“Hrob často skrýva, a ani o tom nevie, dve srdcia v tej istej truhle.” |Dolores Redondová – Dedičstvo kostí (Baztán #2) – úrovok|


Baztán, Dolores Redondová, IKAR, úryvok / štvrtok, 13 novembra, 2014

large-dedicstvo_kostiPráve včera vyšlo voľné pokračovanie knihy Neviditeľný strážca od španielskej autorky Dolores Redondovej pod názvom Dedičstvo kostí. Prečítajte si úryvok, ktorý skutočne odporúčam. Knihu práve čítam a poviem vám, zatiaľ sa vyrovná jednotke 🙂

Začína sa súdny proces s nevlastným otcom mladej Johany Márquezovej. V sále je aj tehotná inšpektorka kriminálnej polície Amaia Salazarová. Pred rokom sa jej podarilo vyriešiť zločiny spojené s pánom lesov basajaunom, ktoré naplnili život obyvateľov údolia Baztán strachom. Amaia teraz zhromaždila obviňujúce dôkazy proti Jasónovi Medinovi, ktorý sa inšpiroval praktikami basajuana a znásilnil a zohavil dospievajúcu dcéru svojej ženy Johanu. Sudca však nečakane oznámi, že súdne pojednávanie sa odročuje, lebo obvinený spáchal na toalete v súdnej budove samovraždu. Správa vyvolá medzi prítomnými rozhorčenie a hnev. Vzápätí miestna polícia Amaiu odvolá: obvinený zanechal list na rozlúčku a adresátom je práve ona. Správa obsahuje stručný a znepokojujúci odkaz: Tarttalo. Slovo, ktoré sa spája s bájnou bytosťou z baskickej mytológie. Inšpektorka sa tak ocitá v spleti nečakaných udalostí, ktoré ju celkom pohltia a dovedú do nečakaného konca.

One Reply to ““Hrob často skrýva, a ani o tom nevie, dve srdcia v tej istej truhle.” |Dolores Redondová – Dedičstvo kostí (Baztán #2) – úrovok|”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.