Deborah Harkness: Príbeh čarodejnice – slovenská vs. originál obálka


slovenká vs. originál obálka / utorok, 11 októbra, 2011
Premýšľala som, že by som z času na čas spravila rubriku, v ktorej budem porovnávať slovenské a originál obálky kníh. Pre dnešok som si vybrala knihu od Deborah Harkness: A Discovery of witches /Príbeh čarodejnice/
Slovenská anotácia:Vedkyňa Diana Bishopová si počas výskumu v oxfordskej Bodleianskej knižnici nevedomky vyžiada zakliaty alchymistický rukopis. Diana pochádza zo starobylého, významného čarodejníckeho rodu, no sama nechce mať nič spoločné s čarodejníctvom, zanevrela naň po smrti svojich rodičov. Preto po zbežnom nahliadnutí a pár poznámkach vráti knihu do skladu. Jej objav však spôsobí nebývalý rozruch vo svete bytostí a do knižnice sa nahrnie horda démonov, čarodejníc a upírov. Diana totiž náhodou natrafila na žiadaný, stáročia stratený poklad – a je jediná, ktorej sa podarilo prelomiť jeho zaklínadlo.

Debutujúca spisovateľka Deborah Harknessová napísala fascinujúcu knihu s prvkami histórie a mágie, romantiky i napätia. Diana je odvážna hrdinka, ktorá nájde rovnocenného partnera v úctyhodnom upírovi Matthewovi Clairmontovi. Ich spojenectvo postupne prerastie do intímneho vzťahu, porušujúceho dávne tabu. Bytosti sa nesmú medzi sebou sobášiť, aby neoslabili svoju moc, inak ich neminie krutý trest… Ako mu uniknúť a pritom sa pokúsiť o odhalenie tajomstva rukopisu, ktorý na svojich stranách sľubuje kľúče k poznaniu záhadnej minulosti aj neistej budúcnosti?

                
Môj názor:
Vľavo je slovenská obálka a vpravo originál. Myslím si, že vydavateľstvo Ikar odviedlo skvelú prácu s touto obálkou. Hneď ako som ju zbavala, bola som nadšená. Veľmi sa mi páči sfarbenie nadpisu a celkové ladenie obálky. Je jednoduchá a podľa mňa sa k príbehu hodí. Nad knihou vidíme pentagram, ktorý je často spájaný s čarodejnicami a mágiou. Narodiel od originálu, ktorý sa mi pohužiaľ ani trošičku nepáči a nezachráni to ani modrá farba ktorú zbožnujem. Myslím, že nadpis nie je príliš šťastne umiestnený. Celkovo kazí dojem z obálky a zanikajú obrázky, ktoré sú na pozadí.
Rozhodnutie:
Jednoznačne v tomto prípadu by som skôr siahla po slovenskej obálke.

3 Replies to “Deborah Harkness: Príbeh čarodejnice – slovenská vs. originál obálka”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.