NEPREHLIADNITE! – Ľubošov blog o knihách


blogy, NEPREHLIADNITE / utorok, 30 septembra, 2014

neprehliadniteMám tú česť vám predstaviť jeden z mála chlapčenských knižných blogov. Patrí Ľubošovi, ktorý mu dal patričný názov Ľubošov blog o knihách. Založil ho vo februári tohto roku, čiže patrí medzi tie mladšie, ale to vôbec neznamená, že by bol menej kvalitný. Osobne sa mi veľmi páči Ľubošov zmysel pre výber kníh. Neraz som si vďaka nemu všimla knihu, o ktorej som predtým nepočula. Bez ďalších slov, prečítajte si rozhovor s Ľubošom.

1. Ahoj, najskôr sa nám predstav a povedz niečo o sebe.
Ahojte, moje meno je Ľuboš , mám 19 rokov , úspešne som skončil základnú a strednú školu. Čítam len niečo cez 1 rok a pol. Samozrejme milujem knihy, čítanie, okrem toho aj hudbu a fotografovanie.

ľuboš2. Čo ťa primälo k tomu, aby si začal recenzovať knihy?
No priznám sa, vidina kníh zadarmo. Samozrejme tie prišli až neskôr a recenzoval som knihy, ktoré som mal doma. Vďaka tomu, ale blogovanie milujem.

3. Ktorý žáner máš najradšej? Prečo?
Tak mojím najobľúbenejším žánrom je bezpochyby fantasy. Milujem ho najmä vďaka obrovskej fantázii, mám rád nadprirodzené bytosti (hlavne draky, tie zbožňujem, chcel by som vlastného, no stále nič 🙁 ).
Okrem fantasy mám veľmi rád detektívky. Chytanie zločincov, zbieranie dôkazov. To je moje.

4. Čítal si v poslednej dobe knihu, ktorú si už po pár stranách odložil?
Áno, čítal som. Bola ňou Čo s nemŕtvymi. Ako zo začiatku ma bavila, potom ale prišla scéna pri ktorej som ju s radosťou odložil a už sa k nej nevrátil. A myslím, že sa k nej už nevrátim vôbec.

5. V akom jazyku najradšej čítaš?
Tak samozrejme v slovenčine. Angličtina a ja nie sme kamaráti. Potom ešte aj v češtine, niektoré knihy proste u nás nevyšli a tie si potom prečítam v češtine.

Beznázvu6. Čo ťa na blogovaní najviac baví?
Ehm. Proste všetko 😀

7. Prečo si si pre blog vybral práve to meno, ktoré si mu dal?
Tak ja som nad svojím meno pre blog veľmi nepremýšľal. Zvolil som si svoje vlastné a to Ľuboš. Nechcite odo mňa aký má význam. „Vygooglite“ si to.

8. A na záver, aké sú tvoje obľúbene blogy? Máš nejaké kam chodíš každý deň? Čím
ťa zaujali?
Takto, väčšinou mám nasledovné blogy hlavne preto rád, že máme radi podobný žáner/knihy. Priznám sa, že najradšej mám české. Spomeniem napríklad turningoverpages.blogspot.cz ,alebo sheisbookaholic.blogspot.cz. A tieto najmä vďaka skvelým videám, ktoré baby robia. knihankov.blogspot.cz a ohanamon.blogspot.cz

Ďakujem Ľubošovi za rozhovor a o týždeň sa môžete tešiť na Reu z blogu Prázdna strana, rozhodne sa máte na čo tešiť.

One Reply to “NEPREHLIADNITE! – Ľubošov blog o knihách”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.