“Niekedy je lepšie nevedieť.” (Liane Moriartyová: Manželovo tajomstvo – úryvok)


IKAR, Liana Moriartyová, stand-alone, úryvok / nedeľa, 3 augusta, 2014

10511146_10152541875971893_3417238834352937555_nUž tento utorok vychádza novinka vydavateľstva IKAR od austrálskej autorky Liane Moriartyovej Manželovo tajomstvo. Kniha je plná zvratov a už od začiatku vám autorka nedá dýchať, možno sa vám úvod môže zdať chaotický, ale už po pár stránkach v tom budete mat jasno. Aby som vás toľko nenapínala, prečítajte si úryvok.

Cecilia Fitzpatricková, matka troch detí, objaví v podkroví starú obálku. Je sivá, zaprášená a rukopis na nej pozná ako vlastný. Patrí manželovi. Modrým perom tam stojí: Otvoriť iba v prípade mojej smrti. Je to vari žart? Jej muž nezomrel, Cecilia preto dlho váha, no napokon obálku otvorí. A čas akoby zastal.
John-Paul sa v liste priznáva k osudovej chybe, ktorá by mohla viesť k rozpadu rodiny. List napísal tesne po narodení ich dcérky, kým boli obe v pôrodnici. Cecilia chce urobiť, čo je správne, ale pre koho by to bolo správne? Ak bude mlčať a chrániť svoju rodinu, pravda jej rozožerie srdce ako červ. Ale ak odhalí manželovo tajomstvo, ublíži tým, ktorých má najradšej…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.