Knižné prírastky – august, september, október 2013


Albatros Media, IKAR, Knižné prírastky, Koruna / utorok, 12 novembra, 2013

kp copy copyw

Už prešlo niekoľko mesiacov odkedy som písala prírastky a ja sa veľmi ospravedlňujem. Dôvod č. 1 je, že som asi to najlenivejšie stvorenie na svete, čoby vo vesmíre. Dôvod č. 2 je asi taký, že pre moju zábudlivosť po čase zabudnem, aké knihy som si v ktorý mesiac zaobstarala. Tak vám teraz prinášam trojmesačné prírastky s knihami, o ktorých viem, že som si ich v týchto mesiacoch zadovážila, ale ak by ste sa ma spýtali, ktorú kedy, to by som vám asi už odpovedať nevedela.

1Prvými knihami, ktoré som si zaobstarala sú knihy od slovenských autorov. Kniha od Miroslava Kapustu Iný už nebudem je zbierka básní a veľmi sa na ňu teším. Prečítala som niekoľko strán a uistila som sa, že túto knihu budem čítať veľmi pomaly, pretože obsahuje naozaj pekné myšlienky. Vám známejšie bude druhá kniha od Lívie Hlavačkovej Gwind: Nezabiješ?. Osobne by som túto knihu zaradila do High Fantasy. Mám ju rozčítanú a keby neviem, že ju napísala slovenská autorka, myslela by som si, že je to prekladová kniha. Príbeh sa mi veľmi páči a autorka ho má premyslený a nápad je originálny, aspoň na naše pomery. Ale osobne som sa nestretla s knihou, kde by bolo spoločenstvo vrahov a bola do deju zakomponovaná aj mágia. Ak o nejakej podobnej knihe viete, tak sa ospravedlňujem, ale ja o žiadnej neviem.

2Nasledovné knihy som si kúpila v bazáre od Simone. Prvou je kniha Démon: memoáre od Toscy Lee. Kniha ma zaujala už dávno, kedy ju Mimi čítala a keď mi o nej hovorila, tak sa mi zapáčila a chcela som si ju rozhodne prečítať. Druhou knihou je znova príbeh z pera slovenskej autorky Zuzky Šulajovej s názvom Dievča z minulosti. Kniha vyšla nedávno v re-edícii. Síce je obálka o podstatu krajšia, ale mne ide hlavne o obsah. Som naň naozaj zvedavá, ako sa mi kniha bude páčiť. Neviem o nej takmer nič, ani ohlasy čitateľov, tak je to pre mňa jedna obrovská neznáma.

3Tieto dve knihy ma zaujali anotáciou a potom obálkou. Trochu som prepadla romantickým príbehom a tieto knihy mi takýto príbeh poskytujú. Zatiaľ som ani jednu knihu nečítala, ale podľa slov kolegyne, ktorá ich mala obe požičané čakajú na mňa dva kvalitné príbehy.

4

Ako ste si isto všimli, týmto prírastkom kraľujú zatiaľ slovenskí autori. Knihu vľavo som si vzala, pretože ma prilákala anotácia a názov diela. Tými malými papierikmi sú v knihe označené zaujímavé myšlienky a citáty, ktoré sa mi zapáčili, avšak kniha sama o sebe sa mi až tak nepáčila. Je veľmi zmätočne napísaná a často som sa strácala v pohľadoch postáv a to nehovorím o štýle písania v ja-forme a ich-forme. Bol to jeden obrovský guláš, hoci tu je ten kameň úrazu, neľutujem, že som ju čítala, pretože autorka má potenciál a príbeh bol pútavo písaný, len som mala v ňom jeden obrovský zmätok. Ďalšia “kniha” je Nočný chat a ranný fresh od Adriany Krištofíkovej. Ako isto niektorí z vás vedia, takéto knižky sú priložené k časopisu Emma a ja som bola zvedavá, čo je to za príbeh. Zatiaľ mám prečítané len prvé strany, tak ešte neviem, čo si mám o príbehu myslieť.

