Rachel Harrisová – Moje sladké šestnáste storočie (Moje sladké šestnáste storočie #1)


5 hviezdičiek, Albatros Media, COOBOO, Moje sladké šestnáste storočie, Rachel Harrisová, Recenzie / pondelok, 3 februára, 2014

46e4efee88b6143d5cff7b7beb046bdbCat čoskoro čakajú šestnáste narodeniny a ako je v Amerike zvykom, je to veľká udalosť. Jej nevlastná matka, skôr priateľka jej otca jej chystá oslavu sladkých šestnástin, z ktorej nie je nadšená. Snaží sa tomu vyhnúť za každých okolností, až raz vstúpi do stanu cigánky a keď z neho vyjde ocitá sa v renesančnej Florencii. Prekvapená a vystrašená zároveň sa snaží zapadnúť.

Dielo z pera americkej autorky Rachel Harrisovej ma zaujalo už veľmi dávno a preto som sa potešila, keď som sa dozvedela, že sa chystá preklad. Kniha má pomalší rozbeh, ale keď vydržíte ponúkne vám krásny miestami klišé príbeh, ktorý sa mne osobne dostal pod kožu. Autorka ma svieži, ľahko čitateľný štýl a tak mi príbeh odsýpal rýchlo. Miestami sa vyskytli časti, ktoré by som skôr preskočila, ako prečítala, ale ani tieto momenty mi neubrali na dojme z knihy.

Hlavná hrdinka Cat Crawfordová je mladé americké dievča, ktoré matka opustila a tak žije iba so svojim otcom. Za celý svoj život bola presvedčená, že z lásky nevzíde nič dobré a tak si k sebe nikoho nepustila. Nechcela rozprávať o svojich problémoch pred inými a dokonca ani jej otec nevedel, čo ju trápi. Jej charakter som si obľúbila, pretože sa správala rozumne a na svoj vek aj dospelo. V renesančnej Florencii sa snažila zapadnúť, avšak nie vždy sa jej to podarilo a tým vznikali humorné situácie. Vo Florencii prevezme identitu Patience (ktorý rodič pre boha dá svojmu dieťaťu meno trpezlivosť?) a zoznamuje sa so svojimi predkami.

bez-nazvuDej nie je komplikovaný, niekomu sa môže zdať príliš jednoduchý, ale pre mňa bola táto kniha skvelou oddychovkou, kde som nemusela poriadne premýšľať, čo sa udeje. Autorka ma taktiež dokázala prekvapiť a opisy Florencie ma presvedčili o tom, že raz by som sa chcela do tohto mestečka dostať aj osobne.

V knihe som si obľúbila aj Alessandru, ktorá je prototyp tej kamarátky, ktorú každý chceme mať. Hneď, ako sa objavila na scéne, som si povedala, že je to skvelá postava a môj názor sa nezmenil, počas celej knihy. Jej bezstarostnosť ma miestami udivovala a ja som si hovorila, mať tak jej problémy.

Ostatné postavy mi až tak k srdcu neprirástli, ale aj napriek tomu mi v príbehu neprekážali. Či už to bol Lorenzo, do ktorého sa Cat zahľadela a nabúral jej všetky predstavy o láske alebo Cipriano, Alessandrin brat, ktorý bol navonok slušňák a nič ho nerozhodilo.

assetAutorka si dala záležať aj na opisoch oblečenia, ktoré sa mi veľmi páčili. Celkovo príbeh zvládla veľmi dobre a mňa mrzelo, keď som dočítala poslednú stránku, pretože kniha skončila zaujímavo a ja som zostala hľadieť ako teľa na nové vráta. Už teraz sa teším na pokračovanie, ktoré dúfam, že vyjde čoskoro.

Suma sumárum, Moje sladké šestnáste storočie je príjemná oddychovka, pri ktorej nemusíte príliš premýšľať nad dejom. Autorka sa s prostredím naozaj vyhrala, čím umocnila môj celkový dojem z knihy.

Moje hodnotenie:

owls

Za poskytnutie recenzného výtlačku veľmi pekne ďakujem spoločnosti Albatros Media.

13 Replies to “Rachel Harrisová – Moje sladké šestnáste storočie (Moje sladké šestnáste storočie #1)”

  1. Je to veľmi pekná knižka. Veľmi sa mi páči obal a aj obsah. Chcem pochváliť autorku tohto článku: veľmi pekne spracované a výstižné. A chcem sa spýtať: našla som, že pokračujú ešte 2 knižky (pokračovania). Budú ešte ďalšie? Ďakujem za odpoveď 🙂

    1. súhlasím 🙂 ďakujem za pochvalu 🙂 nebudú, je to iba trilógia, ale autorka už napísala aj iné knihy, ale tie bohužiaľ nie sú v preklade 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.