Eva Urbaníková, Alica Rosenthal – Sex a iné city 3


1 hviezdička, Eva Urbaníková, EVITApress, Recenzie, slovenskí autori, stand-alone / streda, 5 februára, 2014

578832Chcela som si prečítať nejakú knihu od pani Urbaníkovej a keďže som bola na túto knihu zvedavá, tak som po nej siahla. Čakala som, že to bude vtipné, zábavné a na relax, avšak ani jedného som sa bohužiaľ nedočkala.

Sex a iné city 3 je kniha poviedok zo života psychoterapeutky Alici, známej zo seriálu Panelák. Myslela som si, že príbehy budú zaujímavé a pútavé, ale na celej čiare ma sklamali. Už po prvých stránkach som vedela, že som pri kúpe tejto knihy prestrelila a tak som ju dočítala len s obrovským sebazaprením a silou vôle.

Na knihe ma bohužiaľ nezaujalo nič. Pre mňa poviedky nemali ani hlavu ani pätu a preto sa stali pre mňa nezáživné. Aj v takom malom útvare akým je poviedka sa dá rozpovedať zmysluplný príbeh, avšak tu akýkoľvek zmysel absentoval.

V knihe mi chýbali opisy. Siahodlhé dialógy a opisy nikde. Tento fakt tiež ubral na dojme z knihy a čítanie sa pre mňa stalo skôr utrpením ako potešením.

Postavy v poviedkach boli nevýrazné a teraz si neviem vybaviť ani jednu, ktorá by vo mne zanechala nejaký dojem. Boli povrchné, bez akéhokoľvek hlbšieho charakteru.

Ľutujem, že som sa vôbec do knihy púšťala. Naivne som verila, že nebude až taká zlá, ako o nej ľudia hovoria. Bohužiaľ v tomto prípade sa s nimi zhodujem. Kniha nestála za nič a čas strávený jej čítaním som mohla využiť kvalitnejšie.

Snažila som sa nájsť na knihe niečo pozitívne, avšak akokoľvek premýšľam, nenašla som nič. Ak by som nevedela, že autorka vydala už nespočetne veľa kníh, tak by som povedala, že je to prvotina začínajúcej autorky, ktorá neprešla úpravou. Zvyčajne píšem dlhšie recenzie, ale pri tejto knihe ma opustili všetky slová a skutočne neviem čo viac k nej povedať.

Moje hodnotenie:

owls1

Ak by ste sa predsa rozhodli prečítať si knihu, môžete si ju kúpiť aj v kníhkupectve GORILA.sk.

4 Replies to “Eva Urbaníková, Alica Rosenthal – Sex a iné city 3”

  1. Tiež sa mi stáva, že pri recenziách na knihy, ktoré som si maximálne neužila, vôbec nenachádzam slová a sú krátke. Proste ma opustí všetká chuť písať recenziu a spomínať na tú knihu 😀

  2. A predpokladám, že si s knihami od Evity aj skončila 🙂 Ja som od čítala len jednu knihu (Príliš osobná známosť) a stačilo mi. Máš pravdu, tie jej postavy sú povrchné a celkovo sú tie príbehy (teda aby som jej nekrivdila, tak ten jeden príbeh, čo som od nej čítala) o ničom. Chápem, že sa to niekomu môže páčiť, najmä unaveným ženám, ktoré chcú relaxovať, ale mne ani ten relax prostredníctvom tej knihy nebol poskytnutý, skôr som sa len rozčuľovala, že to akože čo má byť?

    1. síce mám ešte jednu knihu doma od Evity, ale tak skoro sa na nu nechystám 🙂 a podľa slov kolegyne, ktorá tú knihu čítala, tiež nie je bohviečo, ja som tajne dúfala, že to až také zlé nebude, ved kolkokrát som sa presvedčila, že niekomu sa kniha nepáčila a mne áno, ale toto je bohužiaľ ten prípad kedy súhlasím s väčšinou, ja som knihu porovnávala s knihou ako z cukru, ktorá je tiež poviedková a preto som ich porovnávala, ale táto ako z cukru nesiaha ani po päty, pretože ako z cukru je kniha skutočne geniálna a veľmi sa mi páčila a narozdiel od tejto každá poviedka rozpovedala zmysluplný príbeh … tak ja chápem, že nie každý píše skvelo, ale toto bola skutočne strata času.

      1. Ja som mala spolužiačky na gympli, ktoré boli z jej kníh úplne unesené a nechápala som to a doteraz nechápem. Nevravím, že každý má čítať klasiku a čojaviem akú ťažkú literatúru, ale myslím, že aj medzi oddychovými knihami pre ženy sa nájde niečo oveľa lepšie ak napr. Sex a iné city. A ja som sa zase stretla väčšinou s tým, že Evitine knihy v mojom okolí vychvaľovali, ale fakt som radšej čítala vtedy povinne Dostojevského (čo je nakoniec jeden z mojich obľúbených autorov) alebo Tolstého akoby som si mala prečítať niečo od Evity 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.