Anders de la Motte – MemoRandom |ukážka|


Anders de la Motte, IKAR, MemoRandom, ukážka / streda, 11 marca, 2015

large-memorandomAnders de la Motte je švédsky autor, ktorého môžete poznať ako autora trilógie Hra. V jeho najnovšej knihe MemoRandom sa stretávame s Davidom Saracom, ktorý po ťažkej autonehode stratí pamäť. Je stockholmským policajtom. Korupcia a manipulácia nie sú mu cudzie. Avšak s amnéziou si nevie spomenúť, ani na to, za čo všetko mal zodpovednosť. Ľudia mu idú po krku, aby získali cenné informácie. David sa bude musieť mať na pozore.

David Sarac je agent štokholmskej polície a na starosti má informátorov. Jeho prácou je získavať vysoko utajené zdroje a dohliadať na ne. Manipulácia, úplatky a vyhrážky sú uňho bežnou praxou, ale kým prináša výsledky, nikto sa ho nič nepýta.
Po ťažkej autonehode David stratí pamäť. Príde tak aj o kontrolu nad rozvinutou sieťou vlastných podvodov a klamstiev. Zrazu sa sám stáva žiadanou korisťou pre tých, ktorí sa chcú dostať k jeho tajomstvám. Musí ochrániť sám seba aj svoje zdroje, preto potrebuje obnoviť kontakty s informátorom Janusom, človekom, ktorý sa nachádza na vrchole zločineckej hierarchie a pracuje pre políciu v hlbokom utajení. Mnoho ľudí na oboch stranách zákona je ochotných ísť aj cez mŕtvoly, len aby odhalili Janusovu pravú identitu. Alebo azda aby ju chránili?

Kniha vychádza 17. marca. Začítajte sa do ukážky a rozhodnite sa sami, či vám príbeh stojí za prečítanie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.