Liane Moriartyová – Manželovo tajomstvo


4 a pol hviezdičky, IKAR, Liana Moriartyová, Recenzie, stand-alone / pondelok, 11 augusta, 2014

10511146_10152541875971893_3417238834352937555_nNiekedy je lepšie nevedieť.

Cecilia Fitzpatricková nájde záhadnú obálku so svojím menom od manžela John-Paula. Keďže na nej stojí “otvoriť až po mojej smrti” váha s jeho otvorením. Na istý čas obálku odloží a takmer na ňu zabudne, ale keď sa John-Paul začne správať zvláštne neváha a otvorí ju. To, čo sa dozvie otrasie jej celým svetom a už nevidí svojho manžela v tom istom svetle ako predtým. Rozhodne sa skrývať jeho tajomstvo a tak ju zožierajú výčitky svedomia. Ale karma dobehne každého a skôr či neskôr sa tajomstvo dostáva na povrch.

Keď som sa do knihy púšťala, nevedela som, čo od nej čakať. Anotácia znela pútavo, avšak predtým som o knihe a ani autorke nepočula, tak som ju začala čítať s malou dušičkou, či sa mi vôbec bude páčiť. Nakoniec sa páčila a veľmi.

Manželovo tajomstvo je ôsmou vydanou knihou austrálskej autorky Liane Moriartyovej. Na začiatku som bola z príbehu zmätená, keďže sa menili pohľady postáv a ja som poriadne nevedela, o čo ide. Ale postupne, ako som sa s príbehom a postavami zoznamovala, mala som v tom jasno a autorka mi neraz vyrazila dych. Doposiaľ som o knihe nič nevedela, tak keď som ju dostala, bála som sa, čo sa mi to dostalo do rúk. Po zdĺhavejšom začiatku som sa poriadne začítala a už knihu neodložila, dokiaľ som sa nedostala na koniec.

broken-manV knihe sa prelínajú príbehy troch žien, Cecilie, Tess a Rachel, ktorých osudy sa v jednom okamihu preklenú a zamotajú. Cecilia sa snaží vyrovnať s krutým tajomstvom svojho manžela, Tess sa snaží pochopiť, čo spravila zle, aby vohnala svoju sesternicu do náručia svojho manžela a Rachel sa po rokoch stále snaží nájsť vraha svojej dcéry, cez ktorej smrť sa stále nepreniesla. Všetky príbehy sa ku koncu vyriešia a čitateľ dostáva komplexný pohľad na osudy týchto žien a aj ich rodinných príslušníkov. Niekedy som nevychádzala z údivu, ako autorka zamotala osudy postáv a pripravila im krušné chvíle.

V príbehu sa stretneme s rôznou škálou postáv, čo mu dodáva na unikátnosti. V niektorých knihách sa stretnete s plytkými a povrchnými postavami, ale to nie je prípad tejto knihy. Autorka všetko veľmi dobre premyslela a tým vytvorila unikátny príbeh, ktorý je pútavý a núti vás premýšľať.

SSABLUV tejto knihe platí, že niektoré tajomstvá majú radšej zostať nevypovedané. Každý má svoje temné tajomstvo a niekedy si ho nevie poriadne ustrážiť. Keď sa prevalí to John-Paulove, myslela som si, že spraví správnu vec, avšak nestalo sa tak a preto ho považujem za zbabelca. On zničil niekomu život a nenesie za to následky. V tomto prípade nepomôžu ani výčitky svedomia. Darmo sa snažil trestať sám seba, pre mňa to nebol adekvátny trest a čakala som, že mu to osud zráta aj s úrokmi, bohužiaľ na to doplatili jeho najbližší. Vôbec som ho ani v najmenšom neľutovala. On svoj čin oľutoval, ale pykajú za neho iní.

Ak zvládnete zdĺhavejší začiatok a vydržíte, dostane sa vám do rúk naozaj veľmi pútavý a originálny príbeh, ktorý vás chytí za srdce, miestami budete postavy preklínať, inokedy sa budete modliť, aby im osud do cesty podstrčil niečo dobré.

thehusbandssecret1wManželovo tajomstvo je veľmi zaujímavá kniha. Bude vás nútiť zamyslieť sa na tým, čo je správne a čo nie, a či odhalenie tajomstva nie je niekedy to lepšie riešenie.

Veľmi sa mi páčili záblesky minulosti, čo dodalo knihe na ucelenosti a komplexnosti. Takto vám autorka poskytla tie chýbajúce dieliky do skladačky a vy sa presne dozviete, čo sa stalo a niekedy vás to môže aj nemilo prekvapiť.

Suma sumárum, Manželovo tajomstvo je dobrá kniha, veľmi dobrá kniha, ktorá by naozaj nemala ujsť vašej pozornosti. Ak máte radi napínavé príbehy s dávkou tajomna, pri ktorých si musíte  trošku aj namáhať mozgové závity, tak táto kniha je určená práve vám.

Za poskytnutie recenzného e-booku knihy sa chcem veľmi pekne poďakovať vydavateľstvu IKAR. Knihu si môžete objednať aj na stránke bux.sk.

Moje hodnotenie:

owls4,5

One Reply to “Liane Moriartyová – Manželovo tajomstvo”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.