Jojo Moyesová – Strieborný záliv (úryvok)


IKAR, Jojo Moyesová, stand-alone, úryvok / štvrtok, 28 mája, 2015

large-strieborny_zalivPrečítajte si úryvok z knihy Strieborný záliv od Jojo Moyesovej, ktorá vyšla začiatkom tohto mesiaca vo vydavateľstve IKAR. Musím povedať, že kniha si ma skutočne získala. Ak máte radi romantiku, zamotaný dej a aj dávku humoru. Nenechajte si toto dielko ujsť.

Lizu McCullenovú stále máta minulosť, no nepoškvrnené pláže a súdržní obyvatelia austrálskeho prímorského mestečka jej ponúkajú aspoň slobodu a bezpečie, po ktorých toľko túži – ak nie kvôli sebe, tak aspoň kvôli svojej malej dcére Hannah.
Ale potom sa v spustnutom hoteli jej tety, legendárnej lovkyne žralokov, ubytuje Mike Dormer a zo Strieborného zálivu sa pokoj razom vytratí. Uhladený Angličan v drahom obleku plánuje vybudovať v známom útočisku veľrýb prvotriedne turistické letovisko, čím by ohrozil všetko, čo Liza tak veľmi chráni – rodinný podnik a záliv, ale aj záväzok, že sa už nikdy nezamiluje do muža, ktorý si to nezaslúži.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.