Colleen Hooverová – Beznádejná (Beznádejná #1)


5 hviezdičiek, Beznádejná, Colleen Hooverová, IKAR, kniha ktorá si zaslúži viac ako 5 hviezdičiek, Recenzie, série ktoré zbožňujem / streda, 28 mája, 2014

large-beznadejnaSky nikdy nechodila do školy. Celý život ju doma učila mama. Až po dlhých rokoch ju dokázala presvedčiť, aby ju zapísala do školy. Tam stretáva Holdera, mladíka, ktorému sa zdá povedomá. Snaží sa od neho držať ďalej, avšak žiadostivosť neoklamete a tak sa postupne zbližujú. Ale to čo sa Sky dozvedá o svojej minulosti jej prevráti život naruby a je to práve Holder, ktorý stojí pri nej, keď sa jej svet zosype ako domček z karát. Dokáže sa Sky vyrovnať s pravdou o minulosti a ako táto skutočnosť vplyvní súčasnosť?

Beznádejná je prvou knihou, ktorú som od americkej autorky Colleen Hooverovej prečítala a určite nie je posledná. Jej štýl je skvelý. Dokáže aj banálne okamihy opísať veľmi pútavo. Pre mňa sa stala majsterkou v písaní a veľkým vzorom. Do príbehu vložila zvraty, pri ktorých som nevedela či sa smiať alebo plakať. Má dar udržať čitateľa v napätí od začiatku do konca. Keď som si myslela, že sa už nič prevratné nemôže stat vyviedla ma z omylu a do príbehu zakomponovala zvrat, ktorý som veľmi dlho predýchavala.

V recenzii na London Road som písala, že Johanna sa na dlho stala mojou hrdinkou číslo jeden, avšak Sky jej silno konkuruje. Musela si prejsť peklom a aj tak dokáže pevne stáť na nohách a vyrovnať sa s nie ružovou minulosťou. Sky je ten typ človeka, ktorý sa nedá zlomiť, hoci je to pre ňu veľmi ťažké. Už keď sa zdalo, že pravdu nezvládne vyviedla ma z omylu. Je to skutočne silná osobnosť, ktorá aj napriek nepriazni osudu nachádza lásku a oporu v Holderovi.

holder-hopeless-by-colleen-hooverA Dean Holder je kapitolou samou o sebe. Pre Sky je to človek, ktorý jej pomohol v čase, keď už jej nikto nezostal. Pre mňa je dokonalo nedokonalý. Má svoje chybičky a je si toho vedomí. Neprejavuje sa ako chválenkár, je sám sebou a tiež má tajomstvá, ktoré neskôr vyplávajú na povrch. Holder je ten typ postavy, ktorú si okamžite zamilujete a budete mu fandiť pri každej maličkosti, ktorú spraví. Veľmi sa mi páčilo aký bol ku Sky pozorný a nikdy ju do ničoho nenútil. Najskôr som sa samej seba pýtala, čo na ňom vidia ostatní, kedže som čítala v recenziách aká je to skvelá postava, čoskoro som zistila prečo. Holder je postava, ktorá sa vám dostane pod kožu. Jednoducho je nemožné si ho nezamilovať.

Okrem Sky a Holdera mi prirástla k srdcu aj Skyina kamarátka Six, ktorá sa síce v knihe až tak veľmi neobjavovala, ale tých pár scén, ktoré tam mala ma presvedčili o tom, že je to skvelá postava, o ktorej by som sa veľmi rada dozvedela viac. A nedá mi nespomenúť Breckina, gaya, ktorý sa ako prvý dal so Sky do reči, keď nastúpila do školy, pretože ostatní ju neprivítali práve najpríjemnejšie a bol to práve Breckin, ktorý sa stal jej prvým spojencom.

986e4642c4e6622d6677d6823b4d5444Miestami ma zo Skyinho správania až mrazilo, pretože k istým situáciám sa postavila až ľadovo chladne. Či už to boli nemiestne poznámky jej spolužiakov alebo iné situácie.

Je ťažké nájsť vhodné slová, ktoré by odpísali genialitu tejto knihy. Najskôr som sa jej vyhýbala, pretože často sa mi stáva, že kniha, ktorý sa veľmi veľa ľuďom páči, sa mne nepáči alebo sa mi páči, ale nie v takej miere, ako ostatným. Preto som bola Beznádejnou veľmi milo prekvapená a po jej dočítaní ma mrzelo, že je už koniec. Jednoducho samotný príbeh, autorkin štýl písania a zvraty tvoria jeden dokonalý celok, ktorý ma oslovil vo všetkých aspektoch.

e71cba5e3f_97210529_o2Knihu Beznádejná by som odporúčala všetkým, ktorí majú radi prepracované príbehy, nebojácnu hrdinku, ktorá aj navzdory nepriazňam osudu sa dokáže znova postaviť na nohy, hrdinu, ktorý je svojej drahej oporou a nie je dokonalý aj keď sa na prvý pohľad tak môže javiť a tak isto vedľajšie postavy, ktoré v príbehu nie sú iba do počtu, ale reálne zasahujú do deja a máte možnosť si ich obľúbiť. Toto všetko vám poskytne príbeh Colleen Hooverovej. Tak neváhajte a vrhnite sa na tento príbeh, ktorý vás nenechá chladnými.

Moje hodnotenie:

owls
(zaslúžil by si aj viac O:-) )

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.