NEPREHLIADNITE! – Nathaly’s reading


blogy, NEPREHLIADNITE / utorok, 2 septembra, 2014

neprehliadniteMožno si niektorí za vás pamätajú moju rubriku NEPREHLIADNITE!, kde som spovedala blogerov ohľadom blogovania a kníh. Keďže vzniklo mnoho nových blogov, rozhodla som sa k tejto rubrike vrátiť a priblížiť vám tieto blogy.  Určite niektoré poznáte a možno nie, ale všetky blogy, ktoré v tejto rubrike spomeniem si zaslúžia vašu návštevu. Dnes si prečítajte rozhovor s Nathaly z blogu Beautiful Books, môžete ho však poznať aj pod názvom Nathaly’s reading.

Nathaly svoj blog založila v máji minulého roku a odvtedy zverejnila neúrekom článkov. Jej blog nemá konkrétne zameranie. Na jej blogu nájdete recenzie na rôznorodé knihy, kde vyjadruje svoje myšlienky a postoj. Prečítajte si, čo o sebe prezradila.

1. Ahoj, najskôr sa nám predstav a povedz niečo o sebe.
Volám sa Natália, ale blogujem pod prezývkou Natalie Nathaly. Som študentkou gymnázia.

2. Čo ťa primälo k tomu, aby si začala recenzovať knihy?
Musím sa priznať, že na recenzovanie kníh ma nahovorila kamarátka. Vedela, ako veľmi rada čítam, takže mi navrhla, aby sme si založili blogy o knihách spoločne. Mne nadšenie vydržalo, no jej blog je už neaktívny.

3. Ktorý žáner máš najradšej? Prečo?
Keby si sa ma to spýtala pred rokom, určite by som neváhala a povedala YA literatúra, no čitateľský vkus sa vyvíja a mení. Teraz sa skôr sústreďujem na ťažšie témy. Rada si prečítam nathalyhistorické diela, pretože históriu zbožňujem. Tiež preferujem detektívky a trilery nad ostatnými žánrami, pretože pri ich čítaní si čitateľ trénuje logické myslenie a sústredenosť.

4. Čítala si v poslednej dobe knihu, ktorú si už po pár stranách odložila?
Áno, až dve. Myslím si, že tá prvá kniha mi vôbec nesadla a na tú druhú som nemala správnu náladu

5. V akom jazyku najradšej čítaš?
Najradšej v rodnom, ale taktiež dobre sa mi číta v českom.

6. Čo ťa na blogovaní najviac baví?
Baví ma písať o knihách a odporúčať dobré diela ďalej. Teší ma, že som spoznala ľudí (niektorých aj osobne), ktorí sú takí istí knihomoli ako ja a vždy sa máme o čom rozprávať. V mojom okolí je iba pár známych, ktorí majú radi knihy, takže som šťastná, že som spoznala nových ľudí s podobnými záujmami ako mám ja

7. Prečo si si pre blog vybrala práve to meno, ktoré si mu dala?
blogiconToto považujem za zákernú otázku, pretože ani ja sama netuším, ako sa môj blog volá Teda, aby som všetko uviedla na správnu mieru…. má dve mená. Adresa blogu je Nathaly´s reading, no oficiálny názov je Beautiful Books. Už som všetkých tak doplietla, že každý ho volá inak. Adresu blogu som odvodila z môjho mena a názov Beautiful Books mi napadol, keď som niekomu hovorila, že knihy sú krásne. (Čo je aj pravda).

8. A na záver, aké sú tvoje obľúbené blogy? Máš nejaké kam chodíš každý deň? Čím ťa zaujali?

Každý deň chodím na blog http://the-bookland.blogspot.sk/. Nájdete tam zaujímavé projekty a recenzie. Mám pocit, že tento blog je jeden z tých, ktorý ma vždy dokáže prekvapiť svojou originalitou. Tiež rada zavítam na http://incredible-books.blogspot.sk/. Simone má pekné recenzie a rada si čítam jej pohľady na knihy, ktoré som prečítala aj ja. Vie napísať to, čo je podstatné. Samozrejme, nesmie chýbať http://books-parts-of-my-life.blogspot.sk/. Catty, ktorá má taký široký záber, že sa mi zdá, že číta všetky žánre vie čitateľovi výborne poradiť s kúpou knihy. Moju Top štvorku uzatvára blog, ktorý je o móde. Vždy sa tam rada zastavím a pozriem, čo je nové. Jedine tento neknižný blog ma dokázal zaujať. Adresa je http://fashionhappenss.blogspot.sk/

Ďakujem Nathaly za rozhovor a nabudúce sa môžete tešiť na Timi z blogu My kingdom.

6 Replies to “NEPREHLIADNITE! – Nathaly’s reading”

    1. ani ja som to nevedela dokiaľ som si poriadne neprečítala rozhovor 😀 prvotne keď som písala tento článok, tak som písala, že prečítajte si rozhovor s Nathaly z blogu Nathlys reading, až potom mi svitlo, že by som to mala zmeniť 😀 ja som presne na tom ako ty, často si nepamätám mená blogov, ale prezývky majiteľov 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.