Sophie Jordanová – Návrat (Draki #3)


2 hviezdičky, Albatros Media, COOBOO, Draki, Recenzie, Sophie Jordanová / streda, 29 januára, 2014

Ak ste nečítali predchádzajúce dve časti série, recenzia môže obsahovať mierne spoilery.

potah_Draki_2_Utek_SK.inddAutorka nadväzuje presne tam, kde skončila druhú časť. Miram uniesli enkrosy a Jacinda sa ju rozhodla zachrániť, pretože sa cíti vinná za jej dolapenie. Spoločne s Willom, Cassianom a Tamrou sa vydávajú do hlavného sídla enkrosov, kde sa Jacinda nechá zajať. Čo bude nasledovať?

Na knihu som sa veľmi tešila, pretože sériu Draki som si obľúbila, ale poznáte to, niektoré série majú stúpajúcu tendenciu a iné zas klesajúcu. Bohužiaľ pre mňa táto séria patrí do druhej skupiny. Záverečný diel série nesie názov Návrat. Ako som už spomínala séria má klesajúcu tendenciu. Návrat je pre mňa obrovským sklamaním. Ak už po niekoľkých stranách krútite hlavou a preklínate hlavnú hrdinku, viete, že niečo nie je v poriadku.

Jacinda zaplatila za svoju sebeckosť a zožiera ju pocit viny. Spoločne s ostatnými zosnovajú plán na oslobodenie Miram. Jediné východisko vidí v tom, nechať sa zajať a pomôcť jej zvnútra. Ale nie všetko vyjde podľa ich predstáv a tak sa ocitajú v smrteľnom nebezpečenstve.

Hiddenx-largeKnihu som viackrát počas čítania odkladala, pretože vzťah Will a Jacindy sa mi zdal až príliš presladený a často zatieňoval ostatnú akciu. Jacinda nemala iné starosti iba o Willa, čo mi často dvíhalo adrenalín. Áno, faktom zostáva, že sa obávala aj o iných, či už to bol Cassian, Miram alebo jej sestra Tamra, ale keď prišlo na Willa, mala som pocit, akoby sa svet zastavil a ona nevnímala nič iné. Keby nebolo tohto podstatného faktu, určite by som si čítanie a aj samotnú knihu užila viac. Takto som len trpela, kedy bude koniec, ktorý bol taký vzdialený.

Avšak jedno sa musí autorke nechať a to jej pútavý štýl. Keď neboli na scéne Will s Jacindou, čítanie som si užívala a stránky len tak samé od seba plynuli, ale akonáhle sa tam objavili, pokazili všetok dobrý dojem, ktorý som si dovtedy vytvorila. Kniha bola plná akčných scén a niekedy som sa aj zasmiala, ale aj tieto drobnôstky nezlepšili celkový dojem z knihy.

Ak ide o ostatné postavy, tak som im nesmierne držala palce, aby dostali dôstojný záver. Niektorí sa ho dočkali iní nie, čo bol ďalší kameň úrazu v tejto knihe. Cassiana postretol rovnaký osud ako Galea z Hier o život alebo Christiana z Nadpozemskej. Autorka mu nedožičila dôstojný koniec, iba ho z deja, čo najrýchlejšie odstránila. Keďže som takmer počas celej série fandila Cassianovi, spôsob ako sa pre neho príbeh skončil sa mi absolútne nepáčil.

firelightseriesSéria Draki od americkej autorky Sophie Jordanovej mala obrovský potenciál, ktorý autorka v závere nevyužila. Nápad s drakmi, ktorí sa premieňajú na ľudí sa mi zdal originálny a ja som bola rada, že som našla niečo ešte neokukané, ale to sa zmenilo, akonáhle sa začal prehlbovať Jacindin a Willov vzťah. Avšak aj po tom, ako ma záver série sklamal na autorku nezanevriem a určite si od nej ešte niečo prečítam.

Ak sa vám páčili predchádzajúce časti tejto série, prečítajte si aj záver, mňa sklamal iným sa páčil a možno som knihu čítala len v nesprávnom čase.

Moje hodnotenie:

owls2

Za poskytnutie recenzného výtlačku sa chcem veľmi pekne poďakovať spoločnosti Albatros Media.

4 Replies to “Sophie Jordanová – Návrat (Draki #3)”

  1. Ja som tento diel hodnotila 3,5* (najlepšie zo všetkých troch dielov), ale Jacinda mi od začiatku série liezla na nervy, fakt otravná a falošná dievčina 🙂 Nefandila som ani Willovi, ano Cassianovi, obaja mi boli rovnako sympatickí a oboch mi bolo ľúto, že sa museli buchnúť do takej nesympatickej baby.

    1. ako čo sa akcie týka tak skutočne to bola najlepšia čast, ale will a jacinda spoločne mi tak neskutočne liezli na nervy počas čítania, ze všetko dobre čo tam aj bolo zabili. ale v tom máš pravdu, Jacinda nebola Willa hodná, on by si zaslúzil viac.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.