neviem sa dočkať, kedy sa do nej pustím. Druhou slovenskou knihou je Údolie ľalií od Alexandry Pavelkovej. Po Siminých odporúčaniach a jej recenzii som si povedala, že ju musím mať. Veď fantasy príbeh od slovenskej autorky, to sa len tak často nevidí. Som na ňu veľmi zvedavá, lebo nie je o nej takmer počuť, a keď sa krstila v Martinuse dozvedela som sa o tom, až po termíne, čo ma dosť mrzí, lebo by som tam isto zašla.
P1080669Liane Moriarty vám isto nemusím predstavovať. Táto kniha vyšla aj v preklade, ale mne sa obálka nepozdávala, tak keď som videla tento originál musela som si ho zadovážiť. The hypnotist´s love story alebo ju môžete poznať pod názvom Zamilovaná hypnotizérka ma oslovila hneď. A táto obálka je jednoducho božská. Moje prekliatie je zájsť do bratislavského Eurobooks, nielenže si tam kúpim knihy, áno množné číslo, ale aj si objednám jednu, ktorá mi ešte neprišla, už som ju čítala, ale aj tak ju musím mať, pretože The Deal je úplne skvelé, ale o tom až v ďalších prírastkoch. Autorka si ma získala jej knihou Manželovo tajomstvo a odvtedy som si od nej chcela prečítať ešte nejakú jej knihu, ale som sa k tomu nedostala. Tak hádam to napravím čoskoro

P1080670Poslednou kúpenou knihou tiež z Eurobooks je kniha Wallbanger od Alice Clayton. Dlho som ju obchádzala, všetci moji GR kamaráti ju už čítali, počula som na ňu rozporuplné názory, ale rozhodla som si vytvoriť vlastný. Znie to ako príbeh plný vtipu, tak ma dúfam nesklame.  A keď áno, stále môžem knihu posunúť ďalej 😀 Keby bolo na mne, čo ako aj je, tak by som týchto kníh mala omnoho viac, ale dala som si hranicu a tento počet je ďaleko za ňou. Nabudúce sa budem musieť krotiť, aby som nezbankrotovala.

Šťastní ľudia čítajú a pijú kávu_obálkaNa záver tu mám dva recenzné ebooky. Jeden od spoločnosti Albatros Media od francúzskej autorky Agnés Martin-Lugand, ktorý nesie krásny názov Šťastní ľudia čítajú a pijú kávu. V týchto dňoch už pracujem na recenzii a verte mi, príbeh je napísaný veľmi príjemne. Ľahko sa číta, síce nie je svetoborný, ale ja som si ho užila. Autorka ma dokázala aj prekvapiť, čomu som sa čudovala, pretože zo large-krv_na_snehuzačiatku som sa obávala, že to bude len plytké rozprávanie, ktoré bude priehľadné ako čerstvo umyté okno, no mýlila som sa. Čo sa mi snáď najviac páčilo bol krásne reálny záver. Autorka ho zbytočne neprikášlila a nechala ho mierne otvorený, aby si čitateľ spravil svoj názor. Druhým recenzným ebookom bola kniha vydavateľstva Ikar Krv na snehu od Jo Nesba, ak ste čítali moju recenziu nemám k tomu čo už povedať. Jedine, že táto kniha pre mňa nefungovala.

Na úplný záver sa ešte s vami podelím o malé knižné radosti v podobe záložiek. Jednoducho som ich v Panta Rhei nemohla nechať a tak moja zbierka záložiek naberá enormné rozmery.P1080671Čo vám tento mesiac pribudlo do poličiek? Niečo zaujímavé? 🙂

One Reply to “Knižné prírastky – júl 2015”

  1. Ach, tie obálky, to poznám. Už som si povedala, že nebudem súdiť na základe obálky, no nedá sa…je to ako droga 😀 Inak súhlasím, že kniha Someone else´s life má nádhernú obálku a aj námet. Presne ako aj The Sky is Everywhere , krásna obálka, no viac sa mi páči táto ako tá naša. Síce pôsobí tak milo, jemne…neviem, ja sa už YA vyhýbam, a či by ma príbeh zaujal, ťažko povedať, Inak krásne prírastky 🙂 A tie záložky…nádherné! Musím si aj ja také zadovážiť, inak mi to nedá pokoja 😀 Mne pribudla iba jedna kniha a to Zakletá od Carda a veľmi sa na ňu teším. Dúfam, že sa mi bude páčiť, má krásnu obálku :D, pretože Enderova hra ma celkom bavila a aj zaujala. Takže ešte uvidím…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.