Knižné prírastky – júl 2013


Knižné prírastky / nedeľa, 25 augusta, 2013

kp copy copyw

Už je pomaly koniec augusta a ja tu ešte nemám prírastky za júl, hanba mi. Tak to idem okamžite napraviť.

P1080153Začnem recenznými výtlačkami. Chcem sa za ne poďakovať spoločnosti Albatros Media. A sú to, záverečná časť trilógie Nadpozemská od Cynthie Handovej, Nespútaná. Knihu mám rozčítanú, ale momentálne som ju odložila, kvôli iným. Neviem sa zbaviť pocitu, že je to najslabší diel série. Uvidím. Druhým recenzným výtlačkom je kniha od Lee Carroll Čierna labuť vzlieta. Knihu som už prečítala, na blogu nájdete aj recenziu, avšak nie veľmi pozitívnu. Kniha mi nesadla a po polovici som len krútila hlavou, čo som to, preboha, prečítala.

P1080154Nasledovnú trojicu kníh som si kúpila, jednak zo zvedavosti a jednak, pretože holdujem slovenským autorkám, ale to už všetci veľmi dobre viete. Knihu Zlodeji bozkov od Martiny Monošovej som chcela už veľmi dávno, keďže jej kniha Sladké sny sa mi veľmi páčila aj jej štýl písania mi sadol, tak som sa rozhodla kúpiť si túto knihu. Keď budem mať voľnejšiu chvíľu hneď po nej siahnem. O knihe Dobré dni sa začínajú v noci od Adriany Macháčovej som počula dosť na besede, ktorej som sa zúčastnila a zaujala ma. Možno to nie je téma pre všetkých, ale mňa oslovila a tak si knihu rada prečítam. Posledná z tejto trojice je kniha Budem tvojimi očami od Evy Dedinskej. Po pravde som netušila, o čom kniha je pokým som ju nevzala do rúk a neprečítala si anotáciu. Bola to láska na prvý pohľad a tak som neváhala a kúpila si ju.

P1080155Nasledujúce dve knihy som si kúpila, pretože som po nich túžila odkedy som vedela, že majú vyjsť. Ďalšie príbehy z pier slovenských autoriek mi pribudli na poličke. Knihu Čerešňa na šľahačku od Leny Riečanskej som už stihla aj prečítať a na blogu nájdete aj recenziu. Príbeh sa mi veľmi páčil a vrelo ho odporúčam. Kniha od Marty Gergelyovej Most cez rieku Liffey mi padla do oka najskôr obálkou a potom z rozprávania autorky. Čo ma neskutočne teší je fakt, že obe knihy mám s venovaním od autoriek aj s ich podpismi. Ako osoby sú naozaj veľmi milé a príjemné.

P1080156Ďalšia dvojica kníh, ktoré som si zaobstarala sú od vydavateľstva Slovart. Knihu Artičokové srdcia od Sity Brahmachari som si chcela kúpiť už dávno. Okrem farebnej obálky ma skutočne zaujal obsah. Už teraz sa na príbeh neskutočne teším a som skoro presvedčená, že sa mi bude páčiť. O knihe Melón od Marian Keyes som netušila nič. Zaujala ma žiarivo zelená obálka, na ktorej bol melón. Boli sme s Mimi akurát v bratislavskom Martinuse a práve táto kniha nám udrela do očí. “Čo je to za knihu?” pýtali sme sa jedna druhej a tak v nasledujúcom okamihu sme ju obe držali v rukách a čítali anotáciu. A o pár minút neskôr sme si obe túto knihu odnášali k pokladničnému pultu.

P1080158Túto knižočku som si kúpila po Miminom odporúčaní a veruže neľutujem. Prvotina od slovenskej autorky Silvie Antalíkovej Čo môžu muži, môžem aj ja sa mi veľmi páčila. Síce som sa s hlavnou hrdinkou nevedela stotožniť, ale to mi nevadilo. Kniha bola skvelá a kruto reálna. Odporúčam vám po nej siahnuť.

P1080157Nasledujúcu trojicu kníh som chcela mať na poličke čím skôr po ich vydaní. Knihu Svetová vojna Z od Maxa Brooksa som si kúpila po tom, ako som zistila, že bol natočení podľa nej film a keďže sa mi veľmi často stáva, (takmer vždy), že kniha je lepšia ako film, tak som sa rozhodla si ju najskôr prečítať a až potom, možno, si pozriem film. Téma zombie ma celkom zaujíma a čítala som už nejednu zombie knihu, ktorá sa mi páčila. Druhá kniha je kniha Predtým než som ťa spoznala od Jojo Moyesovej. Mám rada príbehy zo života a to bolo aj dôvodom, prečo som siahla po tejto knihe a kúpila si ju. O knihe Chlapec nikto od autora Allena Zedoffa som počula nejedno dobré slovo a keď som si prečítala anotáciu, okamžite putovala do pomysleného nákupného košíka. Teraz mám doma toľko neprečítaných kníh, že nemám tušenia, ktorú mám čítať skôr.

P1080159Zbierku kníh od slovenských autoriek tento mesiac uzatvára Barbora Kardošová s knihou Sladkou v ústach. Najskôr som veľmi dlho váhala, či si túto knihu vôbec kúpiť alebo nie a nakoniec mi tróni na poličke a už len čaká, kedy sa do nej pustím. Úplne posledná kniha, ktorú som si v júli kúpila je kniha Zakletá od Orsona Scotta Carda. Počula som na ňu aj dobré aj zlé veci, avšak ja si rada robím vlastný názov a aj to bol dôvod, prečo som si knihu kúpila. Je to poriadna bichla, ale to ma od jej kúpy vôbec neodradilo.

Tak to je všetko za prírastkov na mesiac júl. Aké kúsky vám pribudli do knižnice?

8 Replies to “Knižné prírastky – júl 2013”

  1. Tak to je zhoda náhod, mne v piatok pribudol na poličku tiež Chlapec Nikto. Stihla som ho prečítať za menej ako deň 😀 Čerešňu som dostala ako RC a teším sa, že som si tak dobre vybrala, tiež odporúčam 🙂
    Pekné kúsky 🙂

  2. Nespútanú som dnes o 2. ráno dočítala 8D ale páčila sa mi celkom. 1. diel u mňa jednoznačne vedie, ale som rada, že je koniec a nemusím sa stresovať, pretože to dopadlo tak, ako som chcela 8)
    Labuť mám tiež doma, ale zdá sa mi trošku viac hrubá, takže ju ešte trochu obchádzam. Budúci týždeň sa do nej chcem pustiť, obálku to má úžasnú 8)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.