“Nikdy nevyroň slzu!” (Lauren Kateová – Slza (Atlantída #1) – úryvok


Atlantída, Lauren Kateová, úryvok, YOLi / streda, 2 júla, 2014

3DSlzaUž tento mesiac sa môžete tešiť na novú sériu od americkej autorky Lauren Kateovej. Jej kniha, Slza, vychádza už 22. júla a vy si môžete už teraz prečítať ukážku. Slza je prvou knihou série Atlantída. Knihu mám rozčítanú a zatiaľ som milo prekvapená, nečakala som, že bude až takáto dobrá. Námet je skvelý a ja som zvedavá, čo sa v knihe ešte udeje.

Sedemnásťročná Eureka má za sebou krutú skúsenosť. Auto, ktorým sa spolu s mamou vezie po Sedemmíľovom moste na letisko v Miami, zmietne obrovská vlna do mora. Mama zahynie, Eureka sa vracia do života s ranami na duši i na tele. Nedarí sa jej včleniť do otcovej novej rodiny, po pokuse o samovraždu odmieta pomoc psychologičky, zanevrie aj na cezpoľný beh, ktorý predtým mala veľmi rada. Zo smútku ju vytrhne stretnutie s Anderom, tajomným chlapcom, ktorý sa objavuje v tých najnečakanejších chvíľach. A keď si Eureka prevezme dedičstvo po mame – medailón s lapisom lazuli, hromový kameň a knihu napísanú nezrozumiteľným jazykom –, začnú sa okolo nej diať čudné veci. Čoraz väčšmi sa presviedča, že matkina smrť nebola náhodná. Ale čo znamená varovanie, že nikdy nesmie vyroniť jedinú slzu?

2 Replies to ““Nikdy nevyroň slzu!” (Lauren Kateová – Slza (Atlantída #1) – úryvok”

  1. Ukážku zatiaľ čítať nejdem, ale ku knihe sa asi časom dostanem, keď vravíš, že je zatiaľ dobrá.:) Pretože hoci mi Pád nesadol, autorkin zmysel pre atmosféru sa mi páčil.:)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.