Susan Ee – Pád anjelov (Penryn a Koniec sveta #1)


5 hviezdičiek, Albatros Media, Penryn a Koniec sveta, Recenzie, Susan Ee / štvrtok, 1 januára, 2015

0f59dc62e50c1f05f85a4cafc0980a0a

Ocitáme sa v post apokalyptickom svete zničenom anjelmi. Ľudia žijú v strachu a nevedia, čo bude nasledovať. Keď Penryn unesú sestru a s matkou sa rozdelí, nezostáva jej nič iné len pristúpiť na dohodu s anjelom a tak sa začína výprava za záchranu Paige.

“Hej, to bolo trochu divné, že?” “Trochu divné? Najviac total absudum!”

Pád anjelov je prvou knihou zo série Penryn a Koniec sveta. V počítači mi už dlho kvasí tento ebook, avšak ešte som sa k jej prečítaniu nedostala. O to viac som sa potešila, keď vydavateľstvo Motto vydalo preklad a ja som sa nevedela dočkať, kedy si knihu kúpim. Spravila som to hneď, ako sa dalo a prečítala som ju za necelé dva dni.

“Nehovoríš tým nie, že?” “Ale nehovorím ani áno. Nechaj ma teraz spať.” “A to je ďalšia vec. Keď budeme dvaja, môžeme v noci lepšie držať stráž.” “Ale lepšie sa spí, keď je len jeden.”

post-apocalyptic-city_380115Už od prvej strany som vedela, že tento príbeh bude výnimočný a nemýlila som sa. Autorka nás hneď hodila do deja,  nemali ste čas sa ani poriadne rozhliadnuť a už sa niečo dialo. Mne sa to veľmi páčilo, pretože  v úvode neboli dlhé omáčky, ktoré by čitateľa otravovali a nútili ho prevracať očami nad rozťahaným príbehom.

“Občas, keď tápeme v tme, niekedy narazíme aj na niečo dobré.”

Autorkin štýl ma hneď zaujal. Príbeh mi krásne odsýpal a ja som si len mohla búchať hlavu o stenu (iba imaginárne, samozrejme), pretože som ho nechcela tak rýchlo dočítať. Pre mňa mala všetko, čo dobrá kniha má mat. Napätie, akciu, dobrú zápletku, skvele postavy a taktiež mi autorka dokázala vyčarovať úsmev na tvári a to nespočetne veľakrát. Čím príbeh skutočne oživila, pretože svet, v ktorom sa odohrával, nebol vôbec pozitívny.

“Nebojím sa ani teba, ani tvojho druhu, ani tvojho Boha.”

719732Hlavnou hrdinkou je sedemnásťročná Penryn, ktorú som si hneď obľúbila. Nie je to ten typ hrdinky, ktorá si nechá skákať po hlave. Bojuje za to, v čo verí a hlavne za svoju rodinu. Keď jej unesú sestru, je odhodlaná nájsť ju a zachrániť za každú cenu. Tento fakt sa stáva jej hlavným cieľom a ja som jej držala palce, aby sa jej to podarilo. Penryn má vlastnú hlavu a koná podľa seba. V doprovode Raffyho sa vydáva zachrániť Paige. Veľmi sa mi páčila jej bojovnosť a odhodlanie. Dokázala sa postarať sama o seba, aj keď sa dostala do život ohrozujúcich situácií – dokázala z nich vykľučkovať. Vie sa postarať aj o matku, ktorá trpí schizofréniou a ja som sa občas bála viac jej skutkov ako toho. čo napáchali anjeli.

“Nikdy predtým som nad tým neuvažovala, ale som naozaj hrdá na to, že som človek. Nie sme vôbec dokonalí. Sme slabí, zmätení, agresívni a bojujeme s mnohými problémami. Ale aj tak som hrdá na to, že som dcéra smrteľníka.”

Susan Ee nám prezentovala anjelov ako kruté bytosti. Sú bezcitní. Sú to bojovníci. Všetci sa ich boja a ja som mala miestami pocit, že takí sú aj naozaj. Kniha je primárne vekovo ohraničená 18+. Niektoré scény boli skutočne nechutné, ale pri tom, ako autorka anjelov vykreslila. sa tomu ani nečudujem. Naháňali mi strach a ja by som sa s niekým takým nechcela stretnúť zoči-voči.

“Od začiatku som vedel, že ťa tvoja oddanosť blízkym raz zabije. Ale nikdy by som si nepomyslel, že ťa zabije oddanosť ku mne.”

angelfall-featureHoci som si Penryn obľúbila, mojou najobľúbenejšou postavou knihy sa stal Raffy. Vždy mal trefnú poznámku a na anjela bol aj veľmi vtipný. Od prvého momentu, ako sa v príbehu objavi,l som vedela, že sa mi zapáči. Keďže tému anjelov a anjelov samotných mám rada, tak aj Raffyho som si okamžite obľúbila. Jeho nebojácnosť a odhodlanie bojovať za svoj osud ma presvedčili o tom, že je to bojovník srdcom aj dušou. Po tom ako kniha skončila, som veľmi zvedavá, ako bude jeho príbeh pokračovať. Pretože mi nad záverom padla sánka, kvôli tomu, čo s príbehom autorka porobila. Raffy je skutočne skvelá, zamilovania-hodná postava, pri ktorej činoch som mu fandila a dúfala, že to dopadne tak, ako si to predstavuje.

“Ešte nikdy som si neuvedomila, aké úžasné je byť jednoducho nažive.”

Pád anjelov by som odporučila úplne každému, kto má rád napínavé príbehy s dávkou nadprirodzene a taktiež nepohrdne dávkou dobrého humoru. Pre mňa bola táto kniha jednou z najlepších, aké som o anjeloch čítala, a už teraz sa neviem dočkať, kedy si prečítam pokračovanie a znova sa vrhnem do sveta Penryn, Raffyho a ostatných.

Moje hodnotenie:

owls

4 Replies to “Susan Ee – Pád anjelov (Penryn a Koniec sveta #1)”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.