Róbert Dyda, Adriana Macháčová – Šokujúca aféra


5 hviezdičiek, Adriana Macháčová, IKAR, Recenzie, Róbert Dyda, slovenskí autori, stand-alone / štvrtok, 26 júna, 2014

612003V tejto knihe platí staré známe “Božie mlyny melú pomaly, ale iste”. Adela si nájde milenca, síce ich prvé stretnutie je náhodné, potom nasledujú aj ďalšie. Po tom, ako Alex s Adelou ukončí vzťah, Adela sa s tým nevie vyrovnať a tak dochádza k nešťastnej nehode. Adele odchádza z miesta činu a nahovára si, že je všetko v poriadku, avšak karma ju dobehne vtedy, keď to bude najmenej čakať.

Autorská dvojica Róbert Dyda a Adriana Macháčová nie sú na Slovensku neznámym pojmom, ale až teraz spojili svoje sily a napísali túto skvelú knihu. Už toľko kníh bolo napísaných o nevere, bohatých ženuškách milionárov a taktiež o ľudskom zúfalstve, avšak tento príbeh je iný, jedinečný a človek má pocit, že nič podobné ešte nečítal. Táto kniha je presne o tom, ako sa vám všetko vráti, či dobré alebo zlé. Je o tom, ako zúfalá matka spraví pre svoju dcéru čokoľvek, len aby ju urobila šťastnou.

Šokujúca aféra ma miestami naozaj šokovala. Príbeh sa čítal veľmi plynulo a ani nezbadáte, že ho napísali dvaja ľudia. Veľmi oceňujem scény z minulosti a flashbacky, ktoré príbehu dodali tú správnu šťavu. V knihe nie je ani jedno hluché miesto a už len fakt, že som knihu prečítala za dva dni a zostala som hore až do neskorej noci o niečom svedčí. Strany mi ubiehali jedna radosť a keď už-už som sa knihu chystala odložiť, aby som ju tak rýchlo neprečítala, autori tam vložili scénu, ktorú som si jednoducho musela prečítať a potom ďalšiu a ďalšiu.

keep-calm-karma-will-slap-your-face-anywayPočas čítania som sa snažila hlavnú hrdinku Adelu pochopiť, ale je až príliš sebecká, aby si uvedomila, kedy všetko stratila. Jej románik s Alexom ju natoľko zaslepil, že nevidí svojho milujúceho manžela a správa sa k nemu ako kus ľadu. Síce ju zožierajú výčitky svedomia, snaží sa urobiť čokoľvek, aby zachránila svoju kožu. Stále myslí iba na seba a na to, aby jej nikto neprišiel na tajomstvo, ktoré sa snaží tak starostlivo ukrývať. Chcela som, aby zaplatila za to, čo spôsobila. Dávno som nečítala o takej sebeckej postave. Keď niečo nie je podľa jej predstáv, všetci musia skákať ako ona píska, pretože si myslí, že ona je tá kráľovná, ktorú musia počúvať. Pre mňa chvála bohu sa často prerátala. Jednoducho som chcela, aby zaplatila za to, čo ostatným spôsobovala.

Síce mi v príbehu žiadna postava neprirástla extra k srdcu, žiadna ma tam ani neotravovala. Či už je to Michal, ktorého som obdivovala, za to, že Adelu dokázal vystáť alebo Bianka, ktorá vypočula volanie svojho srdca a poddala sa mu, či už Dana, ktorá by pre svoju dcéru spravila čokoľvek. Síce najskôr sa mi jej činy nepáčili, ale potom som ju pochopila.

couple making loveŠokujúca aféra je skvelým a ľahkým príbehom. Odporúčam ho hlavne tým, ktorí majú radi reálne príbehy a nepohrdnú aj dávkou akcie a napätia. Už po prvých stranách som vedela, že toto bude veľmi dobrá kniha a tak sa aj stalo. Pevne verím, že toto nie je posledný spisovateľský počin autorskej dvojice a dočkáme sa aj iného dielka z ich pier.

Ak ešte stále premýšľate, neváhajte, možno vám námet môže prísť ako klišé, ale spracovanie je skvelé a unikátne. Ako sa hovorí “Už všetko bolo napísané, je len na čitateľovi, či tam nájde tie drobné čiastočky, ktoré z príbehu spravia jedinečné dielo” a presne takáto je táto kniha. Autori do nej vložili obrovský kus seba a na príbehu je to cítiť.

Koniec koncov Šokujúca aféra je kniha na jedno posedenie, pretože sa číta ako blesk. Je mi jasné, že sa nebude páčiť každému, ale ja som z tejto knihy nadšená a dávam jej obrovský palec hore.

Moje hodnotenie:

owls

2 Replies to “Róbert Dyda, Adriana Macháčová – Šokujúca aféra”

  1. Pekná recenzia.:) Inak “Už všetko bolo napísané, je len na čitateľovi, či tam nájde tie drobné čiastočky, ktoré z príbehu spravia jedinečné dielo” je úplná pravda.:D Kniha znie fajn, aj keď neviem či by to bolo niečo pre mňa.:D

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.