Samantha Young – Hero


5 hviezdičiek, in-english, kniha ktorá si zaslúži viac ako 5 hviezdičiek, Recenzie, Samantha Youngová, stand-alone / streda, 11 februára, 2015

hero3Sometimes forgiveness can be won back, but there´s no one left around to earn that from me.

Samantha Young je pojem nielen vo svete, ale aj u nás, kde ju poznáte ako autorku úspešnej série On Dublin Street. Tretieho februára jej vyšla prvá kniha pre dospelých s názvom Hero. Na tento príbeh som sa tešila, odkedy som vedela, že ho autorka píše. A preto bol Hero jednou z najočakávanejších kníh tohto roku a veruže nesklamal.

Caine Carraway je výkonným riaditeľom spoločnosti Carraway financial holdings. Alexa Holland je dcéra muža, ktorý zničil jeho rodinu. Ich svety sa zrazia. Iskry lietajú. Caine je k Alexa odmeraný. Keď Lexie stratí prácu a je to práve Caine, kto ju zamestná, bude sa všemožne snažiť o to, aby ho presvedčila, že nie je ako jej otec. Snaží sa, aby ho znenávidela, ale jeho činy ju k nemu iba viac priťahujú, čo vedie k spaľujúcej afére. Vie, že nikdy nebude tým rytierom na bielom koni, po ktorom Alexa túži. Avšak keď veci naberú nečakané obrátky, bude to práve on, ktorý spraví čokoľvek, aby ju udržal v bezpečí.

„You really are the most stubborn woman I´ve ever met. It makes me want to tame you with no hope of success.“

heroNa začiatok musím povedať, že som z tejto knihy ohromená. Chytila ma od začiatku až po samotný koniec. Za čo vďačím hlavne autorkinmu štýlu písania, ktorý som si veľmi obľúbila. Jej knihy vynikajú tým, že sa veľmi rýchlo čítajú. Aj keď v niektorej príbeh pokrivkáva, plusom je, že ju zhltnete raz dva. A Hero nie je výnimka. K tomu prirátajme skvelý a reálny príbeh bez hluchých miest, ktoré by vás nútili krútiť očami. Už od začiatku sa v knihe niečo deje. Nemáte čas sa ani poriadne nadýchnuť a ste hodení do víru udalostí, ktoré odštartujú kolotoč pravdy, odmietania, zbližovania, priateľstva a odhaľovania skutočných tvárí.

Vo všetkých aspektoch je tento príbeh skvelý. Chcela som ho čítať pomaly, ale to by autorkou nemohla byť Samantha Young. Prečítala som ho za necelé dva dni a ešte stále ho nemôžem dostať z hlavy, až taká dobrá je táto kniha. V istých okamihoch som mala na tvári širokánsky úsmev, v iných som sa smiala, aj som hromžila, ako sa, dopekla, postavy správajú a tiež som mala niekedy aj slzy na krajíčku. Pre mňa je Hero komplexné dielo, ktoré v človeku vyvolá pestrú škálu emócií a navyše vás udrží v strehu a budete túžiť po tom, aby sa príbeh nikdy neskončil.

„Lexie,“  he said, his voice guttural, „I told you this to wake you up. A man like me isn´t capable of being your fucking white knight.“

hero2Alexa je presne ten typ hrdinky, ktorý zbožňujem. Nenechá si skákať po hlave, je bystrá, múdra. Vie, kedy sa stiahnuť. Netlačí na pílu, keď to nie je potrebné a je to príliš. Od začiatku mi bola sympatická a ako príbeh napredoval, prešla si kadečím. Statočne znáša všetko zlé, čo sa jej prihodilo, aj jej nie práve najlepší vzťah s rodinou. Vo vnútri je to citlivá bytosť, ale navonok sebavedomá, avšak nie príliš. Rátalo sa mi, ako sa nenechala Cainom zastrašiť a išla si za svojím cieľom. Celkovo autorkine hrdinky sa postavia za seba a nenechajú nikoho, aby ich zmenil. Presne takáto je aj Lexie. Niekedy som nechápala, ako môže niektoré situácie tak hravo zvládať.