5Zoznam zákazov od autorky Koeth Zonovej som si zaobstarala po vzhliadnutí traileru, ktorý ma na knihu navnadil. Som na ňu zvedavá, pretože som čítala aj kladné aj záporné názory, tak som zvedavá, ku ktorému sa pridružím ja. Knihu od Dominika Dána Kráska a netvor som dostala ešte na meniny od mojej tety, ktorá je tiež vášnivá čitateľka a práve knihy od Dána má veľmi rada. Práve táto ma z jeho kníh zaujala najviac a tak som bola rada, keď som ju dostala. Ešte uvidím, kedy sa do nej pustím, ale hádam to bude čoskoro. Ako viete nie som detektívkový typ, ale tento príbeh ma zaujal.

6Kniha Milujem ťa na smrť od Ivana Klein  je ďalšia z dielne náhodne vybratých. Zbadala som ju, prečítala anotáciu a už som si to namierila smer pokladňa. Som zvedavá, čo sa z nej nakoniec vykľuje a či jej kúpu neoľutujem. O knihe Amy & Roger: Na cestě som už čo to počula a preto som sa rozhodla pre jej kúpu. Čítala som na ňu veľmi pozitívne recenzie, aj o tom aký to je príjemný oddychový príbeh, a ja také rada, tak som neváhala a zaobstarala si ju. Sama som bola na roadtripe a poviem vám, že to bola zábava a tak dúfam, že aj táto kniha sa bude niesť v podobnom duchu a nesklame ma.

7Nasledujúce prvé dve knihy som chcela veľmi dávno, avšak iba teraz som sa dostala k ich kúpe. Dúfam, že sa mi budú páčiť, pretože anotácie sa mi veľmi pozdávali. Ľavá ruka boha a Posledné štyri istoty sú úvodné dva diely trilógie, ktorá mi padla do oka už veľmi dávno. Knihu Dracula, má láska som si kúpila na odporúčanie Mišky, pretože ju má veľmi rada a povedala, že ak sa mi páčil Dracula, toto sa mi bude tak isto. Pre mňa to bola povinná kúpa.

89Poslednou kategóriou prírastkov sú recenzné výtlačka, za ktoré veľmi pekne ďakujem spoločnosti Albatros Media a vydavateľstvám Ikar a Koruna. Knihu od slovenskej aurorky Blanky Gondovej Arnarove deti – Sága o vikingoch mám rozčítanú a veľmi sa mi páči, až na jedno ale. Príbehy mi prídu uponáhlané. Ak by bol každý príbeh samostatná kniha vôbec by mi to neprekážalo. Kniha V pasci od autora Michaela Northropa sa mi veľmi páčila a na blogu nájdete už aj recenziu. Ďalšia kniha je autobiografia od autorky Cheryl Strayedovej s názvom Divočina. Treba si knihu prečítať, aby ste si spravili vlastný názor, pretože mňa až tak neohúrila. Pokračovanie série Padlí anjeli s názvom Hniezdo a zúčtovanie mám taktiež rozčítané (strašné so mnou) a zatiaľ sa mi veľmi páči, snáď aj viac, ako prvá časť. Na pravej fotke vidíte najnovšie recenzné výtlačky a to detektívku s nádychom mystiky Neviditeľný strážca od autorky Dolores Redondovej. Kniha je fakt skvelá, ak premýšľate naj jej prečítaním tak rozhodne neváhajte. Posledná kniha ja kniha od americkej autorky J. R. Wardovej s názvom Chamtivosť. Kniha predčila moja očakávania a preto ju radím k tým naj, ktoré som za tento rok prečítala.

Tak, čo vám pribudlo na poličkách? Odo mňa je to na teraz všetko.

6 Replies to “Knižné prírastky – august, september, október 2013”

  1. Krásne prírastky.
    “Neviem o nej takmer nič, ani ohlasy čitateľov, tak je to pre mňa jedna obrovská neznáma.” – Čože?? 😀 Veď ja som ti o Dievčati z minulosti hovorila 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.