“London Road je príbeh mladej ženy, ktorá spraví čokoľvek, aby vychovala a ochránila svojho mladšieho brata.” (Samantha Youngová – rozhovor)


Dublin Street, IKAR, rozhovor, Samantha Youngová / streda, 16 apríla, 2014

large-london_roadMinulý týždeň, presne 8. apríla u nás vyšlo pokračovanie série Dublin Street s názvom London Road od anglickej autorky Samanthy Youngovej. Na blogu ste si mali možnosť prečítať ukážku z knihy aj recenziu. Teraz tu mám pre vás rozhovor s autorkou, za ktorý jej veľmi pekne ďakujem. Dozviete sa, ako sa jej Join príbeh písal a mnoho ďalších vecí.

1. Ahoj Samantha. Ďakujem veľmi pekne, že si prijala ponuku na rozhovor. London Road má vyjsť 8. apríla. Aký je to pocit, keď sú tvoje knihy prekladané do rôznych jazykov? (*poznámka: otázky som autorke posielala pred vydaním, preto je tu ten budúci čas)

Ahojte. Ďakujem, že ma tu máte. Je to surreálny, ale vzrušujúci pocit mať moje knihy preložené do rôznych jazykov. Je skvelé vidieť, ako sú samotné príbehy preložené a tak spájajú ľudí z celého sveta, nezáležiac na krajine alebo okolnostiach. To ma skutočne dojíma.

2. Prečo si pre túto knihu vybrala Johannu? Myslím si, že je to zaujímavá voľba.
Vybrala som Jo, pretože jej charakter bol taký zaujímavý. Ľudí často súdia podľa toho, čo ostatní vidia navonok, a častejšie sa mýlia.. Bola to výzva vziať niekoho obklopeného negatívnosťou a vyvinúť z nej hrdinku, ktorej budú čitatelia fandiť.

6a015390e082b4970b017c36dbd8c2970b3. Prešla si peklom. Je niečo z toho založené na skutočnom príbehu?
Sú tam prvky Joinho príbehu, ktoré sú z reálneho miesta ale váha príbehu je fiktívna. Vždy som verila výroku, že spisovateľ by mal ‘písať to, čo pozná’, tak tam vždy bude kúsok pravdy v mojich príbehoch zmiešanej s mojou predstavivosťou.

4. Ako by si opísala London Road čitateľom, ktorí knihu ešte nečítali, ale chcú? Niečo, čo by ich vtiahlo do príbehu?
London Road je príbeh mladej ženy, ktorá spraví čokoľvek, aby vychovala a ochránila svojho mladšieho brata. Je to príbeh o tom, ako sa opustí, aby to spravila a ako Cameron MacCabe, muž, ktorý vpadne do jej života, všetko pre ňu zmení svojou výnimočnou vierou, že môže byť kýmkoľvek, kým chce, aby bola.

5. Ako sa ti písal Johannin príbeh? Bolo to ľahké? Alebo si sa v niektorých častiach zasekla?
Johannin príbeh sa mi vlastne písal veľmi ľahko, pretože ja vyvíjal. Vedela som presne, kto Jo bola a akou ženou chcem, aby sa v závere príbehu stala. Boli tam scény, ktoré sa písali ťažko a mala som niekoľkokrát maskaru na lícach, ale skutočne som si užívala každú minútu strávenú písaním London Road.

6. Znova, ďakujem veľmi pekne za rozhovor. Nakoniec dovoľ mi spýtať sa. Čo by si odkázala svojim slovenským čitateľom?
Ďakujem! Rada by som povedala obrovské ďakujem vám, mojim slovenským čitateľom, za ich podporu a entuziazmus pre svet Dublin Street.

YOU CAN FIND THE ENGLISH VERSION OF THE INTERVIEW BELOW

1. Hello Samantha. Thank you so much for agreeing with this interview. Down London Road would be released in Slovakia on 8th of April. How does it feel to have your books translated in different languages?

Hi guys. Thanks for having me. It feels so surreal but exciting to have my books translated into different languages. It’s wonderful to see how the stories themselves translate and are so relatable to people from all over the world, no matter their country or circumstance. That really moves me.

2. Why did you choose Johanna for this book? I think it’s an interesting choice.

I choose Jo because her character was so interesting. People are often judged by what others see from the outside, and more often than not they’d be wrong. It was a challenge to take someone with negativity around her, and develop her into a heroine that readers were rooting for.

3. She went through hell. Is anything of it based on a true story?

There are elements of Jo’s story that come from a real place but the weight of the story is fictional. I’ve always believed in the saying that a writer should ‘write what they know’, so there will always be some truth in my stories mixed with my imagination.

4. How would you describe Down London Road to readers, who haven’t read it yet, but want to? Anything what would draw them into the story?

Down London Road is the story of a young woman who will do just about anything to raise and protect her younger brother. It’s a story about how she loses herself in order to do that, and how Cameron MacCabe, a man who stumbles into her life, changes everything for her by his extraordinary belief that she can be anything she wants to be.

5. How was it to write Johanna´s story? Was it easy? Or did you get stuck at some parts?
Johanna’s story was actually very easy to write because it had such a strong arc of development. I knew exactly who Jo was and the kind of woman I wanted her to become by the end of the story. There were difficult scenes to write and I had mascara streaks all over my cheeks a few times, but I truly enjoyed every minute I spent writing DLR.

6. Once again, thank you so much for the interview. Lastly let me ask you, what would you say to your Slovak readers?

Thank you! I’d like to say a massive thank you to my Slovak readers too, for all their support and enthusiasm for the On Dublin Street world.

4 Replies to ““London Road je príbeh mladej ženy, ktorá spraví čokoľvek, aby vychovala a ochránila svojho mladšieho brata.” (Samantha Youngová – rozhovor)”

    1. Nechcela som jej posielať príliš veľa otázok 🙂 a skutočne je naozaj príjemná osoba 🙂 ja osobne neznášam, keď niekto človeka odsúdi len podľa zovňajšku, pre mňa je to obmedzenosť tej osoby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.