Zaostrené na novinky – september


zaostrené na novinky / pondelok, 1 septembra, 2014

znn639899Autorka: Maria Sempleová
Názov: Kam si zmizla, Bernadette!
Dátum vydania: 8. september
Nedbanlivo vtipná kniha o dievčati, ktoré na vlastnú päsť pátra, kam sa podela jej matka. Bernadette Foxová zmizla po tom, čo jej pätnásťročná dcéra Bee priniesla zo školy samé jednotky a začala sa dožadovať sľúbenej odmeny: rodinného výletu do Antarktídy. Pred čitateľom sa postupne rozohráva neskutočne pútavý román o jednej vskutku výnimočnej rodine, v ktorej sa potvrdzuje, že genialita často hraničí s vyšinutosťou…

623493Autorka: Jo Plattová
Názov: Život hore nohami
Dátum vydania: 9. september
„… perfektné miesto, perfektné šaty, perfektné kvety, stoosem hostí – a jeden úplne dokonalý potkan.“
Tridsaťročná Rosalind Shawová, ktorú jej snúbenec bez vysvetlenia zanechal pred oltárom, podľa očakávania upadne do dlhotrvajúcej depresie. Tá ju núti sledovať priveľké množstvo televíznych programov počas dňa, popíjať a zanedbávať prácu. Ani sprchovať sa jej už nechce tak pravidelne, ako by si to želala jej matka, najradšej chodí v teplákoch a obrovských sandáloch kristuskách.

Po niekoľkých mesiacoch v znamení alkoholu a slabej hygieny sa Ros presťahuje z Londýna do St. Albansu a začne nový život ako spolumajiteľka kníhkupectva s názvom Chapters. K jej spolupracovníkom patrí intelektuálny a veľmi neprístupný Andrew, láskavá a skvostná Georgina a voľnomyšlienkarská šarmantná penzistka Joan, ktorá obľubuje amatérske divadlo a verejné obnažovanie. Práve keď Ros pociťuje, že život by sa mohol začať pomaly zlepšovať, jej nadmieru zarastený sused Daniel zaklope na dvere s kyticou kvetov, nervóznym úškrnom a dosť smutnými novinkami.

624215Autorka: Samantha Youngová
Názov: Jamaica Lane (Dublin Street #3)
Dátum vydania: 16. september
Knihovníčka Olivia je sympatická kráska, ale trpí veľkým komplexom. Bojí sa nadviazať rozhovor s atraktívnym mužom, hneď očervenie. Nepovažuje sa za príťažlivú. S partnerskou intimitou takmer nemá skúsenosti. Kým sa jej rovesníčky zaúčali do tajov sexu, ona sa starala o chorú mamu.
Keď si na Jamaica Lane prenajme svoj prvý byt, uvedomí si, že nastal čas pohnúť sa ďalej. Je po uši zamilovaná do postgraduálneho študenta, no pri každom stretnutí s ním ju pochytí panika.
Záchrana príde v podobe jej dobrého priateľa, šarmantného sexi sukničkára Nata Sawyera. Ten sa záväzkom veľkým oblúkom vyhýba, ale k priateľom je lojálny. Olivia sa mu preto zverí so svojím trápením. Nate sa ponúkne, že ju naučí flirtovať a pomôže jej získať sebavedomie v posteli. Dvojica sa teda vrhne rovno na prax. Dajú si len jedinú podmienku – lekcie zvádzania nesmú ohroziť ich priateľstvo.

600903Autorka: Carol M. Creasey
Názov: Mrcha
Dátum vydania: 26. september
Sadie Morton-Brownová se narodila v bohaté anglické rodině. Od dětství dostává vše, nač jen pomyslí, ale nikdy to pro ni není dost. Je plná závisti, žárlivosti a nenávisti, a opravdovou lásku cítí jen sama k sobě. Aby dosáhla svého cíle – života v luxusu a pohodlí – dokáže mistrně manipulovat nejen svými rodiči, ale i přáteli a milenci. Nezastaví se před ničím, zcela bez výčitek svědomí ničí každého, kdo již pro ni není užitečný nebo jí stojí v cestě. K tomu všemu jí pomáhá přitažlivý vzhled, oslnivý úsměv a dobrá výchova ve středostavovské rodině. To všechno dokáže mnohé zmást…

Říká se, že boží mlýny melou pomalu, ale jistě. Možná se nakonec zlo, které kolem sebe Sadie šíří, obrátí proti ní samotné. Možná ji dostihne spravedlnost… A možná také ne…

639080Autorka: Leslye Waltonová
Názov: Podivuhodné a krásné soužení Avy Lavenderové
Dátum vydania: 17. september
Rodina Rouxova má pošetilou lásku ve vínku, což nevěští nic dobrého pro její nejmladší členku, Avu Lavender. Ava – skoro ve všech ohledech normální dívka – se narodila s křídly. Ve snaze pochopit tuto svou zvláštnost a s rostoucí touhou zapadnout mezi své vrstevníky se šestnáctiletá Ava odváží do světa, naprosto nepřipravená na to, co ji může čekat, a naivní vůči zvráceným pohnutkám ostatních lidí. Lidí, jako je třeba zbožný Nathaniel Sorrows, který si Avu splete s andělem a jehož posedlost dívkou s křídly vygraduje v noci oslav letního slunovratu. Tu noc se nebe roztrhne, vzduchem se mezi poletujícím peřím řinou provazce vod a osud Avy i její rodiny nabírá na ničivé kadenci.

One Reply to “Zaostrené na novinky – september”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.