SWODS odporúča (2)


MIMI, Miroslava Varáčková, SWODS odporúča, Vita Jamborová / streda, 25 júla, 2012
Znovu je tu nepravidelná rubrika SWODS odporúča a čo som si pre vás pripravila tento krát?
Máte dosť YA kníh, hrdiniek, pre ktoré nedokážete pokračovať v čítaní a lások na prvý pohľad, hoci stále chcete čítať fantasy? Pre vás je ako stvorená kniha Som bosorka od slovenskej autorky Vity Jamborovej. Kniha je rozdelená na tri časti, ktoré rozprávajú príbeh čarodejnice Adriany, ktorá sa stane asistentkou bohatého lovca pokladov. Spoločne pátrajú po stratených predmetoch, čo ich neraz privedie do nebezpečenstva.  Knihu som dočítala asi pred týždňom a s pokojným svedomím poviem, že je to najlepšia kniha, ktorú som tento rok čítala. Je plná napätia, akcie, nechýba romantika, priateľstvo a taktiež nezhody. Príbeh je pútavý a kvalitne napísaný. Kto ste ešte o tejto knihe nepočuli, čoskoro pridám na blog recenziu. Tak šup šup do kníhkupectiev, neváhajte a siahnite po tejto knihe, čaká vás skvelý svet mágie, tajomstiev, vzťahov. Kvalitný príbeh, ktorý chytí za srdce pohltí vás a nepustí, pokým nedočítate poslednú stránku.
Máte radi YA? Skvelé. Máte rady YA fantasy alebo dystópiu? Ešte lepšie. Aj na Slovensku sa nájde autorka, ktorá sa venuje tomuto žánru. Reč je o Miroslave Varáčkovej, ktorá má na konte nejednu fantasy knihu pre mladých dospelých.  Jej prvotinou v tomto žánri je kniha Anjeli noci. Je to príbeh študentky a jej učiteľa, ktorý skrýva temné tajomstvo. Nie vážení, nejedná sa o upírov.  Dokopy Mirke vyšli tri YA knihy, z ktorých druhou v poradí je Sprevádzačka, ktorej hrdinka počuje mŕtvych.  Tou treťou je jej najnovšia kniha – dystópia s názvom Prežila som svet. Kniha je naozaj veľmi dobrá a prekvapila ma. Mirka má naozaj skvelý dar rozprávania a osobne som rada, že som našla slovenskú autorku, ktorá sa venuje tomuto žánru a pevne verím, že aj dlho bude.  Tak neváhajte a určite sa obzrite aj po tejto autorke.
Kto pozná blog Mimin svet kníh? Ruku hore! Ešte ho nepoznáš? Nevadí, spoznáš. Autorkou blogu je Mimi, ktorá na tomto svojom kúsku zverejňuje recenzie na knihy, ktoré prečítala a to nielen na YA knihy. Mimin blog patrí k tým mladším v blogosfére, ale to vôbec nevadí.  Okrem recenzií tu nájdete nejeden článok s Miminými myšlienkami a názormi, rôzne rubriky a meme. Treba blog navštíviť a rozhliadnuť sa. Určite neoľutujete a snáď sa práve Mimin blog stane vašim obľúbeným.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.