Scott Spencer – Nekonečná láska


2 a pol hviezdičky, IKAR, Recenzie, Scott Spencer, stand-alone / piatok, 30 mája, 2014

606671David miluje Jade, možno až príliš. Po tom, ako mu Jadin otec zakáže na mesiac k nim chodiť, v domnení, že koná správne založí na verande malý požiar, ktorý sa vymkne spod kontroly. Dom zhorí a David čelí obvineniu. Ako sa skončí príbeh lásky, ktorá prerástla do posadnutosti?

Keď som si prečítala anotáciu knihy myslela som si, že sa vrhnem do romantického príbehu plného lásky, avšak to čo som dostala je niečo úplne iné a musím povedať, že kniha ma sklamala a miestami ma vytáčala, teda skôr hlavný hrdina, ktorý stále mlel to isté a už po dvesto stranách ma jeho vnútorné monológy prestali baviť a stránky mi odsýpali veľmi pomaly. Ak by bola kniha aj o stopäťdesiat strán kratšia, vôbec by som sa nenahnevala. Veľmi cítiť absenciu dialógov, ktoré príbeh potreboval ako soľ, avšak nedočkala som sa ich.

Príbeh sa začína tým, ako David podpáli dom svojej milovanej. Úplne vedome sa snažil týmto malým žartíkom prilákať na seba pozornosť Butterfieldovcov. Táto myšlienka sa mi absolútne nepáčila. Veď podpáliť dom pre lásku? Je však pravda, že ľudia kvôli láske robia všelijaké hlúposti a bláznovstvá, ale mne toto prišlo ďaleko cez hranicu.  Tento čin privádza Davida do nápravno-výchovného centra, kde strávi tri roky a prvé čo spraví je, že sa skontaktuje s Butterfieldovcami. Osobne mu nezazlievam, že sa nevedel vyrovnať s tým, že sa nesmel stretávať s Jade, ale mohol to riešiť aj inak, menej extrémne. Iné slovo mi nenapadá len extrémne. Davidove činy a správanie boli ďaleko za hranicou únosnosti.

endless-love-480Ako som už spomínala v knihe je len malé množstvo dialógov. Tieto časti knihy ma bavili, avšak bolo ich tak málo, že Davidove monológy prehlušili všetko ostatné. Čo mi ešte skutočne prekážalo boli absurdnosti knihy. A že ich bolo neúrekom. Pri drvivej väčšine scén som krútila očami a chytala sa za hlavu, či to autor myslí naozaj. Niektoré veci skutočne prehnal a ja som nevychádzala z údivu. Od knihy som očakávala niečo celkom iné a práve preto mám také rozporuplné názory na ňu. Na jednej strane som sa snažila Davida pochopiť, avšak potom som si uvedomila, že to čo robí nie je normálne. Jeho činy presahovali všetky medze.

Na Davidove konanie sa môžete pozrieť z dvoch pohľadov. Buď ho budete chápať a podporovať a jeho výstrelky budete pokladať za úplne prirodzené alebo presne ako ja, budete ich pokladať za nezodpovedné. Nezáležalo mu na dôsledkoch za každú cenu zúfalo potreboval nájsť Jade a jej rodinu.

endlessloveRodina Butterfieldovcov mi prišla zvláštna a najviac matka rodiny Ann. Keďže sa celý príbeh točí okolo Davida na ostatné postavy pomaly ani nezostával čas. Rada by som sa viac dozvedela o jeho rodičoch. Síce sme mohli nahliadnuť aj do Davidovej rodiny, niečo tomu chýbalo. Niečo, čo by mi objasnilo ich vzťah a prečo sa k nim David správa tak, ako sa správa. Dostali sme maličký náhľad, čo sa tam deje, ale ja by som sa rada dozvedela viac.

Nekonečná láska nie je kniha, ktorú prečítate za niekoľko hodín. Je to náročnejšie čítanie, ktoré si buď užijete alebo po niekoľkých stránkach odložíte. Táto kniha vám ukáže aká tenká je hranica medzi láskou a posadnutosťou. David bol zamilovaný do Jade, avšak jeho láska prerástla až v niečo choré, čo sám nedokázal ovládať.

Za poskytnutie recenzného výtlačku sa chcem veľmi pekne poďakovať vydavateľstvu IKAR. Knihu si môžete kúpiť aj tu.

Moje hodnotenie:

owls2,5

One Reply to “Scott Spencer – Nekonečná láska”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.