Marc Levy – Druhá šance


2 hviezdičky, Albatros Media, Recenzie, stand-alone / utorok, 10 februára, 2015

druhá šanceO francúzskom autorovi Marcovi Levym som pred prečítaní tejto knihy vôbec nepočula. Osobne mám veľmi rada knihy od európskych autorov, preto som si myslela, že to bude príjemné čítanie, avšak musím povedať, že som sklamaná. V podstate to nie je zlý príbeh, aj keď mi tam veľa vecí chýbalo a záver som vedela už niekde v polovici deja. Asi som ho len nečítala v správny čas.

Keď som si prečítala, o čom kniha je, námet ma ihneď zaujal. Pustila som sa do nej s vervou a tešila som sa, že si práve od tohto autora niečo prečítam. Toto počiatočné nadšenie zo mňa veľmi rýchlo opadlo a ja som sa s knihou pasovala. Niektoré knihy zhltnete na posedenie a s inými sa vyslovene trápite. Druhá šance patrí do druhej skupiny. Nevedela som sa do nej začítať a už od začiatku som predpokladala, kam sa bude dej uberať. Autor ma nedokázal ničím prekvapiť a pri čítaní som sa nudila.

Dej rozpráva o príbehu novinára Andrewa Stillmana, ktorého stretne niečo12709 nečakané. V jednom okamihu ho niekto bodne a on sa preberie o dva mesiace skôr. Vráti sa v čase, aby odhalil toho, kto je za toto všetko zodpovedný. Podarí sa mu to?

Andrew ako postava bol pre mňa nezaujímavý. Jeho činy mi boli ľahostajné. Nedokázala som sa vcítiť do jeho situácie a aj preto som príbehom horko-ťažko preplávala. Ostatné postavy boli nezáživné, často som mala chuť preskakovať stránky, aby sa v knihe už konečne niečo poriadne začalo diať, ale bohužiaľ nestalo sa tak. Navyše ma nechytil ani autorov štýl, ktorý podľa mňa nebol dynamický, nebola v ňom štipka niečoho, čo by ma nútilo čítať ďalej.

img196Knihu som odkladala pri každej príležitosti a už to, že som popri nej prečítala niekoľko iných kníh, hovorí za všetko. Autor dej nevystaval, pretože doňho nevložil požadované napätie, ktoré mi tam chýbalo. Je to ten typ príbehu, ktorý vás anotáciou nadchne, a keď si ho prečítate, krútite na sebou hlavou, prečo ste po knihe siahli. V podstate neľutujem, že som si knihu prečítala, ale pravdepodobne už ďalšie autorove diela vyhľadávať nebudem.

Druhá šance mala potenciál, ktorý autor nevyužil. Záverom ma autor neprekvapil. Čakala som niečo dych vyrážajúce, ale nič také sa nekonalo. Rada by som vám knihu odporúčala, ale bohužiaľ mne nesadla.

Moje hodnotenie:

owls2

Za poskytnutie recenzného výtlačku knihy ďakujem spoločnosti Albatros Media.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.