Darina Hamarová – Slzy muža


5 hviezdičiek, Darina Hamarová, kniha ktorá si zaslúži viac ako 5 hviezdičiek, MOTÝĽ, Recenzie, slovenskí autori, stand-alone / nedeľa, 10 augusta, 2014

619410Giu je novinár na voľnej nohe. Keď mu jeho kamarátka Jana dohodí jeden rozhovor, nie je si istý, či do toho ide. Po tom, ako sa stretne s Michalom, mužom, ktorý strávil vo väzení osemnásť rokov za znásilnenie a vraždu mladého dievčaťa, začne sa o prípad zaujímať. Michal sa najskôr zdráha a nechce mu povedať, čo sa skutočne stalo, až postupom času si k nemu vybuduje dôveru a Giu sa dozvedá pravdu.

Slzy muža sú príbehom zlomeného muža, ktorý sa zamiloval a prišiel o svoju lásku. Je to príbeh o tom, ako vás v živote môže postretnúť niečo pekné, keď to najmenej čakáte a váš život to obráti naruby.

Slovenská autorka Darina Hamarová vstúpila do spisovateľského sveta so svojím knižným debutom s názvom Slzy muža. Už po prečítaní anotácie ma kniha zaujala a tak som veľmi rada, že sa mi dostala do rúk a mohla som si ju prečítať.

Ihneď ako som sa do knihy začítala, už som sa nevedela odhrnúť, Autorka má skvelý štýl, z ktorého ani necítiť, že Slzy muža sú jej prvotinou. Príbeh vás pohltí od prvej stránky a budete dychtivo pretáčať listy, aby ste sa dozvedeli, ako bude pokračovať. Niekedy som nevychádzala z údivu, čo si pre nás autorka pripravila a zostala som príjemne zaskočená. Pri čítaní som sa aj zasmiala aj, tajila dych a taktiež som sa neubránila slzám. Príbeh vo vás vyvolá obrovskú škálu emócií.

ňSkvelým aspektom príbehu sú detailne vykreslené postavy. Každá je svojská a autorka sa s nimi vyhrala. Najviac som si obľúbila Michala. Najskôr som netušila, čo si o ňom myslieť, pretože všetko svedčilo proti nemu, ale postupne, ako sa odhaľovali nové skutočnosti, mi prirástol k srdcu. Tu sa mi potvrdilo, aký nefér môže byt život. Giu je pre mňa skvelá postava. Veľmi sa mi páčilo, ako sa ku koncu zachoval k Michalovi a jeho príbehu. Aj ostatní mi svojím spôsobom prirástli k srdcu.

Vôbec by som sa nenahnevala, ak by autorka napísala voľné pokračovanie knihy, pretože by mala rozhodne o čom písať. Po dočítaní som mala ešte množstvo otázok o postavách, preto by ma potešilo, ak by som sa dozvedela, čo sa s nimi nakoniec stane.

Kniha Slzy muža je skvelým debutovým románom, ktorý sa prakticky hneď po vydaní stal medzi čitateľmi obľúbeným. Osobne veľmi obľubujem knihy podľa skutočných udalostí a aj tento aspekt knihy ma presvedčil o tom, aby som si ju prečítala.

Bench_by_Passenger_SeatKnihu odporúčam úplne všetkým, ktorí majú radi príbehy zo života, príbehy, ktoré vás rozcítia a vyvolajú vo vás rôzne pocity. Autorka nám na necelých dvesto stranách poskytla kvalitný príbeh, ktorý by nemal ujsť vašej pozornosti.

Za poskytnutie knihy na recenziu sa chcem veľmi pekne poďakovať autorke.

Moje hodnotenie:

owls

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.