Knižné prírastky za veľmi dlhé obdobie


Knižné prírastky / sobota, 30 augusta, 2014

kprirastkyTen čas letí tak rýchlo. Ani som si neuvedomila a je koniec augusta. Už dlhšie som na blog nepridala článok do rubriky knižné prírastky a tak som sa to rozhodla napraviť. V tomto P6Wk-IleHA8P6Wk-IleHA8článku budú knihy nielen z tohto mesiaca, ale od začiatku tohto roku, čítate dobre, takto dlho som nič do tejto rubriky nepridala. Naposledy tu boli januárové prírastky a potom dlhé ticho. Už vás ďalej nebudem naťahovať a pristúpim k prírastkom, ktorých je neúrekom. Som si istá, že som na niečo ešte zabudla, ale knihy mám v Bratislave a momentálne som doma, takže si ich nemôžem skontrolovať. Z tohto istého dôvodu som výnimočne použila obálky kníh a nefotila som ich. Ale dosť bolo rečí. 

KP-08-1Najskôr vám predstavím knihy, ktoré som si za tento čas kúpila. Niektoré už mám prečítané, na iné sa chystám a na niektoré ste si už mohli prečítať aj recenzie. Prvou knihou je Den co den od Davida Levithana. Na knihu som čítala rozporuplne názory, ale ja som sa nenechala ovplyvniť a aj tak si knihu kúpila. Zatiaľ na poličke zapadá prachom a čaká kedy sa do nej pustím. Perlu v piesku od Tessy Afsharovej som sa rozhodla kúpiť na Mimine odporúčanie a keďže sa kniha páčila aj Neliss, tak myslím, že to bude láska na prečítanie úvodnej vety. V poslednom čase ma dosť zaujali knižky z vydavateľstva Kumran, tak táto určite nie je posledná. O Beznádejnej od autorky Colleen Hooverovej ste isto počuli. Na knihu som snáď nenašla negatívny názor a poviem vám, kto knihu ešte nečítal, tak rozhodne to napravte, pretože prichádzate o skutočne kvalitný a reálny príbeh.

KP-08-2Na poličky mi pribudli aj tri knihy v angličtine. Poslednou dobou veľmi málo čítam v tomto jazyku a rozhodla som sa to napraviť aj preto, aby som si udržala slovnú zásobu a tiež, aby som sa v tomto jazyku cibrila. The Secret Diamond Sisters je úvodnou knihou do druhej série autorky Michelle Madow. Určite niektorí z vás poznajú jej sériu Transcend Time Saga. Na túto knihu som zvedavá, pretože sa mi zdá, ako dobrá oddychovka, ale aká bude pravda, to sa nechám prekvapiť. Dirty Little Secret od Jennifer Echols bola láska na prvé prečítanie anotácie. V okamihu, ako som si ju prečítala, som si povedala, že knihu musím mať. Tretia kniha z tejto partie je My life undecided od Jessicy Brody. Na knihu ma znova upozornila Mimi a ja som neváhala a hneď som písala do Eurobooks, či by mi ju nevedeli zabezpečiť. Znova som sa v nich nesklamala.

KP-08-3Poznáte kníhkupectvo Knihy pre každého? Môžete ho nájsť napr. v Bratislave, Trnave, Martine a neviem kde ešte, viem len o týchto troch. A práve tu som si kúpila knihy Všetci moji muži od Evelin Červienkovej a Len kým si tu od Evy Hraškovej. Obe boli za polovičnú cenu, no nekúpte to. Zbav nás zlého od Ralpha Sarchieho a Lisy Coller Coolovej ma zaujala svojím námetom a tým, že príbeh v knihe je podľa skutočných udalostí. Na knihu som veľmi zvedavá a dúfam, že sa budem báť pri jej čítaní, tak ako mi behali zimomriavky po chrbte pri pozeraní traileru filmovej adaptácie.

