Zaostrené na novinky – marec


zaostrené na novinky / piatok, 28 februára, 2014

znnV marci vychádza kopa zaujímavý kníh a ja som vám z nich niekoľko vybrala.

603626Názov: Príbeh menom Filip

Autor: Katarína Machová

Dátum vydania: 19. marca

Žijú medzi nami a dokážu byť veľmi podmaniví.
Len keď rozpoznáme, s kým máme do činenia, býva už neskoro.

Keď si k Simone prisadne neznámy muž, vysokoškoláčka ešte netuší, ako veľmi jej vzťah s ním zmení život. Je mladá, krásna, na tvári nosí úsmev a okolo seba má ľudí, ktorí ju ľúbia takú, aká je.
Oni áno.
Ako sa ukáže, on nie. Stále nachádza čosi, čo by v jej živote menil… a zároveň ju zahŕňa luxusnými pozornosťami, na aké nebolo skromné dievča zvyknuté.

Kto je v skutočnosti Filip?
„Viem, že doktorka tú jeho diagnózu – ak sa to vôbec dá nazvať diagnózou, a nie je to len obyčajný typ charakteru – najprv predo mnou vysloviť nechcela, možno v rámci terapie čakala, kedy na to prídem sama, ale raz sa jej to vyšmyklo. Také to slovo na m, a nie je to maniak.“

Podarí sa Simone vyslobodiť z Filipových pazúrov, keď vlastné telo aj srdce vravia nie?
Prečítajte si príbeh plný drsnej manipulácie aj erotiky o tom, ako sa z bezstarostného života môže stať peklo.

592637Názov: Rozlúčka s (ne)slobodou

Autor: Dada S. Brezovská

Dátum vydania: 4. marca

Tridsaťšesťročná Eva má niekoľko týždňov pred svadbou. Rozhodne sa zorganizovať rozlúčku so slobodou a pozve na ňu tri kamarátky z gymnázia, ktoré už celé roky nevidela. Evine obavy, že si nebudú mať čo povedať, sa rýchlo rozplynú, no to, čo malo byť pôvodne odviazanou žúrkou, sa v jednom okamihu zmení na akúsi spoločnú spoveď. Šokujúce odhalenia rúcajú oporné múry Evinho konzervatívneho myslenia a vyplavia na povrch jej utajované zážitky. Stretnutie s priateľkami ju privedie k hĺbkovej inventúre svojho života, po ktorej nezostane kameň na kameni… Farbisté osudy jej priateliek však prinášajú nádej, že každý raz nájde svoje šťastie, aj keď cesty k nemu sú často kľukaté.

600261Názov: Tá druhá zapisovatelka

Autor: Suzanne Rindelová

Dátum vydania: 5. marca

Černá komedie z pulzujícího New Yorku dvacátých let
S měnící se rolí ženy v moderním světě přicházejí nové, dosud neznámé a vzrušující výzvy

Rose Bakerová pečetí lidské osudy – stisknutím několika kláves psacího stroje může poslat člověka třeba na doživotí do vězení. V pozici stenotypistky na policejní stanici v New York City je Rose něco jako velekněžka. Přiznání jsou jejím denním chlebem. Jenže se píše rok 1923, a tak přestože musí běžně vyslechnout i ty nejdrastičtější detaily přestřelek, rvaček na nože a vražd, sotva vyjde z výslechové místnosti, je zase jen příslušnicí slabšího pohlaví, která se hodí nanejvýš na zakládání spisů a vaření kávy.

Venku přitom naplno propuká nová éra a není divu, že se v prostředí New Yorku cítí Rose zmatená. Pryč jsou viktoriánské představy o tom, co je přijatelné. Ženy všude kolem ní si nechávají stříhat vlasy nakrátko, kouří, chodí do barů. Jenže prudérní Rose uvízla kdesi v blednoucím světle dob dávno minulých, a tak hledá zkušeného průvodce životem, který jí v dětství scházel. Když na stanici mezi stenotypistky nastoupí nová dívka, oslnivá Odalie, Rose navzdory svým předsevzetím podlehne jejímu kouzlu. Jak obě ženy proplouvají mezi blyštivým podsvětím náleven po nocích a prací na stanici ve dne, nechává se Rose stále hlouběji vtahovat do Odaliina světa vysokých sázek. A její fascinace Odalií se záhy promění v posedlost, ze které se možná už nikdy nevzpamatuje.

602151Názov: Srdcová dáma

Autor: Vita Jamborová

Dátum vydania: 6. marca

Keď sa vám karty začnú vyhrážať, je čas uveriť a začať konať

Rebeka, v civile programátorka, má zvláštny dar, ktorý sa v jej rodine dedí po praslici. Spolu so schopnosťou veštiť získala ďalší „balík služieb“, ako je videnie aury, duchov či danosť očisťovať od prekliatia. Jedného dňa sa pokúsi varovať na ulici neznámeho muža – pri pohľade na neho sa jej totiž vyjaví jeho vražda. On však neberie jej varovanie vážne a… po čase ju začne navštevovať jeho duch. A musí jej oznámiť niečo veľmi dôležité. Rebeka sa tak nechtiac zapletie nielen do jeho vraždy, ale aj do obchodu s bielym mäsom. Žarty idú nabok, keď v jednej vízii vidí aj vlastnú smrť…

598993Názov: Listy z ostrova Skye

Autor: Jessica Brockmole

Dátum vydania: 24. marca

Píše sa rok 1912. Mladá poetka Elspeth Dunnová nikdy neopustila ostrov Skye. Preto ju prekvapí, keď dostane list od študenta Davida Grahama z ďalekej Ameriky. Začnú si pravidelne písať a zamilujú sa do seba. Elspeth je však vydatá a David odchádza do vojnou zmietanej Európy ako vodič sanitky. Druhá rovina príbehu sa odohráva v lete roku 1940. Elspethina dcéra Margaret sa zamiluje do vojnového pilota, no matka ju varuje. Margaret nájde matkine listy z mladosti, ale Elspeth zmizne spolu s listami…

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.