Knižné prírastky – november 2013


Knižné prírastky / pondelok, 2 decembra, 2013

kp copy copyw

November je už úspešne za nami a s tým aj sviatok všetkých knihomoľov, knižný veľtrh Bibliotéka. Preto aj tohto mesačné prírastky budú o čosi bohatšie. Ale všetko postupne.

1Bibliotéka je skvelá možnosť, ako si ukoristiť knihy, po ktorých túžite vo výraznej akcii. Prvé vám predstavím kúpené knihy. Prvými sú knihy od Evy Urbaníkovej, ktorú všetci isto poznáte pod menom Evita, Za facku a Sex a iné city 3. Od Evity som zatiaľ nič nečítala, tak som zvedavá, či sa zaradím medzi ľudí, ktorým sa jej knihy páčia alebo nie. Počas Bibliotéky mala Evita spoločne s inými autorkami besedu, kde mi knihy veľmi rada podpísala.

2Od Martiny Monošovej som čítala iba jednu knihu a to Sladké sny. Jej najnovšia kniha Lekcie z nenávisti ma zaujala ešte v období, keď nemala konečnú obálku iba anotáciu.  Na jej čítanie sa veľmi teším a dúfam, že sa k tomu čoskoro dostanem. Ved pozrite sa na tú obálku. Naživo vyzerá ešte lepšie ako na obrázku. Autorka do príbehu zakomponovala aj erotiku aj menšiu detektívnu zápletku. Maťa bola taká zlatá, že mi knihu aj podpísala.  Vrámci podpisovania sme si aj pekne pokecali a spoločne s Mimi strávili naozaj príjemné chvíle, ktoré sa mi vryli do pamäti a ostanú tam naozaj veľmi dlho.

3Ďalšia z kníh, ktoré som si tento mesiac kúpila, je kniha od jednej z mojich najobľúbenejších slovenských autoriek Mirky Varáčkovej. Tri kroky do pekla je tá z kníh, pri ktorej vás bude mraziť, pretože je kruto reálna. Je taktiež dôkazom o Mirkinej variabilite, pretože každá z jej kníh skrýva skvelý príbeh, ani jedna  nie je taká istá ako jej predchodkyňa. Mirkine knihy sú podľa mňa skvelé. Som si istá, že aj táto bude. Pri veľkom nedeľňajšom bibliotékovom stretnutí mi Mirka aj knihu podpísala.

5Knihy Števy Opremčákovej boli pre mňa jednou obrovskou neznámou. O autorke viem už dlhšie, ale zatiaľ som ani jednu nečítala, tak som si povedala, že je na čase, aby som sa oboznámila aj s jej knihami a tak som si na Bibliotéke ukoristila jej najnovšiu knihu Každý má svojho Igora. Kniha ma zaujala už skôr, ale na besede s autorkou som sa utvrdila, že si ju chcem prečítať. Ešte pred besedou som si autorku odchytila (to by som nebola ja 😀 ) a požiadala ju o podpis, kde mi napísala aj milé venovanie.

4Ďalšou knihou, ktorú som už veľmi dávno chcela je kniha Ozvem sa, keď budem šťastná od Moniky Macháčkovej. Knihu mám už v hladáčiku niekoľko mesiacov a až teraz som sa dostala k jej kúpe a na moju obrovskú radosť ma vo vnútri knihy čakal autorkyn podpis.

6

Sériu Ľavá ruka boha z pera britského autora Paula Hoffmana určite mnohí z vás poznajú. Cca pred mesiacom vyšla záverečná časť tejto trilógie s názvom Pod krídlami smrti. Vrámci Bibliotéky nás poctil svojou návštevou aj vyššie menovaný autor, čo ma nesmierne potešilo. Počúvať jeho nádhernú britskú angličtinu bolo veľmi príjemné. Po besede ochotne podpísal knihy všetkých čakajúcim čitateľom. Trochu ma mrzí, že som si besedu nezaznamenala do budúcna, ale nevadí, aspoň mi zostanú skvelé spomienky.

7Ďalšie dve knihy patria do žánru hororových. A je to komiks Dracula od Petra Kopla. Knihu som už stihla prečítať, pretože je to taká jednohubka, ale potešila. Kresby sú naozaj trefné a niektoré boli naozaj strašidelné. Druhou knihou som si skompletizovala zbierky poviedok od majstra hororu a fantasy H.P. Lovecrafta. Je to piata zbierka jeho poviedok, ktorá nesie názov Stín z času. Lovecraftove poviedky mám rada, avšak neodporúčam ich čítať večer, pretože hrozí bez spánková noc alebo nočné mory. Takže, ak sa radi bojíte, tak neváhajte a skúste tvorbu aj tohto autora.

