Erika Jarkovská – Bojovníci dúhy (Pomsta bojovníkov) – Novinka vydavateľstva Koruna


Erika Jarkovská, Koruna, novinky, slovenskí autori / utorok, 3 decembra, 2013

Novinka slovenskej autorky Eriky Jarkovskej s názvom Bojovníci dúhy s podtitulom Pomsta bojovníkov nás zavedie na divoký Západ za Indiánmi. Kniha vyšla vo vydavateľstve Koruna ako e-kniha. Príbeh ma veľmi zaujal. Kedže mám veľmi rada knihy aj filmy o Winnetouovi, potešila som sa, že aj na Slovensku vyšla kniha s podobnou tematikou. Knihu si zatiaľ môžete objednať na stránke iBux.sk.

BD1Vyberme sa do divokej Apacherie – na indiánske územie, ktoré dnes nájdeme už len na starých mapách. Krajina je tu rozpálená od slnka, kaktusy sa majestátne týčia k nebu, jastraby s roztiahnutými krídlami plachtia vysoko, vo vzduchu sa vznáša dym z táborových ohnísk a zem sa chveje od divokého cvalu koní. To sa k nám blížia hrdinovia príbehu. Započúvajme sa, vietor už prináša útržky ich slov…

Až zem bude spustošená, až rieky budú otrávené,

až more sčernie a vtáci začnú padať z mŕtvej oblohy,

Indián v poslednej chvíli znovu získa svojho ducha,

spojí sa s Bielym mužom a naučí ho úcte k zemi.

Potom spoločne povstanú proti nivočeniu

a stanú sa Bojovníkmi dúhy. 

Indiánsky kmeň Zunov stráži v horách Huachuca rodový poklad, ktorý oči belochov ešte nevideli. 

BH2

Mexický roľník Perez prinesie domov drahokamy, ktoré mu daroval starý Zuna. Tí, čo sa na ne ulakomia, však chcú viac, za čo on aj jeho synovia zaplatia životmi. Mercedes, Perezova dcéra, sa rozhodne pomstiť smrť otca aj bratov. Počas cesty za vrahmi ju osud spojí s Benjaminom, ktorý sa vybral hľadať šťastie do Kalifornie. Netušia, že karta sa čoskoro obráti, a kvôli mape k pokladu sa Mercedes stane prenasledovanou korisťou…

Aké nástrahy čakajú na hrdinov, podarí sa im potrestať vrahov? A čo ak nájdu počas cesty niečo cennejšie ako všetky drahokamy Zunov?

Tu je pre vás úryvok, ktorý naozaj stojí za prečítanie

One Reply to “Erika Jarkovská – Bojovníci dúhy (Pomsta bojovníkov) – Novinka vydavateľstva Koruna”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.