KP-08-4Druhý hrob nalevo od Daryndy Jones je pokračovaním knihy Prvý hrob napravo. Prečo mám pokračovanie v češtine? Pretože naše vydavateľstvo sa túto skvelú sériu rozhodlo nedovydávať a tak, ak chcem vedieť, ako príbeh pokračuje nezostávalo mi nič iné, len si pokračovanie zadovážiť v češtine. Opäť tu mám nejaké knihy od slovenských autorov. Jednou z nich je Šokujúca aféra od autorskej dvojice Róbert Dyda a Adriana Macháčová. Ak vás zaujímajú reálne a napínavé príbeh, tak neváhajte a siahnite po tejto knihe. Ale ak máte chuť na oddychovku, knihu, pri ktorej nebudete premýšľať nad krutou minulosťou postáv, tak Prísne tajný denník Miry Danesovej od Mirky Novysedlákovej je rozhodne pre vás. Už nejaký čas mám rozpísanú recenziu a akosi ju nie a nie dokončiť.

KP-08-5Posledné dve knihy, ktoré som si za toto dlhé obdobie zadovážila sú Halfbad: Polozlý od Sally Greenovej. Knihu som sa rozhodla prečítať po rozporuplných reakciách a ja som bola nesmierne zvedavá aká kniha je. Pre mňa to bol slušný priemer. Už dávnejšie som si kúpila knihu Ak ostaneš od Courtney Coleovej. Dnes prečítanie knihy odkladám tak ďaleko. ako sa len dá. Keď som si prečítala recenziu u Moon, začala som pochybovať, či kúpa tejto knihy bola šťastnou voľbou. Uvidím, čo si o knihe budem myslieť, ale musím povedať, že na prvý pohľad ma naozaj zaujala.

KP-08-6Teraz prejdem ku knihám, ktoré som dostala, keďže som mala v auguste meniny. Kníh je celkovo šesť a ja sa každej teším. Prvou je Láska z ulice od slovenskej autorky Miroslavy Varáčkovej, ktorú som dostala od Mimi. Knihu som prečítala, ale nepáčila sa mi až tak, ako predošlé autorkine knihy. Ďalšou knihou, ktorú som tiež dostala od Mimi je kniha Erebos od autorky Ursuly Poznanski. Na knihu sa teším, len ju musím čítať v správnu dobu. Láska, kde si? od autora Nicka Spaldinga je kniha, ktorú som veľmi dlho chcela a tak som uprosila maminu, aby mi ju kúpila na meniny.

KP-08-7Zachovajte paniku! od slovenskeho autorka Mareka Zákopčana je pre mňa špeciálny a cenný kúsok. Nielenže knihu mám od Mimi, čo náhoda nechcela, Mimi stretla Mareka v Trnave a on mi do knihy napísal krásne venovanie. No nezbožňujte ich oboch. 🙂 Ďalšia kniha, znova od Mimi, je kniha Provensálsky dom zázrakov od Bridget Asherovej. Knihu som si chcela kúpiť už dávno, no nejako som sa k tomu skôr nedostala, preto som sa maximálne potešila, keď mi ju Mimi podarovala. Poslednou knihou, ktorú som dostala, tiež na meniny, je od mojej tety, tiež po vzájomnej dohode. Teta obľubuje Dominika Dána a tak ja jej darujem jeho knihy a ona mi daruje knihu podľa môjho výberu. Tentokrát je tou knihou Zabudnutá od autorky Catherine McKenzieovej. Knihu mám rozčítanú a je skvelá. Páči sa mi, že je reálna. V poslednej dobe často vyhľadávam knihy zo života.