89Kniha Hany Lasicovej Slúžka, nedávno vyšla aj v českom preklade v spoločnosti Albatros Media. Ja som si zadovážila jej originálnu verziu, pretože príbeh ma veľmi zaujíma. Hoci je pravda, že dokiaľ mi o knihe nepovedala Mimi, netušila som, že existuje, viem hanba mi. Neodmysliteľnou súčasťou Bibliotéky je aj Cena fantázie. Ide o súťaž poviedok, kde na konci vyjde zborník poviedok finalistov. Kedže ma táto súťaž zaujíma aj tento rok som si tento zborník Fantázia 2013 kúpila. Okrem víťaznej poviedky tam nájdete poviedku aj od slovenskej autorky Vannesy Jóriovej, autorky fantasy knihy Za múrom.

10Knihu Carole Matthewsovej Já se z tebe zblázním som si kúpila z čírej zvedavosti. Najskôr ma zaujala svieža a vtipná obálka a po prečítaní anotácie som si povedala, že kniha znie ako veľmi dobrá oddychovka, tak som si to hneď namierila k pokladni. Dúfam, že ma moja intuícia nesklame a kniha bude dobrá. Kniha Môj tajný anjel od Federicy Bosco je pokračovaním knihy Zamilovaná do anjela. Prvú časť som ešte nečítala, ale to mi nezabránilo kúpiť si pokračovanie, na obe knihy sa veľmi teším a som zvedavá ako ma zaujmú.

11Knihu Stratené dievča od autorky Gillian Flynnovej som si chcela prečítať už dávno. Premýšľala som, či si knihu nezadovážim v originály, ale keď som sa dozvedela, že vyjde slovenský preklad, tak som neváhala a už ju mám pekne na poličke. Druhá kniha z tejto fotky je od slovenskej autorky Evy Avy Šrankovej. Už som ani nedúfala, že by som mohla nájsť pokračovanie historického románu Izabela avšak v stánku Buxu sa mi to podarilo a nemohla som ju nechať tam. Kniha nesie názov V tieni Notre-Dame-1439-1454.

1213Túto knihu som si kúpila od Simone z Incedible books v bazáre. Po knihe som pokukovala veľmi dávno a ako k väčšine kníh, aj k tejto ma priviedla Mimi. Ide o knihu Dieťa zmierenia od Francine Riversovej. Od autorky mám rozčítanú knihu Vykúpená láska, ktorá sa mi veľmi páči, tak dúfam, že aj táto knihy sa mi bude rovnako páčiť. Kniha Krstný otec od Maria Puza je priam legenda a hanbím sa, že som ju ešte nemala na poličke. Filmy zbožňujem a som si istá, že kniha sa mi bude rovnako páčiť. Od slovenskej autorky Beaty Štrauchovej som nečítala zatiaľ nič, čo je obrovská Nevera na dva tahyškoda. teda aspoň do chvíle, kedy som si kúpila jej knihu Nevera na dva ťahy, ktorá bola jednou z najlepších kníh, ktoré som tento rok prečítala. Kniha bola plná zvratov, skvelo napísaná. Nedokázala som ju odložiť. Keby mi nebolo ľúto, že ju priskoro dočítam, tak by som ju zhltla na jeden šup a potom by som si imaginárne búchala hlavu o stenu, prečo som len knihu tak rýchlo prečítala. To je u mňa večný problém. Keď ma kniha upúta, musím sa premáhať, aby som ju neprečítala na jedno posedenia, ved uznajte, čo by som z toho mala. Preto som sa rozhodla kúpiť si aj inú knihu od autorky a Amnestia v nebi sa mi zdala ako vhodná voľba. Kniha Dostanem ťa! od Evelin Červienkovej som si vyhliadla už dávno a keď som ju zbadala v akcii len za necelé tri eurá, povedala som si, že ju musím mať. Možno ma sklame a možno nie, ale príbeh mi príde veľmi zaujímavý a preto nesmela chýbať v mojej knižnici.

14Posledná trojica kúpených kníh je z vydavateľstva COOBOO. Pokračovanie knihy Legenda od Marie Lu s názvom Fenomén. Prvá časť sa mi veľmi páčila, tak som zvedavá na pokračovanie. Dúfam, že ma nesklame. Knihu Len počúvaj! od Sarah Dessenovej mám veľmi rada, preto som si zadovážila aj knihu Pravda o večnosti. Podľa recenzii, ktoré som na knihu čítala, som si istá, že sa mi bude páčiť. Poslednou knihou, ktorú som si kúpila je kniha od autorky Leily Sales Tahle píseň ti změní život. Na knihu som sa veľmi tešila a už sa neviem dočkať, kedy sa do nej pustím. Viem, viem, že to hovorím o každej knihe, ale neviem si pomôcť.

16Teraz prejdem ku knihám, ktoré som dostala. Prvú knihu mi podarovala samotná autorka, hovorím o knihe Tajomstvo tvojho rodu od Michaely Elly Hajdukovej. Veľmi ma potešilo, keď Miška mne a Mimi povedala, že príbeh jej srdcu blízky vyjde. Možno niektorí z vás poznajú Miškinu prvú knihu Všetky moje tváre, ktorá bola jednou z naj kníh minulého roku. Veľmi príjemný šok ma čakal, keď som sa prelistovala na koniec knihy a to vo forme poďakovania.

