“Vždy som chcela všetko nechať tak a cestovať okolo sveta s ruksakom.” (J. A. Redmerská – rozhovor)


J. A. Redmerská, rozhovor / piatok, 10 októbra, 2014

rozhovorJe mi potešením priniesť vám ďalší rozhovor. Tentokrát je to s autorkou série Radšej nikdy, J. A. Redmerskou. Keďže už budúci týždeň v preklade vychádza druhý diel s názvom Radšej vždy, Jessica bol taká zlatá a našla si čas, aby zodpovedala moje otázky.

jredmerski12Zdravím Jessica. Ďakujem, že ste súhlasili s rozhovorom. Aký je to pocit, mať vaše knihy preložené do rôznych jazykov?

Som potešená a poctená, že sú moje knihy prekladané do iných jazykov. Písanie vždy bolo mojou vášňou a zbožňujem zdieľať svoje príbehy s čitateľmi, čo samozrejme zahŕňa aj čitateľov mimo anglického jazyka. Som veľmi šťastná, že ma tak veľa ľudí prijalo.

Odkadiaľ prišiel nápad pre vašu sériu Radšej nikdy?

Vždy som chcela všetko nechať tak a cestovať okolo sveta s ruksakom. Tam vonku je toho toľko, čo treba vidieť a zažiť, než koľko toho urobíme v našich každodenných životoch. RADŠEJ NIKDY vzišlo zo sna cestovať a prežila som ho skrz Camryn – istým spôsobom. Kniha sa vybrala iným smerom, ako som zamýšľala, ale boli to Andrew a Camryn, ktorí to takto nasmerovali. 🙂

Ktorá postava sa vám písala najlepšie a prečo?

Radšej som písala Camrynin pohľad, pretože je ľahšie písať ako žena, ale myslím, že som najviac zbožňovala Andrewov charakter. Bol zábavný!

Je možné, že Lily dostane vlastnú knihu?

Pochybujem, že niekedy napíšem jej a Gavinov príbeh, ale nikdy neviete! Môže sa to stať.

TMoLG-coverNapísali ste aj fantasy sériu. (poznámka: The Darkwoods trilogy) Ktorý žáner sa píše ťažšie, fantasy alebo new adult?

Mne sa New adult píše ťažšie ako fantasy, pretože som vyrastala písaním fantasy, vytváraním svetov a tak. New adult je realistickejší, a aby som bola úprimná, „realistické“ mi príde ťažšie napísať, pretože je v tom veľa obmedzení.

Vaša nová kniha The moment of letting go vyjde v apríli budúceho roku. Môžete nám povedať niečo viac o tomto príbehu?

The moment of letting go sa nesie v duchu Radšej nikdy. Inšpiratívna romanca o dvoch ľuďoch, ktorí sa navzájom nájdu, a učia sa jeden od druhého a zamilujú sa. A odohráva sa to na Hawaii!

Ďakujem Jessice za rozhovor 🙂

2 Replies to ““Vždy som chcela všetko nechať tak a cestovať okolo sveta s ruksakom.” (J. A. Redmerská – rozhovor)”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.