Knižné priania #5


Knižné priania / pondelok, 21 októbra, 2013

kp

70ecc670cc031d7087bc1c658f9c0f76Autor: H. P. Lovecraft

Názov: Stín z času – Příběhy a střípky z let 1931 – 1937 (Spisy #4)

Čtvrtým svazkem Stín z času se v nakladatelství Plus uzavírá souborné vydání beletristických spisů jednoho ze zakladatelů moderní fantastické prózy H. P. Lovecrafta. Kniha obsahuje rozsáhlý román V horách šílenství a po něm následují významné povídky z posledního období, mimo jiné Stín nad Innsmouthem, Věc na prahu či Stín z času. Na prahu čtyřicítky se Lovecraftův život uklidnil a projasnil, přestože i nadále žil ve značné chudobě. Rodinné úspory se stále tenčily a špatně placené redakční úpravy textů jiných autorů jej uživily jen stěží. Ve své vlastní tvorbě však byl Lovecraft kupodivu daleko soustředěnější a v té hrsti povídek z posledních let promyšleně experimentoval. Zároveň si živě dopisoval s desítkami přátel a autorů, a stal se „zpovědníkem, rádcem a poručníkem“ bezmála celé jedné generace autorů americké fantastické literatury. A jako fascinující osobnost přetrvává ve svém díle dodnes.

Hororové príbehy mám veľmi rada a preto do mojej zbierky nesmie chýbať ani táto kniha. Lovecraftove diela sú skvelé až z nich mrazí. Preto, ak sa radi bojíte tak neváhajte siahnuť po autorových knihách.

One Reply to “Knižné priania #5”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.