KP-08-8Za tých niekoľko mesiacov sa mi nazbieralo aj niekoľko e-kníh. Väčšina je od vydavateľstva Ikar, ktorému týmto ďakujem za zaslanie. Prvou e-knihou je kniha Silo od Hugha Howeya. Kniha je jednoducho geniálna. Dávno som nečítala taký prepracovaný sci-fi príbeh, aký vymyslel autor tejto knihy. Knihu vrelo odporúčam absolútne každému. Všetky tri knihy, ktoré sú na tomto obrázku odporúčam. Keď sa mi do wooky čítačky dostala kniha Manželovo tajomstvo od autorky Liane Moriartyovej, netušila som čo od nej čakať. Ale nakoniec sa z nej vykľul skvelý príbeh, ktorý mi neraz vyrazil dych. Za e-knihu Dôvod dýchať od autorky Rebeccy Donovan ďakujem vydavateľstvu Noxi. O knihe ste už čo to mohli čítať na iných blogoch a ja mám tiež pre vás pripravenú recenziu, ktorú si budete môcť prečítať na blogu v najbližších dňoch.

KP-08-9Autorku Angelu Corbertt možno niektorý z vás poznajú, ale to že píše aj pod pseudonymom Destiny Ford, to už možno nie. Vďaka Angele si môžem prečítať jej román pre dospelých, The Devil Drinks Coffee, ktorého e-knihu mi poslala na recenziu. Kniha je zaujímavá a dúfam, že ju čoskoro dočítam. Poslednou e-knihou, ktorú som dostala na recenziu je kniha Slza od autorky Lauren Kateovej. Na blogu si už môžete prečítať moju recenziu. Pre mňa je táto kniha lepší priemer. Rozhodne som zvedavá na pokračovanie. Knihu Den, kdy se potkali od českého autora Petra Huga Šlika som dostala od spoločnosti Albatros Media. Príbeh je zaujímavý a rozhodne ho odporúčam.

KP-08-10Ďalšie recenzné výtlačky mám znova z vydavateľstva Ikar. Nekonečná láska od Scotta Spencera nebola moja šálka kávy a predpokladám, že tú knihu už nikdy nevezmem do ruky. Demonológ od Andrewa Pypera je kniha, pri ktorej som sa bála a radšej som ju nečítala po večeroch, pretože som mala z toho príbehu nočné mory. To viete, nie je príjemné, keď vás v sne naháňajú démoni a ešte im nemáte šancu uniknúť :D. Ďalšou knihou sú Slzy muža od Dariny Hamarovej, ktorá mi knihu venovala na recenziu. Veľmi pekne jej ďakujem. Kniha je vynikajúca, ak máte možnosť prečítajte si ju.

KP-08-11Pomaly sa nám leto končí a počas tohto obdobia som vyhľadávala knihy, pri ktorých som si oddýchla. Jednou takou knihou bolo aj Léto na druhý pokus od autorky Morgan Matsonovej. Za túto knihu dakujem spoločnosti Albatros Media. Pokračovanie knihy Beznádejná Stratená nádej od autorky Colleen Hooverovej je zatiaľ tá najlepšia kniha, ktorú som tento rok čítala. Kniha slovenskej autorky Niny Protušovej Čierna schránka ma bohužiaľ sklamala, ale tak krásne sa pozerá na jej obálku.

KP-08-12Ďalšie tri knihy som dostala na recenziu zo spoločnosti Albatros Media. Všetky tri mám už prečítané a boli skutočne skvostne. Proroctví od Josephine Angelini je skvelým príbehom, ktorý sa zapáči nejednému čitateľovi. Prvá strieborná kniha snov od nemeckej autorky Kerstin Gierovej je ďalšia z tých kníh, ktorá oplýva originálnosťou. Neviem sa dočkať pokračovania. Klan koní od Live Bonnevieovej sa u mňa bije so Stratenou nádejou o priečku najlepšej knihy tohto roku, pretože tento príbeh je unikátny a jedinečný.