A teraz hlavný mužský protagonista. Caine Carraway je komplikovaná postava. Keď som si už myslela, že sa Lex otvorí a odpovie jej na to, čo ju zaujímalo, utiahol sa znova do svojho nedobytného panciera. V žiadnom ohľade nie je perfektný a práve to z neho robí perfektného hrdinu. Jeho pokusy odstrčiť Alexu čo najďalej od seba vždy stroskotali na jej odhodlaní nezanevrieť na neho. Caine je ten typ hrdinu, ktorého budete občas preklínať, ale v konečnom dôsledku si ho obľúbite, pretože nie je to chvastúň a povýšenecký snob. Má svoje tajomstvá z ktorých som bola prekvapená, aj keď to nie je nič strašné, čo by príbeh pokazilo.

„I´m not looking for a hero!“ He flinched at the emotion cracking my words. „I never asked for that. I just wanted you, because despite what you might think, I see you. And no, you´re no fucking white knight, but you´re what I want.“

hero1Vzťah Caina a Alexy bol jednoducho elektrizujúci. Ani jeden z nich nemohol poprieť príťažlivosť a túžbu, ktorú k sebe cítili. Čo ma občas hnevalo, bol fakt, že Alexa by Cainovi naservírovala svoje srdce na striebornom tanieri a on stále robil kroky späť, len aby sa k nej príliš nepripútal. Ale hlavne sa mi páčilo, že to nebolo také hrr, ich aféra síce začala zhurta, avšak ich city sa vyvíjali postupne a ja som mala chuť sa rozplynúť, pretože som im tak veľmi držala palce, aby sa niečo nepokašlalo.

Odhliadnuc od hlavnej dvojky, som si neskutočne obľúbila aj Hernyho a Effie. Henry mi padol do oka už od momentu, ako sa v príbehu objavil. Šarmantný, sukničkár, dobre vyzerajúci muž s veľkým srdcom. Teší ma, že aj on dostal slušný koniec a nie celý príbeh sa točil iba okolo Caina a Alexy. Ešte tu je Effie, sedemdesiatsedem rokov stará milá pani, ktorá je pre Caina ako stará mama. Vždy, keď sa v príbehu objavila, vyčarila mi úsmev na tvári. Všeobecne postavy v tejto knihe sú skvelé, či sú to už záporáci alebo hlavné postavy, nikto tam nie je navyše. Krásne do príbehu zapadajú ako kúsky puzzle.

Dear Mom, the greatest lesson you taught me is that parents´ actions and choices resonate into their child´s life, sometimes affecting them in a way it never should. I wish your greatest lesson to me could be more positive, because the truth is that´s who you were – an optimistic, warm, sweet woman. But you were also weak.

hero4Hero je skutočne kompaktné dielo. Má všetko, čo sa od dobrého príbehu vyžaduje. Napätie, humor, iskrenie medzi postavami a navyše, autorka nám servíruje tajomstvá postupne, čo vo vás vyvoláva túžbu čítať ďalej a dozvedieť sa pravdu čo najskôr. Ak máte radi romantické príbehy s dávkou erotiky, neváhajte a siahnite po tejto knihe.

Moje hodnotenie:

owls

2 Replies to “Samantha Young – Hero”

  1. Vyzerá to fakt dobre, nevedela som, že autorka napísala aj niečo iné okrem Dublin street. Čítala som síce iba Jamaica Lane, pretože ostatné časti ma akosi nelákali, ale toto si možno prečítam. Píše fakt dobre a aj nápad sa mi páči. 😀

    1. určite daj tejto knihe šancu 🙂 ak sa ti BJL páčila, tak podľa mňa sa ti bude aj toto, lebo pre mňa je BJL jednou z naj Samanthiných kníh 🙂 a nebolo to vôbec nudné, a nič ma tam nevytáčalo ako v on dublin street, alebo down london road, takže to je ďalšie plus 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.