“S ľútosťou sa dá bojovať a zbaviť sa jej, na rozdiel od nenávisti.” |Jessie Burton – Miniaturista (úryvok)|


IKAR, stand-alone, úryvok / piatok, 9 januára, 2015

Vydavateľstvo Ikar 27. januára vydá debutovú knihu od anglickej autorky Jessie Burton, ktorá nesie názov Miniaturista. Ihneď po prečítaní anotácie ma príbeh zaujal. Momentálne mám knihu rozčítanú a autorkin štýl je naozaj ľahký a dej vám odsýpa jedna radosť. Prečítajte si ukážku, aby ste sa na príbeh správne naladili.

large-miniaturistaJedného jesenného dňa v roku 1686 zaklope na dvere veľkolepého domu v najbohatšej časti Amsterdamu osemnásťročná Nella Oortmanová. Mladučká vidiečanka sa má ujať roly manželky zámožného kupca Johannesa Brandta, no privíta ju len jeho odmeraná sestra, čierny sluha a prostoreká slúžka. Manžela stretne až na druhý deň a ten jej venuje zvláštny svadobným dar, dokonalú zmenšeninu ich honosného18498569 sídla, veľkú ako skriňová vitrína. Nella si do nej objedná zariadenie od tajuplného miniaturistu a od tej chvíle sa začnú diať zvláštne veci. Drobné výtvory do detailov kopírujú skutočný život rodiny – až desivo verne. Umelec zjavne pozná životy jej členov lepšie, než oni sami, a drží ich osudy vo svojich rukách.
Miniaturista je dojímavý príbeh lásky a posadnutosti, zrady a odplaty, ktorý vás chytí za srdce. Autorka sa pri písaní románu inšpirovala miniatúrou domu od neznámeho umelca vystavenou v Rijksmuseu v Amsterdame, ktorú kedysi vlastnila skutočná Nella Oortmanová.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.