15Na knihu Čakanka od Kristíny Miškovičovej som sa tešila v momente, ako som sa dozvedela o čom kniha je. Kika ma veľmi milo prekvapila, keď mi darovala knihu s milým venovaním a podpisom. Prečo mám toľko skvelých kníh a tak málo času, ach. Nevadí. Čakanka je ďalšia z kníh, ktorú by som si najradšej prečítala hneď v tomto okamihu. Obálka je nádherná. Myslím si, že patrí medzi najvydarenejšie na slovenskej scéne.

17Kedže som mala narodeniny mám tu jeden krásny darček od Mimi. Je to historický román Júlia od Anne Fortierovej. O knihe som sa dozvedela práve vďaka Mimi. Síce to až tak s knihami nesúvisí, ale musela som sa podeliť o tento rozkošný sovičkový blok na písanie, podotýkam magnetický, pretože sa mi neskutočne páči, až tak, že mi ho bolo ľúto rozbaliť, asi si ho dám iba do šuplíka na pamiatku. Netajím sa tým, že sovy sú moje najobľúbenejšie zvieratá vôbec. Mimi to veľmi dobre vie, a preto ma nielen kniha ale aj tento blok veľmi potešili. Ďakujem, Mimi 🙂

kliatbaTeraz prejdem k recenzným výtlačkom. Za prvý chcem veľmi pekne poďakovať autorke Janke Pronskej, ktorá mne a Mimi poslala recenzný výtlačok jej najnovšej knihy Kliatba. Keď som si prečítala úryvok z príbehu, hneď ma zaujal. Knihy Janky Pronskej mám veľmi rada, pre mňa je kráľovnou historického románu na Slovensku. Knihu nám poslala s krásnym venovaním.

1918Nasledujúce dve knihy som dostala na recenziu od spoločnosti Albatros Media. Prvou je  Moje sladké šestnáste storočie od Rachel Harrisovej. Kniha sa zdá ako pekná oddychovka, tak uvidím, či ma zaujme alebo ma sklame. Čítala som na ňu naozaj rozporuplné recenzia, tak som zvedavá, na ktorú stranu sa prikloním ja. Posledná kniha v prírastkoch je kniha od Mareka Haltera Královna ze Sáby. Knihu mám už rozčítanú a zatiaľ sa mi veľmi páči, uvidím čo bude ďalej.

20Ako posledné tu mám dva naozaj krásne darčeky, za ktoré ďakujem dvom slovenským autorkám. Ruženke Scherhauferovej za krásneho sobíka a Lene Riečanskej za krásnu ozdobu a čokoládku, ktorá ako Mimi hovorí, už padla za obeť :D.

Tak odo mňa je to na teraz všetko, čo pekného ste dostali v novembri vy?

7 Replies to “Knižné prírastky – november 2013”

 1. Krásna a bohatá nádielka a kým som došla na koniec článku, úplne som zabudla, čo som vlastne chcela napísať 🙂 Nevera na dva ťahy, Dieťa zmierenia, Krstný otec, Pravda o večnosti a Fenomén sú výborné knihy, od Janky Pronskej by som si rada niečo prečítala, ale napr. Evitu a jej tvorbu nemám v láske. Prečítala som od nej jednu knihu (Príliš osobná známosť) a to mi stačilo. Nepáči sa mi jej tvorba a nie je mi sympatická ani ako osoba, ale neviem prečo, len mám taký pocit z nej :/
  Carole Matthewsová? Ja som od nej čítala Letní snění a to bola katastrofa, takže som zvedavá na tvoj názor na Ja se z tebe zbláznim, som zvedavá, či som len ja siahla po zlej knihe a mám jej dať druhú šancu, alebo fakt nemá cenu prečítať si od nej ešte niečo.

  1. dakujem 🙂 ak budeš mať možnosť určite si od Janky Pronskej niečo prečítaj, jej knihy môžem iba vrelo odporúčať. Po Evite som siahla zo zvedavosti, ak sa mi tieto jej knihy nebudú páčiť, tak si viac od nej neprečítam 🙂 Uff tak dúfam že Já se z tebe zbláznim ma nesklame, lebo kniha znela veľmi dobre, ale zdanie môže klamať. Teraz si ma trošku vystrašila 🙂

   1. A keď už si mám teda niečo od Janky Pronskej prečítať, tak ktorú jej knihu by si najviac odporučila?
    Nechcela som ťa vystrašiť, možno bude tá kniha od Mathewsovej dobrá 🙂

    1. odporúčala by som ti prekliatu lásku, 🙂 je to naozaj skvelá kniha a aj Jankina kliatba znie veľmi dobre, na blogu mám aj ukážku, ak by si si chcela prečítať 🙂
     možno, uvidím, keď ju prečítam 🙂

 2. Teda, to je pěkná kupa knížek, hned několik bych jich také brala 🙂 Například to “Ztracené děvče” nebo Lovecrafta. Bohužel, moje přírůstky za listopad jsou veškeré žádné – snad to v prosinci napravím, když jsou ty Vánoce 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.