Petr Hugo Šlik – Den, kdy se potkali


4 hviezdičky, Albatros Media, českí autori, Petr Hugo Šlik, Recenzie, stand-alone / nedeľa, 11 mája, 2014

101O Petrovi Hugovi Šlikovi som až doteraz nepočula. Avšak jeho kniha Den, kdy se potkali ma upútala na prvý pohľad a rozhodla som sa ju prečítať a veru neľutujem.

Kniha rozpráva príbehy dvoch ľudí, Petra a Veroniky. Najskôr som netušila, čo od knihy čakať. Avšak už po pár stranách ma príbeh pohltil. Niekto by povedal, že sa tam nedialo nič a čakal na moment, kedy sa tieto dve postavy stretnú, ale ja som sa k príbehu postavila inak. Keďže som od autora nič nečakala, povedala som si, že nebudem od tejto knihy nič čakať. A preto sa mi kniha páčila. Síce mala svoje chybičky krásy, avšak to neznamená, že ju nebudem odporúčať. Musím sa priznať, že od českých autorov som veľa kníh neprečítala a čo mi pamäť siaha, tak toto je jediná, čo ma privádza k tomu, že by som to mala čoskoro zmeniť, ale späť k recenzii.

Autor má skvelý štýl, ktorý vás hneď chytí a prinúti vás pretáčať stránky závratnou rýchlosťou. Príbeh je skutočne dobre napísaný a budete mať chuť dozvedieť sa ako sa kniha skončí. Počas čítania som si hovorila, že príbeh je bežný, avšak koniec ma prekvapil, aj šokoval. Vôbec som to nečakala a ešte hodnú chvíľu som premýšľala či sa mi autorove zakončenie príbehu páčilo alebo nie. Je skutočne nezvyčajný a ja som rada, že ma kniha dokázala niečím prekvapiť.

Final_1Síce som očakávala čokoľvek a miestami sa mi kniha zdala priehľadná, tento záver zlepšil môj dojem z celého príbehu. Isté situácie boli predvídateľné, avšak ani tie príbehu neubrali na skvelom dojme.

Postavy mi nejako extra k srdcu neprirástli, ale ani mi neprekážali. Ale aj napriek tomu som si čítanie užívala. Sama to neviem vysvetliť. Táto kniha je pre mňa špecifická. Veľmi sa mi páčila, aj keď miestami by ste sa mohli nudiť a v príbehu sa vyskytli drobnosti, ktoré môžu niekomu prekážať, avšak mne nevadili.

Suma sumárum, Den, kdy se potkali je príjemná oddychovka, ktorú zhltnete na posedenie a zanechá vo vás príjemný dojem.

Za poskytnutie recenzného výtlačku veľmi pekne ďakujem spoločnosti Albatros Media.

Moje hodnotenie: 

owls4

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.