Samantha Youngová – London Road (Dublin Street #2)


5 hviezdičiek, Dublin Street, IKAR, new adult, Recenzie, Samantha Youngová / piatok, 4 apríla, 2014

large-london_road

Nie všetci máme na ružiach ustlané. O tom vie svoje aj Johanna Walkerová, hrdinka knihy London Road. Pomery v jej rodine nie sú vôbec ideálne, ale aj napriek tomu sa snaží byť tou najlepšou sestrou, akú si Cole mohol priať. Jej okolie ju vníma ako zlatokopku, avšak nikto netuší, čo je zatým a prečo sa správa tak, ako sa správa.

London Road je druhým pokračovaním série Dublin Street od anglickej autorky Samanthy Youngovej. V prvej knihe sme sa mali možnosť stretnúť s príbehom Jocelyn, teraz nám svoje srdce položí na tanier Johanna.

Jo pracuje v bare a snaží sa, aby sa jej nikto nedostal pod kožu, pretože to nikdy k ničomu dobrému nevedie. Aspoň tak ju učili. Zážitky z minulosti ju prenasledujú až doteraz, a nikto okrem jej priateľov nevie aká v skutočnosti je. Práve toto ju priviedlo do nemála situácií, kedy sa na ňu ľudia pozerali z vrchu a ona sa cítila menejcenná. Veď uznajte, keď vám vlastná matka sústavne opakuje, aká ste nula a že ste v živote nič nedokázali a ani nedokážete, na človeku to zanechá nemalé stopy.

exciting-london-road-sign-picture-hd-wallpaper-backgroundKniha sa číta jedna báseň, pretože autorka ju napísala veľmi sviežim a ľahkým štýlom. Nechýba humor ani romantika. Avšak je tu jedno drobnučké ale. Autorka do príbehu zakomponovala aj erotiku, čo vôbec nie je na škodu a príbeh to len oživilo. Ale mám pocit, akoby autorka chcela v druhej polke knihy dohnať erotické scény, ktoré v prvej polovici neboli. Vtedy som len krútila očami, že hádam by už aj stačilo.

Hlavná postava, Jo, je na dlhú dobu moja hrdinka. Už dávno som sa nestretla s postavou, ktorá bola taká skvelá ako Johanna. Aj keď si prežila peklo, ktoré jej ovplyvňuje život, má silnú osobnosť a je skutočne skvelá. Najskôr som nad ňou krútila hlavou, ale ako príbeh napredoval a autorka nám odhaľovala zákutia jej povahy a minulosti, chápala som jej činy a postoj k istým veciam. Jej charakter sa vyvíjal. Zo šedej myšky sa stala silná a obetavá žena.

images (1)Cameron to je kapitola sama o sebe. Najskôr som si myslela o ňom, že je to nafúkaný somár, ktorý súdi Jo na základe prvého dojmu, avšak zmýlila som sa. Ako sa hovorí za všetkým treba hľadať dôvod a presne to isté platí aj pre Cama. Postupne kúsok po kúsku odhaľoval svoju pravú povahu a osobnosť a ja som sa stala jeho fanynkou. Zo začiatku bol tajomný, ale potom ste v ňom mohli čítať ako v otvorenej knihe.

Úplne najviac zbožňujem, keď sa vzťah hlavných hrdinov vyvíja pomaly a postupne. Keď postavy sa na seba nevrhnú pri prvom pohľade a nezačnú si vyznávať nehynúcu lásku. Cam a Jo taký nie sú. Jo je v sebe neistá, pretože Cam predstavuje pravý opak muža akého hľadala. Avšak keď sa nasťahuje do bytu pod ňou, pomaly, veľmi pomaličky ho Jo vpúšťa do svojho sveta. Ich vzťah sa vyvíja pozvoľna a ja som im držala veľmi palce, aby im to vydržalo. Niekedy som síce mala chuť Jo prefackať, pretože sa niekedy, ak išlo o Cama, správala hlúpo.

down-london-road-samantha-young-e1360624024858

Ďalšia postava, ktorá mi maximálne prirástla k srdcu je Johannin brat Cole. Je to typický tínedžer, ktorý musel príliš rýchlo dospieť. Niekedy mi ho bolo ľúto, ale aj on sa prejavil ako charakter a nenechal Jo bojovať so zlou situáciou v rodine samú.V knihe mi jedna postava skutočne pílila nervy a to bola Johannina matka. V okamihu ako sa objavila na scéne som ju mala z celej knihu chuť vymazať. Ona nemôže niesť ani titul matka, je obyčajná hyena. Jej prítomnosť v knihe ma doslova vytáčala a chcela som ju prefackať, aby sa konečne spamätala, pretože má deti, ktoré ju potrebujú.

London Road je príbeh o priateľstve, prekonávaní samého seba a aj o tom, že nie všetko, čo vám vštepujú je aj správne.

Za poskytnutie recenzného výtlačku sa chcem veľmi pekne poďakovať vydavateľstvu IKAR. Kniha vychádza 8. apríla a skutočne sa máte na čo tešiť. Predobjednať si ju môžete na stránke bux.sk

Trailer:

Moje hodnotenie:

owls

3 Replies to “Samantha Youngová – London Road (Dublin Street #2)”

  1. Čítala som Dublin Street a ten príbeh mi učaroval .Som zvedavá akí bude tento príbeh keďže Jo som si v Dublin Street veľmi neobľúbila ale možno zmením názor ,super recenzia. 🙂

    1. sovičky sú tu uz dlho 🙂

      tak ono teroreticky by si mohla čítat knihu aj bez jednotky, všetko to najpodstatnejšie sa dozvieš 🙂 pretoze kniha je o inej hrdinke ako bola prvá, ale je to na tebe 🙂 jo bola aj v prvej knihe, ale ako vedľajšia postava 🙂 som zvedavá, čo by si na ňu povedala 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.