KP-08-13Posledná trojica recenzných výtlačkov a taktiež posledné knihy tohto článku, ktorý ak prečítate až do konca, tak vám srdečne gratulujem sú dve knihy z Ikaru, kniha Žiadostivosť od J. R. Wardovej. Nielen táto séria, ale aj kniha sú moje obľúbené. Šťastnú sedmičku od autorky Holly Godbergovej Sloanovej práve čítam a je to jedinečná kniha, ktorá ma zaujala nielen svojou jednoduchosťou, ale aj unikátnym príbehom, ktorý čitateľom dá mnoho. Poslednou knihou do mojej zbierky je kniha Listy z ostrova Skye od Jessicy Brockmole. Knihu som čítala uz dávnejšie, ale aj tak mi utkvela v pamäti.

Ešte je tu jedna maličkosť, o ktorú sa chcem s vami podeliť, Síce to nie je kniha, ale táto P6Wk-IleHA8vecička je s knihami úzko spätá. Narodeniny mám až v novembri, ale ja som už teraz dostala krásny prednarodeninový darček od Mimi. Slovami neviem opísať tú radosť, ktorá ma zaplavila, keď som po prvýkrát v rukách držala moju novučičkú čítačku 🙂 Vážení, zoznámte sa s OWLY. Už sa neviem dočkať, kedy si na nej prečítam prvú knihu.

DSCN3823DSCN3824
Ďakujem všetkým, ktorí si tento článok prečítali až dokonca, cením si to. 🙂

16 Replies to “Knižné prírastky za veľmi dlhé obdobie”

 1. Celý týždeň o nej hovoríš ako o Luciferovi a nakoniec jej zmeníš meno? Not fair 😀 Moja sa volá Shelly akože skratka od Sheldona (to mi napadlo len tak v momente a aj som to použila:D), sestrina je zas Merlin 😀 Určite ale vieš, aké by bolo jej meno, keby som si ju zadovážila v súčasnosti 😀 😀 😀 Inak, je to dobre pekná kopa kníh, ja som ich nakupovanie výrazne obmedzila a kupujem v podstate len pokračovania sérii. Nie som voči rôznym žánrom/témam až taká otvorená ako ty 😀

  1. Lucifer je muzskeho rodu 😀 preto som zmenila to meno 😀 zeby sa začínalo na písmeno H? 😀
   dakujem 🙂 ja čítam čo mi príde pod rukua čo zaujme 😀

 2. No páni moji, veď to je ako na Vianoce ! 🙂 Krásne prírastky do knižnej rodiny, len čo je pravda! Silo práve čítam a som veľmi zvedavá na tu Šťastnú sedmičku, čo máš rozčítanú 🙂

  1. štastná sedmička je perfektná kniha, dávno som nečítala knihu, ktorá by sa od iných knih tak odlišovala 🙂 dúfam, ze sa ti silo bude páčit, ja som bola nadšená 🙂

 3. Juu, rada ťa spoznávam, Owly.:D Ten modrý obal je roztomilý.
  Inak, super prírastky sa ti tu nazbierali.:) Napríklad The Secret Diamond Sisters si tiež chcem prečítať… Ale dosť ma zaujali aj tie Listy.:D

  1. nechcela som na čítačku čierny obal tak toto mi prišlo ako lepšie riešenie, rozhodovala som sa medzi týmto a tmavo fialovým 🙂

   TSDS si chcem uz tak dávno prečítat a nikdy som sa predtým k tomu nedostala, a listy odporúčam 🙂

 4. Waw nadherné prirastky,normalne si ma navnadila na knihu Beznadejná 🙂 Kniha Prísne tajný denník Miry Danesovej ma totalne sklamal,recenziu mam aj na blogu asi som už stará na taketo knihy,ja mam problem dopisať recenziu na knihu Ak ostaneš a to sa mi pačila 🙂 Lása z ulice bola krásna kniha a chystám sa na Slzu,mám veľke očakvania,hadam nesklame

  1. denník som čítala v období, kedy som potrebovala vypnút a nečítat o utrápených hrdinkách, vtedy mi táto kniha dobre padla, mozno neskôr by som ju hodnotila inak, ale vtedy to bola najlepšia volba 🙂 určite si beznádejnú prečítaj, je to skvelá kniha 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.